Cat dureaza nasterea?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Buna,la mine prima nastere a fost mai lunga,un travaliu de 14 ore.
Deh,mai caposhi japonezii astia mici:))),mai greu au iesit.
Sper ca la a doua nastere sa am un travaliu,m-as multumi cu jumate asa vro 7 ore.
Inca nu vreau sa ma gandesc sunt abia in sapt 8 de sarcina.

Pupicei si o nastere ushoara si skurtaaaaaaaa

Samurai-lady si bb Ken

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

La mine vreo 22 de ore. De sambata la 20 cand am pierdut dopul pana duminica la 18,17.

Anky,tu ai nascut normal cu 18 ore de travaliu dupa cezariana? sau am inteles io aiurea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

quote:
Originally posted by silvana.ady

La prima nastere am avut foarte usoare dureri neregulate (ca la ciclu) de dimineata pina pe la 11 seara. Cind au inceput dureri mai mari si pe care le-am putut recunoaste ca sint contractii era cam 23:30 si am "fugit" la maternitate. La 2:30 o tineam in brate pe iubita mea cea mare. Deci nasterea a durat cam 2:30 - 3 ore.

A doua nastere ne-a luat prin surprindere. Prima contractie - 3:40am. Copilul afara - 4:10am. N-am apucat sa ajung la maternitate care este la 7 minute cu masina de acasa. Am nascut in ... baie... asistata de sotul meu. 120 km spui ?!

Amindoua nasterile au debutat prin contractii, fara pierdere de dop sau alte simptome. Apa mi s-a rupt cu citeva minute inainte de nasterea propriu-zisa.

Daca o sa mai fac un bb, cred ca imi fac un cort in curtea maternitatii si ma instalez in el de la inceputul lunii a 9a.

Succes!

Sivi - mami de doua printzese
Shirly (12.09.1999) & Danielle (27.03.2003)
( poze mai vechi si mai noi )



Woowwwwwww!M-ai luat!
Eu am nascut pe prima in 4 ore,a doua 3 ore ,a 3-a o ora juma!
Nu credeam ca ma intrece careva!Dar am ramas surprinsa.Ia povesteste cum s-a descurcat sotul in asa situatie?Al meu cred ca lesina linga mine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

Daca iti spun ca eram si in mijlocul renovari in casa si "masa de nastere" era plina de moloz (pe care l-am spalat eu frumos cu dushul inainte de a intra in baie)... Nu aveam bec in tavan in baie (sotul il deconectase cu o seara inainte ca sa termine treaba in baie) ...

Sotul meu este un tip cool si nu s-a "bilbiit". Cind l-am intrebat ce facem mi-a raspuns - Pai cum ce facem? Daca iti vine, da-i drumul, ce mai astepti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

eu am nascut in 5 ore, la 16,00 m-au apucat contractiile dureroase si la intervale egale, si la 21,00 fix a venit pe lume iubitul meu. a fost scurt, dureros rau, dar a trecut repede, bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by DidiAlex

La mine vreo 22 de ore. De sambata la 20 cand am pierdut dopul pana duminica la 18,17.

Anky,tu ai nascut normal cu 18 ore de travaliu dupa cezariana? sau am inteles io aiurea?



Defapt au fost cam 20 de ore daca stau sa ma gindesc bine.Durerile au inceput usor la ora 22:00 si am nascut de abia la ora 17:55 a doua zi.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Nu ai inteles aiurea,a doua oara am nascut natural si toata povestea a durat aproape 20 de ore.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by silvana.ady

La prima nastere am avut foarte usoare dureri neregulate (ca la ciclu) de dimineata pina pe la 11 seara. Cind au inceput dureri mai mari si pe care le-am putut recunoaste ca sint contractii era cam 23:30 si am "fugit" la maternitate. La 2:30 o tineam in brate pe iubita mea cea mare. Deci nasterea a durat cam 2:30 - 3 ore.

A doua nastere ne-a luat prin surprindere. Prima contractie - 3:40am. Copilul afara - 4:10am. N-am apucat sa ajung la maternitate care este la 7 minute cu masina de acasa. Am nascut in ... baie... asistata de sotul meu. 120 km spui ?!

Amindoua nasterile au debutat prin contractii, fara pierdere de dop sau alte simptome. Apa mi s-a rupt cu citeva minute inainte de nasterea propriu-zisa.

Daca o sa mai fac un bb, cred ca imi fac un cort in curtea maternitatii si ma instalez in el de la inceputul lunii a 9a.

Succes!

Sivi - mami de doua printzese
Shirly (12.09.1999) & Danielle (27.03.2003)
( poze mai vechi si mai noi )



Mda..merci,asa sa tot faci copii.La mine nu vor sa iasa nici cu picamerul

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

quote:
Originally posted by silvana.ady

Daca o sa mai fac un bb, cred ca imi fac un cort in curtea maternitatii si ma instalez in el de la inceputul lunii a 9a.




S-ar putea sa fie cam tarziu la inceputul lunii a 9a. Eu am nascut in luna a 8a. Mi s-a rupt apa pe la 6h dimineata. Contractii insa nu am avut pana in ultima ora inainte de a naste care s-a intamplat dupa vreo 4 ore.

Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

quote:
Originally posted by anky

Mda..merci,asa sa tot faci copii.La mine nu vor sa iasa nici cu picamerul

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

Sarbatori Fericite!

Anca, nici asa nu e bine. Ma gindesc cu groaza ca daca s-ar fi intimplat ceva nasol la nastere... Macar daca ajungi la spital ai niste conditii... Stii cum e, totul e bine cind se termina cu bine!

Off topic, ce date "frumoase" de nastere au copii tai!

Mergi la inceput