incotro sa ma indrept ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Mai bine cauti pe altcineva cand inca nu l-ai parasit pe primul, trebuie sa ai o alternativa din timp nu sa te trezesti singura dupa...parerea mea...dar cu prima ocazie cand vezi ca nu se poarta bine cu copilul,drum bun cale batuta!

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki
http://www.dropshots.com/maraki1
http://www.dropshots.com/maraki2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ce e atit de groaznic sa fie si singura? Macar ar avea timp sa se limpezeasca.
Acum treaba e complicata rau. Fetita cica se intelege bine cu noul... scuze, nu stiu cum sa-i spun.
Dar sotia si copiii lui, unde sint in ecuatia asta? Adina, la ei te gindesti Adina?
E si posibilitatea asta, ca sotul tau sa aiba probleme. Cred ca unui barbat i-ar fi greu sa admita asa ceva.
Eu nu zic sa ramii cu sotul, dar felul in care procedezi acum nu mi se pare o solutie. Dimpotriva.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Draga Adina, in povestea ta nu vad decat Eu, Eu ,Eu "femeie foarte frumoasa" cu situatie financiara buna.
Unde sunt in ecuatie EL (sotul tau) si EI (adica familia amantului).
La EL si la EI te-ai gandit vreodata?
Ce simt? Cum dorm noaptea? Ce vor? Ii doaare? Stiu?

Sotul tau poate are o problema, poate se simte inferior si neputincios. Ai vb vreodata cu el? Ai incercat sa il ajuti fara sa te gandesti la ce vrei tu?

Ai scris ca el a fost plecat "dincolo" prespun in strainatate sa castige bani. De ce a plecat? I-a fost usor acolo?
De asemenea ai scris ca "din cauza lui ati pierdut o casa",dar nu ai spus ca poate SI din cauza lui ati cumparat una, alta sau chiar casa cu pricina. Daca tu aveai o situatie financiara atat de buna, case si masini...nu pricep ce cauta sotul tau in strainatate, la munca.

Nu spun ca sotul tau nu e vinovat, ba f probabil este si vina lui ( o relatie nu se destrama din vina exclusiva a unuia), dar da-i o sansa, dati-va o sansa!

Te rog sa imi dai voie sa mai fac o mica mentiune referitor la "am considerat ca ce este al meu e si al lui". Intr-o casnicie nu mai e nimic al tau sau al lui (meu si lui nu exista), exista doar NOI si AL NOSTRU.


Iarta-ma daca am fost un pic cam dura, cine ma stie pe DC probabil va ramane surprins de mesajul asta, insa -te rog- pune lucrurile cap la cap si gandeste-te si la El si EI.
Curaj si D-zeu sa te ajute sa iei decizia cea buna!
Cristina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

quote:
Initial creeata de AdinaStaicu

.Am intalnit pe cineva pe internet care la fel ca si mine avea nevoie de afectiune .Si el are o familie si 2 copii ,spune ca sotia lui e rece ,si el are atata nevoie de afectiune si atat de multa dragoste de impartasit incat a ales sa fie cu mine.


N-as vrea sa-ti tai elanul, dar asta e motivatia clasica a barbatilor adulterini - 'nu ma intelege nevasta'. Ai verificat daca asa este? Poate ei chiar se inteleg dar el este in aceasta perioada intr-o dispozitie mai ..."taurina". cei mai multi asta spun - in realitate nu si-ar lasa nevasta pentru amanta.

Leta si un bebe
poze 2005
poze 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by vandal
... dar daca nu iti mai place atunci divortezi / te separi / etc si apoi poti sa iti cauti Fat-Frumosul (sau Zina Zinelor)....nu cu dosul in doua luntri



