sfatuiti-ma.........-dr. Peteu Cristian

sfatuiti-ma.........-dr. Peteu Cristian | Autor: Denisa_20

Link direct la acest mesaj

sunt insarcinata in sase luni si as vrea sa nasc la bucuresti la spitalul uiversitar.Cineva m-a sfatuit sa ma duc la domnul dr.Peteu Cristian.Ce parere aveti despre dansul?As vrea mai multe informatii!A mai fost cineva la el?Spuneti-mi si mie va rog frumos.
Astept raspunsurile dvs.

Multa sanatate tuturor!!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Mi se pare ca desiree merge la dr. Peteu Cristian. Scrie repede niste postari sa ajungi la 10 ca sa scapi de moderare si sa poti trimite PM-uri. Contacteaz-o tu pe desiree si intreb-o de dr.
Sau pe forum o gasesesti la Mamici de noiembrie - decembrie 2006.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matza spune:

Buna Denisa, eu pot sa-ti relatez o experienta proprie "traita" cu d-nul Peteu Cristian. Acum un an am fost pacienta dansului , s-a purtat foarte grijuliu si frumos cu mine pana cand la 8 saptamani am inceput sa am sangerari si s-a purtat foarte urat . Cand am vazut ca sangerez l-am sunat pe mobil si mi-a zis sa stau linistita in pat , sa iau Utrogestan si atat , dupa 3 zile in care sangeram foarte rau el imi tot marea doza de utrogestan , dar nu avea timp sa ma "vada" , asa ca m-am suit in masina si am plecat impreuna cu sotul meu , cu o hemoragie puternica la spital la el , ...vreau sa-ti spun ca nici nu m-a bagat in seama ,..i-am zis ca incepusem sa am cheaguri si ca sangeram rau ,..putea sa ma vada!!! , sa-mi faca o ecografie , sti ce mi-a zis : " nu prea este semn bun ca aveti cheaguri si sangerati abundent..."....
Asa ca dupa parerea mea Dr Peteu este un dr bun si comunicativ atata timp cat sarcina evolueaza bine , cand sunt probleme se da la o parte si nu te mai cunoaste .....
Decizia iti apartine daca tu vrei sa te lasi pe mainile lui .
Ca un final al povestii mele , am plecat de la spitalul universitar si m-am dus de urgenta la camera de garda la Elias , acolo l-am intalnut pe dr Rotaru care mi-a facut chiuretaj de urgenta - in urma unor analize + eco- ( pt ca incepusem sa am si temperatura si dadeam in infectie daca nu ar fi eliminat resturile ) . Dr Rotaru a fost un om de exceptie care nici nu a vrut sa-mi ia bani si caruia i-a fost foarte mila de mine ,...iti dai seama eram sub tragedia unei pierderi de sarcina ,..iar dr meu in loc sa aiba grija de mine ma lasa sa sangerez cu chisturi mari si puternic si nici macar nu imi facea un consult sau nu se mai uita la mine ,......
Iti urez succes.
P.S - acum sunt din nou insarcinata in 29 de saptamani si sarcina este ok ,....sa-i dea sanatate D-zeu Dr Rotaru , la care am ramas si care este foarte grijuliu .

Mergi la inceput