Clipe din trairile sufletelor noastre... (13)

Clipe din trairile sufletelor noastre... (13) | Autor: Gabi_K

Link direct la acest mesaj

Poftiti la un nou capitol!!!

ex- gabibarta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Deci daca vreti lista... sa-mi spuneti:)
Brenda, pai si aici merge si crema societatii... si nu numai. Sunt putini in general, biletul de intrare e un pic piperat (6RON adulti, 5 RON copii, Lili-gratis) dar apa e curata, avem dulapuri cu cheie, vestiare curate, deci conditii bune. Am sa pun si poza.

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Piscinaunde mergem noi... sper ca se vede:)

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Fain! Daca spui ca sunt si conditii bune, nu mi se pare un pret exagerat... Mi-ar placea si mie sa gasesc pe aici asa ceva, s-o duc si pe Sara cand o fi mai maricica.

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Si prietena mea Danutza care ma ajuta la curatenie.. tot acolo merge... cand ajunge acasa....
Eu am stat o luna in acel hotel.. si m-am bucurat de piscina.. era frumos sa inot cand ningea.... mi-e dor de Oradea.. la primavara vin in vizita cu bebe Luca.... sa-l duc la bere

Yagmur 37 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

la bere? mai bine la doua "balcoane' maaari si pline cu lapte
Ce faceai in Oradea?

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Gabi... serviciul meu m-a plimbat din bucuresti in cluj, apoi din cluj in oradea unde am stat 10 luni, dar lucram intr-un sat de langa marghita... si apoi back to cluj (acum lucrez intr-un sat de langa cluj - savadisla).
Daca nu ar fi bebe Luca as putea sa ma reintorc la Oradea la anul, pentru ca incepem lucrarile de constructie acolo.. dar e mai greu sa ma mut iarasi acum....
Mi-a placut mult in Oradea... si am o gramada de amici acolo... cam boemi ei de felul lor... dar super dragutzi...
Asa ca, ne vedem la anul... pe o terasa....

Yagmur 37 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Pup pe toata lumea,
eu am fost la eco azi si sint in . Bebelina mea e o grasunica.
Are aproape 1400 gr si e mai dezvoltata cu o sapt peste cit ar trebui teoretic. Deci..totul e ok ...se zbenguie, casca, clipeste...
Ce sa mai...e rost de...

Diseara cica mergem la teatru de revista cu Brenda, Alma si restul gastii. Va povesteste B cum a fost, k e mai buna la povesti decit mine ...cred.

Brenda, Yagmur ne-a pupat pt k i-am urat "nastere usoara etc etc"...asa cred ...

Gata ...fug!

puuuup si weekend placut tuturor,


Marce 28+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur, abia astept sa ne intalnim! Poate ajung si eu la anul in Cluj.
Marce, ma bucur pt grasunica ta micuta!!! Stiu ce nasol e cand iti spune dr-ul ca bb pare mai mic la eco decat ar fi normal pt varsta ei... eu tot asta am auzit cu Lili, dar dupa ce a iesit de acolo, a recuperat din plin:)

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

'Neatza!
Poftiti cafeaua si haideti la o barfa mica,sau nu,la taclale,ca barfa suna urat!

Aseara a fost dragutz,dar nu mai mult.Daca timp de un sezon toamna-iarna anul trecut am putut sa constat de fiecare data cind mergeam la teatru ca inca se face teatru la noi in tara,ca inca avem actori buni si foarte buni,aseara,din prima am putut sa constat ca la domeniul teatru de revista sintem nuli.Mai mult nu comentez.
noi am digerat mai usor spectacolul,dar fetele s-au prelins pe scaune plictisite,la un moment dat au disparut si a trebuit sa mearga Alma dupa ele,dar pina la urma a fost bine.

Dupa aceea am mers la un pahar de vorba,la un cocktail,la un desert(dupa caz).Ne-am simtit bine.Constat de fiecare data cind ne intilnim,ca inca mai exista oameni cu care poti comunica fara nici un fel de inhibitii,fara "manusi",cum s-ar zice.Oameni deschisi,nesuspiciosi,nepricinosi si cu care poti discuta orice.

Eeeeeeeee,si o vazuram si pe bebelinaaaaaa! Grasunicaaaa! Va dati seama ca mare lucru nu poti distinge din trasaturile ei,dar e emotionant sa vezi puiul acela de om care sta inchis acolo si abia asteapta sa vina sa-si ceara dreptul la viata!

Acum astept sa-mi aduca Alma fata,ca aseara mi-au rapit-o si taaaaare rau a fost fara ea....

Gabi,dar la Bucuresti cind vii?



BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neata.... hop si eu la cafea.... Azi aveam chef sa merg undeva la munte, dar se pare ca nu am cu cine.. asa ca raman acasa si terminam de pictat peretii ptr bebe Luca. De multa vreme n-am mai colindat si acum ma apuca dorul.. cand mai am 2 sapt pana nasc....
Cand citesc ce scrii Brenda mi se face dor de casa.... de prietenii din Bucuresti... sper sa ne vedem in primavara... si o iau si pe Gabi cu mine...
Stiu ca totul depinde de bebe Luca, dar sper sa fie un baiat cuminte pe care sa-l pot purta dupa mine...

Ma duc sa pap si eu ceva.. aseara am mancat mult si m-am trezit cu o gaura in stomac.. asa patesc eu cand mananc mult seara...

Revin...

PupiciYagmur 37 + bebe Luca

Mergi la inceput