Naturiste si homeopate (26)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Bianca B-a venit Mosul,dar nu cu BB.Oricum mai avem o sansa de Craciun,asa ca pana atunci sa fim cuminti,sa ne facem tratamentul si sa speram!

PUPICI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Miki-Miki 290.000 lei vechi am dat pe ea, de la Sensi_blue din piata Dorobanti, vis-vis de supermarket NYC NYC. Si tot atat costa si acum 4 luni, cand mi-am mai luat tot de acolo, ba chiar 280.000 era atunci.
Nu am de ce sa va mint, iubita, atat m-a costat si chiar m-am mirat cand v-am auzit ca a-ti dat sume mai mari pe ea, din alte parti.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Ioana, din pacate nici la SensiBlu nu am gasit Maca. Ti-am zis, singura sansa ramane cand o sa vin la Bucuresti si o sa-mi fac provizii pe 3 luni si gata, nu o sa mai am probleme. Mai ales ca cel putin la farmaciile HelpNet, care sunt ale Farmexinului, dupa cum am mai spus, o sa gasesc sigur.


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Danutza,cum e acasa in Rom.?
sper ca mosul de acolo sa fie mai darnic si sa vi cu vesti bune.
,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Fetelor,eu m-am ales cu o viroza respiratorie cu 38,5 febra,de 2 zile sunt in pat total... Se pare ca au termin prea bine anul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiddo spune:

quote:
Originally posted by tzuca74

Fetelor,eu m-am ales cu o viroza respiratorie cu 38,5 febra,de 2 zile sunt in pat total... Se pare ca au termin prea bine anul asta...


tzuca74, dupa ploaie si vant, vine timp frumos si o sa rasara soarele si pe straduta ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Buna fetelor!! Vreun tratament naturist pentru ADERENTE exista?? Dar pentru o rana pe col??? Va multumesc !!!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by miki-miki


Fetelor voi de unde luati Omega 3 (adica ulei de peste cum ii spuneti voi)si la ce preturi luati? Vreau sa-i iau si eu sotului si am vazut ca e cam scumpa.

Miki




Miki eu iau Omega 3 de la Doppel herz care are 800 de mg de ulei de somon/capsula. Sunt produse de Queisser Pharma. Nu sunt cele mai ieftine de pe piata dar sunt garantat bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiddo spune:

quote:
Originally posted by kristind

Buna fetelor!! Vreun tratament naturist pentru ADERENTE exista?? Dar pentru o rana pe col??? Va multumesc !!!!

kristin


kristind, pentru rana pe col:

"Un control ginecologic de rutina mi-a adus la cunostinta ca am „o rana destul de urata pe col”, exact asa s-a exprimat doctorita. Am facut pe loc toate investigatiile necesare: examen ecografic, colposcopie, testul Papanicolau si concluzia a fost: „Rana a incercat sa se vindece singura, dar din cauza unei infectii locale nu a reusit; tratam infectia si apoi cauterizam rana.... nu e dureros. Rana e destul de veche...”. Tratamentul recomandat pentru tratarea infectiei a fost Macmiror si Metronidazol. Cu ideea cauterizarii insa nu m-am „impacat”. Am 25 de ani, mi-am zis, cum sa ma cauterizez la varsta asta? Doctorita mi-a dat de inteles ca e o procedura des aplicata si nu are complicatii. Nu detineam numeroase cunostinte in domeniul medical, dar eram ingrozita. M-am hotarat atunci sa apelez la un medic despre care aflasem din „Formula AS”: dr. Cristian Boerescu. Pe langa tratamentul prescris de doctori, d-l dr. Boerescu mi-a recomandat sa fac spalaturi cu macerat de galbenele, rostopasca si marul-lupului si seara sa aplic un tampon cu un macerat special (din 15 plante) in Aloe vera. Am urmat ambele tratamente cu perseverenta, fiindu-mi inima cat un purice, pana la urmatorul control. Dupa doua saptamani, doctorita spunea: „Dar ce bine se vindeca rana, se inchide de la sine, nu mai e nevoie de cauterizare”."
Nu prea e clar ce e cu maceratul ala din 15 plante, dar mai sapam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiddo spune:

quote:
Originally posted by kristind

Buna fetelor!! Vreun tratament naturist pentru ADERENTE exista?? Dar pentru o rana pe col??? Va multumesc !!!!

kristin


kristin, am mai gasit un tratament pentru trompe infundate, nu stiu insa daca asta rezolva si aderentele.
"extern - unguent cu galbenele si patlagina, masaj in zona genitala de 2 ori pe zi, intern - tinctura de branca ursului si ceai de cretisoara (3 cani pe zi) si spalaturi cu urmatorul amestec: pelin, galbenele, coada calului, sunatoare si musetel (la 2 cani de apa clocotita se pun 2 linguri de amestec, se infuzeaza 2 minute si se strecoara). Sfat: evita frigul si slipurile tanga."

Mergi la inceput