Barza sau mama?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosa spune:

Exact povestea cu pastiluta am spus-o si noi. Reactia a fost ca pe o prietena de-a mea care are gemeni a intrebat-o daca a luat doua. In rest Silvia stie tot ce se poate sti despre cum creste bb in burtica si cum se naste. Aici sint o gramada de emisiuni despre nasteri si eu, cu un interes bolnav, le urmaream pe toate cit am fost gravida a doua oara. Si ea cu mine, bineinteles.
I-am explicat totul, dar nu am mers pina la punctul de a o lua cu noi sa asiste la nastere. Noi personal nici nu am filmat sau facut poze, desi aici e o moda cu chestia asta. Eu inca il consider un moment prea intim pentru a fi mediatizat. Iar pentru un copil de 6, 8 sau chiar 10 ani mi se pare o experienta prematura. Dar poate gindirea mea e mai rigida, nu ca a japonezilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Fetelor...

eu totusi sustin ideea sus si tare, cä e mult mai bine sä-ti informezi tu ca pärinte, copiii, decit sä afle räspunsurile la intrebärile lor, de la altii...cä de aflat, tot le aflä...si, in acel moment, pot sä-si punä intrebarea, de ce m-a "mintit" mama, sau de ce nu mi-a spus adevärul....
Ei i-am educat in stilul, cä sintem prieteni si cä putem sä ne spunem orice, färä retineri, iar in cazul ästa nici nu-mi permit astfel de "dezinformäri"...
Existä si cazuri, cind persoanele "din afarä", nici nu le dä un räspuns corect la intrebärile lor, asa cä eu m-am decis in felul ästa, cä doar si asta tine de educatie...
Mie, mama nu mi-a explicat ce este ciclul....bineinteles am aflat de la colegele mele de la scoalä...m-am speriat, in ziua cind mi-a venit, dar am fost si tare supäratä pe mama, cä nu a considerat sä mä punä in temä...m-am simtit foarte ciudat...ca si cum nu as fi fost demnä de o astfel de convorbire...asa cä....mai ginditi-vä....

Succes,

Cami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Si eu le-am spus copiilor mei ca au stat in burtica,e drept inghesuiti,si ca apoi doctorul m-a taiat si i-a scos afara.Nu stiu contributia tatalui.
Denisa insa tot zice ca ea nu vrea sa aiba copii cind va fii mare ca o va taia si o va durea.
Acum insa,mi-au spus ei ca stiu (au aflat de la scoala-sunt in clasa intii) cam cum au venit ei pe lume si pe unde au iesit.Nu au insistat prea tare si nici eu.
Nici cu mine n-a stat mama de vorba,si cind mi-a venit ciclul eram la coada la farmacie,habar n-aveam ce e aia.PLingeam si aveam impresia ca am facut ceva rau de mi-am dat singele.
Dar sa-i las sa vada nasterea pe viu,nu cred ca as putea.


Dana si gemenii
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu

Mergi la inceput