FIV 93

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!

M Oana ce faci, mai poti astepta pana luni?Vad ca voi aveti o situatie f. buna, eu cred ca voi aveti sanse si natural, probabil T va dori sa te monitorizeze si sa iti spuna exact cand sa prestati; la HSG nu va vrea nici sa se uite, il enerveaza de-a dreptul procedura asta pe care o considera”barbara si inumana “ ca sa il citez si fara valoare….e f. importanta spermograma care acum e ok, iti tin pumnii, am eu un feeling ca nu ajungi la FIV si ramai in curand .Imi place ce frumos ti-ai pregatit dosarul si probabil si listuta cu intrebari pt T !!

Bafta multa fetelor care sunt in tratament si sarcina usoara -dutelor!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Aniast, Sheri, ciarli, Cristinici multumesc de incurajare

Dragelor ieri am avut punctia. a fost floare la ureche. Betty78 sa nu-ti fie frica pentru ca este foarte usor! Si eu aveam aceleasi stari cu 2 zile inainte de punctie. s-a dovedit ca au fost degeaba. Rezultat: 18 ovocite, nu toate mature. Din ele s-au fecundat 16. Maine dimineata am sa aflu cate sunt de calitate. La mine, tratamentul cu Puregon a dat rezultate foarte bune. Imi pare rau ca nu a fost la fel si pentru tine Kitta.

Betty78 bafta multa si productie buna!

Gina nastere usoara si bebelic sanatos! Mi se pare o minune momentul cand ai sa o tii in brate! Sper sa simtim toate bucuria asta cat de curand.

toate FIV-oasele fara exceptie!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Andrada.Pdoamne ce productie de invidiat! Totusi nu ai mers pe protocolul lung si ai luat numai Puregon si Orgalutral? Cate zile se stimulare ai facut in total? Cred ca depinde si de varsta si organism, tocmai de aceea sustin ca vreau tratament individualist si nu de turma....
Betty78daca nu esti prin pat, pana la urma cate zile de stimulare ai avut si in ce doza? Ai luat Diphereline sau ce au ei la clinica?
NU VREA NIMENI 2 DOZE PUREGON DE 50 UI?
Nici o veste nu are nimeni despre LACHI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Wow Andrada.P,..ce de embrioni... felicitarile mele sincere. Ma bucur ca ai trecut cu bine peste acest hop, ceea ce urmeaza e deja floare la ureche. Bafta multa si ne vedem luni la spital.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

saftoiu gina nastere usoara.la mine firul de cerclaj a fost scos inmomentul cand mau apucat durerile si imediat s-a rupt si apa si eu hop pe masa si cezariana a a vut loc si minunea a iesit. daca ti-a scos firul te poti astepta la minune. multa bafta!

andicu injectii cu gravibinon nu faci?

galuscuta tu parac intrebai de simptome. eu una nu am avut nici un simtom decat acele dureri ca la ciclu in ziua 8-10 dupa ET cat despre sani, greturi etc asta de abia d ela 6 saptamani au inceput. singurul lucru ciudat care mi-a dat d einteles ca sunt gravida afost ca in ziua 12 m-am dus la borcanul cu muraturi si am baut zeama de muraturi cu polonicul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

saftoiu gina, cunosc doua persoane nascute pe 13 si chiar ca sunt norocoase si o duc destul de bine ! Sa fii ocrotita de sus tot timpul si sa fiti fericiti!
Daca "te pridideste" sa nu te sperii de perspectiva de a naste natural (e chiar mai bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Andrada, super productia.Ce tratament ai facut , simplu cu puregon sau ai mai luat si altceva, si cate zile ai facut stimularea?
Gina,iti tinem pumnii stransi sa decurga totul bine si sa ai o fetita sanatoasa.Si eu cunosc 2 fete care sunt nascute pe 13 si amandoua o duc bine si sunt fericite.
Eu azi noapte am visat ca facusem punctia si am sunat sa vad cati foliculi sunt si in ce stadiu si mi-au spus ca nu s-au fecundat ca sunt cu "striatii", daca am inceput de acum sa visez numai tampenii pana o sa ajung sa fac tratamentul cred ca ma duc la balamuc.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Monica-Elena, nu fac injectii cu gravibinon; dr zice ca sunt suficient de acoperita pe partea cu progesteronul ( iau 6 utrogestan/zi si 2Duphaston/zi). Ma gandesc sa fac Pregnyl, 1 la 3-4 zile, ca asa prescrie Tutunaru in cazurile astea. O sa astept si parerea dr meu de la Szeged, sa vad ce zice.



Andreea 9+
Punctuletzul meu

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Kitta, Dana.P am facut protocolul lung: din ziua 21, 14 zile inhibare cu Diphereline, apoi inca 11 zile 1/2 Diphereline si Puregon 100 ui. Altceva nimic. Kitta, ai dreptate, este foarte important cum reactioneaza organismul la tratament. In ultimul timp am mai vorbit cu cateva fete care au facut FIV cu Dr Bucur: protocoale diferite, doze diferite. Este foarte clar ca prescrie tratamente functie de problemele medicale care au dus la infertilitate, si de varsta. Oricum, iti doresc din tot sufletul sa mearga bine urmatorul FIV si - la anul pe vremea asta - sa fii mamica.

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Andrada multumesc pentru incurajari. Stiu ca o sa fie bine dar totusi am emotii.

Kitta am avut 11 zile de stimulare, din care 10 cu cate 3 Menogon/zi si 1 cu 2 menogon/zi. Nu cred ca am reactionat foarte bine la tratament ptr ca la eco s-au vazut doar 7 foliculi, dar asta este. Poate pana maine o sa am mai multi maturi

betty78

Mergi la inceput