Deserturile Nataliei (12)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Natalia, sunt exceptionale, ce sa zic si fata de celelalte 2 dati mi-au iesit si mai bine.Deja cred ca am mancat jum din ele.Al meu doar o bucatica a mancat aseara ca era prea obosit,dar am pus la pastrare intr-o cutiuta in frigider si pt el in we.Daca nu ma insel parca zicei ca se pot congela, sau nu?
Despre banane, ce sa zic, nu mi se par.Eu am pus in loc de o banana, doua, sa fie oare asta cauza?

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ioana, da, am congelat brownies de nenumarate ori. Cind fac doar pentru noi, de obicei tai bucatele si congelez cam 3/4 din ele. Si cind am musafiri neasteptati, scot cite o casoleta cu prajituri, se decongeleaza destul de rapid si sint la fel de bune.
Despre banane: la mine iese cu atit mai intunecat, cu cit pun mai multe banane.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

natalia, tot visez de mult torturi-masinuta si uite saptamana viitoare implinim 3 ani. lui serban i-a placut tare mult krem a la krem, ma tot gandesc sa fac masinuta pe reteta asta, da' oare nu o iau crema si ciocolata la vale?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by madalinad

natalia, tot visez de mult torturi-masinuta si uite saptamana viitoare implinim 3 ani. lui serban i-a placut tare mult krem a la krem, ma tot gandesc sa fac masinuta pe reteta asta, da' oare nu o iau crema si ciocolata la vale?!

madalina
serban



Hmm, Madalina, nu cred ca e potrivita prajitura asta pentru a modela din ea. Dar poti face blatul conform retetei (sau un simplu pandispan cu cacao) si modela masinuta, iar crema o pui intre blaturi, si glazura deasupra. Sau faci prajitura ca de obicei, iar pe glazura desenezi o masinuta cu frisca sau cu o glazura alba, eventual colorata, sprtindind dintr-un cornet. Alte idei nu-mi vine in cap.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilica spune:

Buna fetelor. Eu am prea scris pe aici, dar sa stiti ca va urmaresc de mult timp si va admir.
Fiindca vad ca faceti torturi frumoase, puteti vedea aici poza tortului pe care l-am facut pentru aniversarea baiatului meu mai mare. Daca vreti detalii, imi spuneti si va dau.

http://family.webshots.com/album/556974697qGGHLB

Otilia, Robert (24.12.2003), Krisztian (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Nu, Natalia, n-am facut-o...
Dar nici nu ma prinzi curand!! Asta pentru ca vreau sa slabesc si nu mai fac dulciuri. Am zis-o!!!!!

Nu ma tenta, pleaseeeee... Ca si-asa imi fac cu ochiul cele 2 cutii de lapte condensat caramelizat ramase in camara...

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Otilia, ce tortulet simpatic, arata minunat! Cu ce l-ai acoperit, e fondant?

Adriana, nu-ti zic, ca si eu am lasat-o mai moale cu dulciurile. La camara pune lacat, iar cheia da-o unei colege de servici.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilica spune:

L-am acoperit cu pasta de zahar facuta dupa reteta Adrianei Nicoleta de pe forumul "culinar". Este o pasta super, am mai facut un tort cu ea si sunt foarte multumita.
Ma bucur ca ti-a placut.


Otilia, Robert (24.12.2003), Krisztian (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adriana_mihnea

Nu ma tenta, pleaseeeee... Ca si-asa imi fac cu ochiul cele 2 cutii de lapte condensat caramelizat ramase in camara...




Ca sa nu mai fii dusa in ispita...ia cele 2 cutii de lapte,fa-le colet si trimite-le la Iasi!


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

NATALIA,sper ca nu te-ai suparat...eu am cautat la inceput in listuta ta retetele,dar nu am gasit...asa ca am apelat la ADI stiu ca ea m-a mai ajutat o data...multumesc mult ADI!

NATALIA pt tot si ...asteptam si alte retete noi!!!







Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=12e3d1483e9c64814cf29c&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput