Durerea unei pierderi de sarcina (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mari,

A fost greseala de tipar, am omis sa te trec .



Nana, aspiranta la titlul de mamica!

In asteptarea lui !

Nunta noastra de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Nana , multumesc mult de tot! Tocmai eu, care sunt foarte foarte foarte insarcinata sa fi lipsit de aici .
Ti-am vazut pozele de la nunta: sunt superbe! Imi plac mai ales cele alb negru! Parca sunteti amandoi vedete de cinema! Sper sa fiti foarte fericiti impreuna is sa vina vestile bune cat de curand!
Chiar asa, de cand incepem?



Mari 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mari, sunt Z24 azi si mai am 3 zile, in ultimele luni mi-au venit uratzii numai la 27 de zile iar luna trecuta au culminat cu 25 de zile, sincer mi-e frica de ziua de maine sa nu mi se intample la fel. Doamne ajuta s anu.
Deci numaratoarea inversa a cam inceput.
Mi-am ascuns barzuta in semnatura la .


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

In asteptarea lui !

Nunta noastra de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Nana, inseamna ca timpul potrivit pentru galeria, ca sa speriem uratii sa nu mai vina pe la tine!

Mirela, tu ce mai spui? sper ca esti ok si nu stai degeaba in perioada asta!!

Laura, pe unde mai esti?

Mari 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mari,! Sper sa nu alarmez pe toata lumea degeaba si sa vina uratzii. Parca simt ca se apropie.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

In asteptarea lui !

Nunta noastra de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

puiul meu a plecat sus la ingerasi de Sf. Andrei.
nu am simtit vreodata o durere mai mare.
am crezut ca in timp imi va fii mai usor , dar cu fiecare zi care trece imi e mai dor de burtica mea draga.simt ca Dumnezeu mi-a luat bucuria.

Mcrissa 15+ bebe strumph-ul meu asa creste broscutza lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor!
Cristina ma bucur ca esti mai bine.Nu te mai stresa si cu siguranta tratamentul de sustinere o sa-si faca efectul.Trebuie sa gandesti pozitiv.In privinta greturilor nu-ti face probleme,nu este neaparat nevoie sa le ai,eu nu am avut decat foarte putin,nu suportam mirosul de parfum si after-shave,si oricum fiecare sarcina este diferita.
Eu astazi imi cumpar teste de ovulatie,sunt hotarata luna aceasta sa le folosesc.

Mari iti tin pumnii pentru cand mergi sa-ti faci cerclaj.Intr-adevar,minunile din burtica merita orice sacrificiu.
Eu sunt in Z8 si ma pregatesc sa-mi iau teste de ovulatie sa prestam ca la carte Poate ne aduce Mos Craciun un dar minunat,si mie si celorlate fete.

Nana nu trebuie sa gandesti asa.Trebuie sa fii optimista pana in ultima clipa,stii ca pana nu vin uratii mai sunt sanse.Iti tin pumnii sa fie bebe!Noi continuam galeria Suntem alaturi de tine si te sustinem

Chantal tu cum esti?
Laura sper ca din motive de net, nu ai mai intrat pe aici,nu?
Ileana cum a fost la dr?Ce face bebe?
Va pe toate!



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mcrissa imi pare foarte rau! Iti inteleg durerea atat eu cat si fetele de aici care am trecut printr-o astfel de situatie.In aceste momente,cuvintele sunt de prisos,simti ca nimic din ce ti se spune nu te face sa te simti mai bine.Daca simti nevoia sa plangi,,fa-o,vorbeste cu cei din jurul tau despre ceea ce simti si incet incet te mai eliberezi de aceasta durere.Iti doresc din tot sufletul sa gasesti puterea sa mergi mai departe!
Suntem alaturi de tine



Mirela
www.snugglepie.com/ezb/692306.png" target="_blank">Vine Craciunul! www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/19520/" target="_blank">Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Mcrisa , suntem alaturi de tine. Nu stiu daca ai mai povestit ce s-a intamplat, dar poate vrei sa te descarci si sa spui cuiva! sa stii ca noi suntem aici!

Nana, te rog nu-ti pierde speranta! Trebuie sa fii otpimista pana in ultimul moment! Eu ma ca luna aceasta sa fie noroc!



Mari 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

ce s-a intamplat....
astepam ziua de 29 noiembrie sa ma duc la doctor pentru un control periodic.eram foarte nerabdatoare sa ajung ca urma sa aflu ce e bebe.
cum punea ecograful pe burtica vedeam inimioara lui bebe.atunci nu am mai vazut-o.am stiut inainte sa-mi spuna medicul ca ceva nu e bine.mi-a spus ca sarcina se oprise in evolutie de mai mult de o saptaman si ca trebuie sa fac de urgenta chiuretaj.nu am putut sa cred, am refuzat sa ma gandesc ca bebele meu murise.mi-am sunat sotul sa-i dau vestea si el a zis ca e imposibil, ca bebele lui iubit e mare si puternic acum.ca paote doctorul s-a inselat.dar din pacate bebe inimioara lui draga incetase sa mai bata.

Mcrissa bebe strumph-ul meu

Mergi la inceput