ce ma sfauiti: sa raminem prieteni?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ficusia... eu sint de alta parere. Acest prieten pare sa fie un tip din genul "nehotaritilor", a celor care nu prea stiu ce vor, in general, sau carora le e frica de una sau de alta.
Parerea mea e, ca unui "nehotarit" trebuie "sa ii dai cu sutul...ca sa vina inapoi". (iertare pt expresia folosita, dar vreau sa sugerez asptectul figurativ, nu dati cu roshii...). Ce vreau sa spun este ca, poti f bine sa te prefaci k accepti ideea de prietenie intre voi si sa te comporti ca o "amica", adik sa iesiti, sa va distrati, sa faceti tot ce faceati inainte, dar tu sa fii mult mai detasata si nepasatoare fata de el. Nu trebuie sa ii mai vorbesti de sentimentele tale ...ba din contra, lasa-l sa vada k te distrezi si fara el, k ai un anturaj de prieteni si k esti curtata de barbati in general (aici, fara a face referire la unul singur...ci la mai multi, ca fapt divers...ca si cum ei te curteza si tu nu ai ce face in privinta asta, si k, de fapt, esti indiferenta la aceste atentii). Lasa-l sa isi descopere sentimentele pe care poate le are pt tine si faptul k va fi un pic gelos poate ajuta. Dupa o vreme vei vedea dak functioneaza, si dak el simte ceva pt tine sau din contra, tot ce simte este doar "amicitie".

Sper k m-am facut inteleasa...

Marce 28+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Marce, exact asa cred si eu!

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ficusia spune:

R_MARCE:

ma gindesc la ce miai spus.
trebuie sa iau o hatarire ca el tot insista sa ne vedem iar, sa vina la mine acasa.

Eu ma simt ranita ca a putu sa imparta intimitatea cu mine desi acum zice ca nu se simte atasat de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Eu zic s-o tai de tot cel putin deocamdata. Prieteniile nu merg decit atunci cind aveti aceleasi sentimente unul pentru altul.
A



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ficusia spune:

Am incepit deja sa cred ca barbatii sint odiosii.
cruzi
fara sentimente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Mie imi plac oamenii care stiu ce vor... Din cite am inteles,ai o casa,ai servici,vrei o familie,un sot,copii...deci stii ce vrei.
El investeste material intr-o casa in care nici macar nu sta(aici e intrebarea mea:de ce?,are atit de multi bani ca nu-i pasa pe ce-i cheltuie?sau se simte ca la el acasa tocmai pt ca a investit in ea...mi se pare ciudat,oricum)dar sentimental se fereste sa investeasca...poate te vrea numai din cind in cind,si nu tot timpul...
Oricum,ceva e neclar...nu merge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ficusia spune:

Idaira


nici eu nu vad logica.
zice ca nu e atasat de mine dar inca mai vrea sa ma ajute cu casa.

eu am acceptat ca am crezut ca e ceva mai mult intre noi, dar nu am nevoie de investitiile lui.

si eu mam intrebat si ma intreb de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ficusia spune:

Tocmai a trecut pe la mine si nu am fost acasa si a lasat pomul de craciun si o piesa de mobilaa, o masuta care imi doream sa o am.

Le-a lasat in fata usii.

am simti ceva ca vrea sa le pastrez ca atunci cind le ating paca il ating pe el!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ficusia spune:


am vorbit la telefon cu el si m-a intrebat printre altele daca ma intinescu cu cineva si i-am zis ca nu e treaba lui.
e problema mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ficusia,

incepe sa mi se para pana si mie dubios...de ce nu il intrebi macar de ce face tot ce face pentru casa ta...adica bradul de Craciun pentru mine e o chestie 'intima'- il iau si il impodobesc cu cine mi-e mie drag...
De ce nu il provoci tu la o discutie 'ca intre barbati' si sa ii explici ca te cam bulverseaza si nu intelegi atitudinea lui?

Mergi la inceput