se pune fularul la gura copilului sau nu ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns margas2005 spune:

Fetitei mele nu ia placut niciodata cu fular la gura.Cand am incercat sa-i pun deschidea gurita desi avea 4 luni asa ca...fara fular .Nu a racit niciodata,acum are 1an si 4luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Ciudat,mie mi-a spus dr.Stanciu sa nu-i pun sub nici o forma fular la gura.Dora are 1an si 8 luni.

Pupici

Ionela siDora
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE FOARTE NOI
http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/album?.dir=68b8re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

Super subiect..Si eu,nu l-am scos pe Pitic {1 an si 5 luni}.zilele astea tocmai pentru ca e rece afara si el nu vrea sa tina fularul la gura!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Nu i-am pus fular la gura niciodata, cu toate ca s-a nascut in ianuarie, iar in februarie erau temperaturi de pina la -15 grade.

Comoara mea!

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by felicia74
"la varsta asta nu are plamanii destul de puternici pentru a incalzi aerul rece de afara. Trebuia protejata."


Eu cred ca aparatoarea caruciorului plus paturica aferenta sunt cele mai bune protectii.


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alibeta spune:

Si eu zic fara fular si va mai spun o poveste:bunica mea si mama la inceput,(adica acum aproape 10 ani cand l-am nascut pe baiatul cel mare) mi-au zis sa leg picioarele copilului sa nu fie "cracos" si sa-i leg mainile pe langa corp sa nu se zgarie.Am zis Dumnezeule,cum sa leg copilul.Nu le-am zis nimic si ori de cate ori aduceau vorba schimabam subiectul,pana odata cand le-am zis ca nu pot lega copilul pentru ca eu ma gandesc ce as simti eu daca as fi legata.Referitor la aceasta si la pus fularul pe gura cand scoti copilul afara am avut o discutie cu un medic invarsta care mi-a zis sa-mi ascult inima si sa ma gandesc cum m-as simti eu legata la gura,sau de picioare sau altfel.Deci,cum ar fi sa fim legate la gura????/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Si noi tot fara fular la gura... suntem nascuti in Decembrie, iar acum avem 6 ani, nu am pus niciodata fular si nu am racit mai des... niciodat nu am facut rosu in gat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alondra25.2006 spune:

Cand era micutza de cateva luni i-am pus fular la guritza,dar acum la 1 an nici nu ma gandesc sa il mai pun,nici nu cred ca ar suporta asa cava.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

In general nu-i pun fular la gura. Totusi, dupa ce sta o saptamana in casa, racita, la 22-23 de grade, cand o scot la 8 dimineata la 2-3 grade ca sa mearga la gradinita, ii pun fular la gura. Mai ales ca aerul e oricum foarte umed, mai bine aer cald si umed decat socul diferentei bruste de temperatura. Asta 2-3 zile, cel mult, pe urma revenim la normal.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

La noi este prima iarna, bb s-a nascut primavara si pana acum nu au fost temperaturi mici deci nu i-am pus fularul la gura. Cu specificatia ca intr-o zi am incercat si a refuzat deci in viitor vom merge fara fular

Mergi la inceput