Perfect de acord... Vandal -

Pupici,
Angelique

pozele mele, povestea nuntii, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Vandal e "berbant"?
Daca da...toata stima si respectul...ca tare drag imi esti
Alina, nu e vorba ca esti "judecata" de cei de aici. In momentul in care ai scris aici, ai deschis poarta. Asa ca pazea, s-a spart barajul,
Esti nefericita. Sotul te ignora, te neglijeaza, te repede. Aveti un copil impreuna, dar in rest, totul este un calvar. OK. Atunci trebuie ori sa incerci sa-ti "repari" casnicia, ori sa renunti la ea. Faptul ca ai implicat o alta persoana in toata situatia asta(dificila deja), persoana care si ea la randul ei are o sotie si 2 copii, este de neiertat. Daca intr-adevar nu esti fericita, fa ceva sa fii fericita. Pe deplin. Dar nu cu sotul altei femei nefericite. Nu intra intr-un alt compromis. Din sotie nefericita ai ajuns amanta fericita. Din lac in putz.
Cand l-am cunoscut pe sotul meu, i-am spus sa se gandeasca mult si bine, si sa fie SIGUR ca vrea sa fie cu mine. Dar in acelasi timp, l-am facut sa-mi promita CA, daca va veni vreodata ziua in care va ajunge la conzluzia ca nu ma mai iubeste( indiferent de motiv- sforai prea tare, basanaul meu a crescut prea mult, sau nu-i mai este pe plac parfumul meu), atunci sa fie barbat indeajuns incat sa imi spuna SINCER. Prefer sa ne despartim prieteneste, decat sa ajung la concluzia ca am petrecut niste ani buni alaturi de un mincinos, un lash si un nemernic.
Cat despre amant(ca asta e Fat Frumos de pe Internet, chiar daca nu suna bine), mai bine lipsa. Daca intr-adevar va iubiti cu adevarat, ar fi PRIMUL care ar spune "hai sa luam taurul de coarne", sa ne construim o viata impreuna. Vreau sa adorm seara alaturi de tine, vreau sa ma trezesc alaturi de tine. Vreau sa-mi impart viata- si bunul si raul- cu tine. Ceea ce spune el acum(dealtfel ceea ce spuneti amandoi!) este "las' ca si o ora, doua pe zi e buna. Amor ghebos, o plimbare prin parc, un film, apoi ia-ti catrafusele si du-te acasa la barbat, ca eu ma duc la femeia mea".
Nu te multumesti cu ce-ti ofera sotul. E prea putin. De ce oare te multumesti cu ceea ce-ti ofera Fat Frumos- care iti ofera SI MAI PUTIN????
Decat asa, as prefera sa fiu singura. Cu copila mea, cu linistea sufleteasca si cu demnitatea intacta. Mai presus decat orice, mi-as dori sa ma pot uita in oglinda, fara sa-mi fie rusine de mine.
Dar asta e numai parerea mea, nu neaparat si cea mai autorizata.
Bafta si fericire

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Fiecare are dreptul sa fie fericit, si sa-si caute fericirea. Dar depinde cum si unde cautam fericirea si cu ce pret. Recunosc eu sunt cam egoista si ma gandesc mai mult la mine dar nu as accepta niciodata sa imi insel sotul, mai bine divortam.

Motivele care te-au indemnat sa alegi aceasta cale nu scuza cu nimic ceea ce faci adica inseli. Sotul nu te aprecieaza, tipa la tine si te gaseste vinovata de tot ce se intampla, dar poate are o problema. Poate are un motiv de stres, ai incercat sa discuti cu el?, ai incercat sa vezi de ce s-a schimbat?

Daca ai facut tot ce se poate, solutia nu este sa inseli, divorteaza si gata. Daca sotul tau nu iti ofera tot ceea ce doresti, pleaca... Nu mai trai in minciuna si nici nu iti mai complica viata.

Intrebi la un moment dat a cui e vina, vina e a voastra, si tu si sotul tau aveti fiecare partea voastra de vina. Ati uitat ce ati avut la inceput, v-ati lasat tarati de mizeriile vietii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Adrianai

Intrebi la un moment dat a cui e vina, vina e a voastra, si tu si sotul tau aveti fiecare partea voastra de vina. Ati uitat ce ati avut la inceput, v-ati lasat tarati de mizeriile vietii....

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!




Asta in cazul in care la inceput a fost ceva. Pentru ca de multe ori este de o singura parte. Si atunci nu e decat o iluzie, nicidecum ceva pe care sa construiesti. Mai devreme (cazul fericit) sau mai tarziu (cazul trist) deschizi ochii. Si atunci.... da, stiu, e simplu, "divorteaza"! Numai ca uneori nu poti! Iar atunci, ca sa nu fi las, mincinos, porc etc trebuie pur si simplu sa renunti la viata ta. Pentru ca cel mai important e copilul sau din alte motive. Mai, ce simplu e pentru unii sa dea calificative si sa judece!

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Ymcar, eu nu am judecat pe nimeni. Fiecare isi traieste viata asa cum crede si cum vrea.

Dar cu siguranta la inceput a fost ceva.

Si nu, nu poti sa stai si sa inghiti de dragul copilului. Pentru ca acel copil va avea de suferit si va ajunge sa faca in casa lui ce a invatat de la parinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Adrianai


Dar cu siguranta la inceput a fost ceva.



Poate da , poate nu. Nu ni s-a precizat.

quote:
Originally posted by Adrianai



Si nu, nu poti sa stai si sa inghiti de dragul copilului. Pentru ca acel copil va avea de suferit si va ajunge sa faca in casa lui ce a invatat de la parinti.

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!




De ai stii cati o fac!.... Pentru copil sau din alte motive.


My life stinks

Mergi la inceput