Bucurii de sept - oct 2006(12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

aaa, fa-l cu apa plata, ce te chnui?
eu n-am treaba! alexia s-a invatat cu tot ce bea, la temperatura camerei! are sticla ei de apa si din aia ii fac si lapte si ceai instant(daca e cazul)! daca-i schimb apa, nu mai vrea! interesant, nu? s-a invatat cu asta izvorul alb!

raluca mami de alexia-maria (07.09.2006)
mami, tati si alexia
cresc...
www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">am si site!
craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

chiar asa, de unde amarantina?
mai sus vroiam sa scriu "chinui", da' mi-e lene sa editez!

raluca mami de alexia-maria (07.09.2006)
mami, tati si alexia
cresc...
www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">am si site!
craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Am reusit sa citesc tot capitolul.
Despre gargaritza mea pot sa spun ca ne-au lasat crizele de colici dar cum nu-i dau sab Simplex dupa ce mananca cum e fff agitata. Baita este in jur de 21.30-22.00 si dupa ce papa cam 90-120ml laptic doarme pana pe la 4.30-5.30 cand se trezeste, trebuie schimbata si apoi nu o mai ia somnul delooooc pana pe la 7 . Ciudata ora de distractii dar asta e. Eu tot glumesc spunand ca era obisnuita sa stea treaza la ora asta din cauza colicilor si acum a ramas asa . In rest e fff bine, nu a racit, nu plange prea mult. E mai agitata daca nu iese la ora ei afara sau daca depasim ora de baita din cauze de musafiri...Somnul de frumusete ramane cel din timpul plimbarilor in parc si distractia maxima in timpul baitzei si masajului, iar cireasa de pe tort este cand dormim la mami in brate ca e as de bineeeeee .

Si pt ca maine este SF ANDREI inainte de a spune LA MULTI ANI tuturor Andreilor si Andreelor sa va spun supararea mea TOTALA de la nastere incoace.
Tati a hotarat el singur (m-a vrajit apoi sa fiu si eu de acord jumatate, defapt eram deja pusa in fata faptului consumat) ca pe gargaritza sa nu o cheme ANAIS ci Ruxandra Andreea . A crezut el ca este un nume mult prea exotic pt fetitza mea si mi-a mai dat un motiv de suparare si tristete...
Pana acum nu am avut puterea sa va spun, mi se pare mai mult decat jenant tot ceea ce mi se intampla din cauza omului iubit . Dar am zis ca nu ma mai plang.

Va pup si noapte buna!

Sandra si gargarita
Ce mare am crescut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by amarantina

Itzy ai edidat ca sa scrii Amandina in loc de Amarantina?




pai iar imi facusi pofta...m-am dus sa mananc un mar cu 3 biscuiti in loc de o amandina....

Ralu ...m-ai terminat iar cu oitzele tale...iar ALEXIA E ADORABILA

ITZY-BITZY
si
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

quote:
Originally posted by eloise
Si eu eram pe cale sa scriu acu' vreo ora un mesaj disperat... Vladut de vreo 5 zile mananca aiurea rau de tot. Nu refuza sanul, in schimb ia 2,3 guri si se opreste, astfel incat o "masa"dureaza o ora juumate, iar cand se termina masa aceea, numai bine a digerat intre timp si vrea din nou. Deci, nu apuca ca lumea sanul si nu suge constant, eu ma chinui si ii bag sfarcul in gura de sute de ori... Si tocmai acum cand am si eu lapte suficient... E o problema si cu laptele asta: la inceput cand vine f mult se ineaca, da drumul si atunci tasneste muuult ca o fantana arteziana pe fatzuca lui si el uuuurlaaaaa; daca incerc sa-i inchid gurita cu sanul tzipa iar ca nu ii place ca vine asa mult. Am incercat si sa scot cu pompa pana se regleaza fluxul, dar tot nu suge constant minute in sir, tot ia asa, 2 guritze,stop, 2 guritze, iar stop. E exclus sa nu-i placa laptele pt ca daca incerc sa opresc alaptarea tzipa iar si cauta sanul, se linisteste cand i-l dau....
A, si adoarme la san , asta e alta problema.
Mergem vineri la pediatra, o s-o intreb ce poate justifica un asemenea comportament, ca eu nu mai inteleg nimic si ma dispera
E normal sa tzisneasca laptele din san (la inceput mai ales) ca o mica arteziana, daca il las curge vreo 10 secunde, folosesc prosopul ca sa opresc 'inundatia', ca bebe nu suporta sa pape atunci. Ma gandesc ca poate e ceva aiurea...

Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre[/green]




Eloise exact de acesta problema ma plangeam si eu azi, doar ca Luca adora faptul ca laptele sa-i curga foarte mult si el mai mult sa inghita. Nu stiu ce sa fac cu el. Daca afli vreo solutie sa-mi spui si mie. La noi e aceasta problema tot de vreo 6-7 zile.

Multi , si astept raspuns daca iti spune si tie cineva ce sa faci ca bebeii nostri sa manance bine la fiecare masa si sa dureze mai putin.[/b]

Scumpik, mamica de bebe Luca (17.10.2006)

POZE LUCA

atat_suntem_de_mari

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Asa o sa-l fac. Pe mine m-a convins pediatra cand era David mic sa folosesc numai apa de la robinet fiarta 15minute pentru lapte si ceai, ea spunea ca apa plata contine saruri minerale care nu sunt bune si ca sa-i dau apa plata dupa varsta de 1 an. Si asa am facut.

Poza cu oitzele e bestiala, ca de altfel majoritatea pozelor cu frumoasa de fi-ta. Va distrati, va distrati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

La multi ani celor care-si serbeaza azi onomastica!

Sandra, lasa ca si celelalte nume alese sunt frumoase. Uite, chiar azi o vei sarbatori pe fetita ta, nu-i minunat?
Hai, fruntea sus!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Wow, in doar 45 minute s-a umplut o pagina...si vorba aia, nu suntem in timpul zilei ci la miezul noptii. Ce mamici harnice!

Noapte buna tuturor!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

itzy, pozele alea cu oile le-am facut special gandindu-ma la tine! ma crezi?

recunosc, ca noi exageram un pic cu pozele, dar nu ne putem abtine! ce pun eu pe webshots e o miiiiica parte, va dati seama. in ultimele 3 sapt am facut fix 493 de poze! suntem nebuni, stiu!

avem in calc vreo 10 giga numai cu poze!

si inca vreo 20 cu muzica!

raluca mami de alexia-maria (07.09.2006)
mami, tati si alexia
cresc...
www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">am si site!
craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

sandra, nu pot sa cred ce ai patit!

totusi, sa stii, nu vreau sa zic doar asa ca sa te linistesc, dar numele alese sunt superbe. mie imi plac f mult! sincer!

la multi ani pentru andreutza mica si dulce si gargaritza!

si cand vrei sa te mai descarci, povesteste-ne prin ce treci! te asigur ca nimeni nu se supara! poate te ajuta sa impartasesti cuiva prin ce treci!

raluca mami de alexia-maria (07.09.2006)
mami, tati si alexia
cresc...
www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">am si site!
craciun fericit!

Mergi la inceput