operatia ovarelor???

operatia ovarelor??? | Autor: j_ulli_a

Link direct la acest mesaj

buna fetelor.sunt noua pe aici si vroiam si eu sa va intreb ceva.voi ati auzit de operatia ovarelor? "ovarian drilling" asa se numeste.am inteles ca este un fel de stimulare ovarian.dar vroiam sa stiu daca voi stiti de asa ceva sau daca cunoste-ti pe cineva care a facut-o.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Eu am facut drilling ovarian.Am ovarele ivelite intr-o pielita mai groasa si se pare ca nu se pot desprinde foliculii sa ovulez.Asa ca am facut laparoscopie si de fapt drilling ovarian insemana ca a gaurit pielita respectiva in mai multe puncte.Da, se zice ca operatia ajuta la stimulare.Din pacate la mine a trecut mai mult de un an de la ea si eu sunt tot fara bebei.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns j_ulli_a spune:

dar acum macar ai ovulatie? pentru ca am auzit mai multe varian...ba ca ai imediat dupa operatie ori ca ai dupa cateva luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

eu sunt la adoua luna dupa driling ovarian,luna trecuta nu am avut ovulatie...am fost la foliculometrie,nu au crescut nici foliculii...luna asta nu am mai fost la foliculometrie...ovulatia ar trebui sa fie pe saptamana viitoare o sa vedem ce se va mai intampla.

multa bafta
LAVINIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Ovulatie nu stiu daca am avut imediat dupa drilling-ul ovarian.Am inteles ca 6 luni e termenul maxim sa ramai insarcinata dupa operatie si ca dupa asta se reface pielita( in cazul meu).
Cam la 6 luni dupa am facut 3 luni stimulare si am avut ovulatie.In prima luna de dupa , cand nu am mai facut stimulare, am fost din nou la eco si spre dezamagirea mea nu am avut ovulatie.


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lupy_rai30 spune:

Buna.am 31ani si sa dori sa-mi raspunda cineva daca costa mult efectuarea de driling ovarian .iasi matern elena doamna .multumesc

Mergi la inceput