Infidelitatea si cuplul vazute de barbati!

Infidelitatea si cuplul vazute de barbati! | Autor: enina34

Link direct la acest mesaj

Sper ca prin acest subiect sa putem obtine niste pareri obiective si la subiect despre felul in care un barbat - amant sau iubit, nu si sot ( decat in masura in care sotul are puterea si sinceritatea de a se recunoaste si amant! )vede la modul real si nu prefabricat au filtart prin prisma unor constrangeri circumstantiale, ideea de infidelitate in cuplu si mai ales de CUPLU...

Bineinteles ca nu astept raspunsuri doar din partea domnilor, ei fiind destul de putini pe acest forum patronat in specil de doamne, ci din partea tuturor doamnelor si domnisoarelor care s-au gandit macar o singura data la modul sincer si obiectiv la ceea ce poate exista cu adevarat in mintea unui barbat in legatura cu infidelitatea si mai ales cu ideea de cuplu si mai ales din partea celor care au avut curiozitatea sa discute cu un barbat de pe pozitii de amicitie si prietenie, adica, sincer, deschis si mai ales lipsit de pasiuni si idei preconcepute...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

enina, interesant subiect! Felicitari! Eu nu pot sa iau parte la discutii, ca am valiza la usa. Cand ma voi fi intors sper sa nu gasesc subiectul incendiat. Premizele ca el sa ia foc nu lipsesc, autoarea fiind tu. Ah, ti-ai pus platosa de fier? Poate vor fi sageti indreptate spre tine.
Va salut!

_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Interesant subiect, o sa l urmaresc, deocamdata nu stiu ce sa spun altceva, dar chiar as vrea sa aflu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Nu prea cred ca or sa apara multe raspunsuri, cu atat mai putin sincere. Din simplul motiv ca fiecare se gandeste ca nu se stie cine citeste pe aici si il (o) recunoaste (sau tocmai, STIE cine citeste pe aici si il cunoaste f. bine). Dicsutiile pe un forum nu insemna nici pe departe anonimat in foarte multe cazuri. Vedeti numai cati si-ai luat un al doilea id. ca sa isi expuna cate o problema. Si tot au fost depistati, macar unii.
Mai ales in cazul barbatilor (cei mai interesanti pentru subiect, nu?) ma indoiesc ca este vreunul care sa nu aiba si sotia pe forum. Ce naiba te astepti sa afli de la ei?!?!?! Sigur, iti vor raspunde, niste raspunsuri "minunate", pentru care vor fi indelung aplaudati si li se vor trimite flori virtuale. Hai sa fim seriosi, daca vrei minciuni frumoase citeste un roman siropos!



My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu am discutat de multe ori cu colegi de-ai mei care, insurati fiind, sau intr-o relatie, nu numai ca se gandeau, dar chiar isi inselau nevestele si prietenele.La intrebarea mea sincera si indignata DE CE ( intamplator, nevestele sunt tinere, frumoase, copiii superbi..) raspunsul unuia ( care avea o prietena absolut superba, pe care o insela cu alta)a fost: " pana si soarecele se plictiseste de aceeasi gaura...".Imi venea sa-l strang de gat...

Ce-i drept, erau unii care inselau tot timpul ( sau se gandeau/isi doreau asta) si unii care nu au facut-o, sunt familisti convinsi..deci, depinde foarte mult de barbat, de caracterul lui, de..hormoni, habar nu am...Pe unii ii "macina" mai tare dorintza, altii sunt mai potoliti..


V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

pai cred ca sint foarte multi care considera ca o aventura nu are nici o legatura, dar absolut nici una, cu relatia lor de acasa.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

da, au impresia ca nevasta/copiii/acasa sunt o chestie separata, si aventurile lor sunt altceva...unul din ei s-a molipsit si cu nu stiu ce boala de la una luata la "autostop" si "rezolvata" la un motel, si a stat in "delegatie" 2 saptamani pana si-a terminat tratamentul cu antibiotice, sa n-o umple si pe nevasta-sa...ma lua groaza...aia saraca suna la servici sa intrebe ce stim de el ca nu daduse pe acasa...

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by Elise

pai cred ca sint foarte multi care considera ca o aventura nu are nici o legatura, dar absolut nici una, cu relatia lor de acasa.

Elise



E valabila si pentru doamne....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

quote:
Originally posted by vandal

quote:
Originally posted by Elise

pai cred ca sint foarte multi care considera ca o aventura nu are nici o legatura, dar absolut nici una, cu relatia lor de acasa.

Elise



E valabila si pentru doamne....



de unde stii?



zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Eeei, zepellina, don't ask, stie el

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Nu de putine ori am auzit(din gura barbatilor) ca ei sint precum animalele...ma refer la modul instinctiv...si o spuneau cu multa bravura.N-avea nici o legatura cu sotia/copilul, pt simplul fapt,ca nici nu gandeau la ei,faceau o separare mintala(stiti,cum faci la calculator,cut-paste)...iar atunci cind le aminteai de casa,spuneau imediat ca dragostea nu e acelasi lucru cu sexul.
Peste tot ai exceptii...dar ai si multi carora le place sa filtreze,sa vorbeasca cu dulu inteles,ori pt a-si demonstra lor insisi ca inca au succes ori pt ca se simt incatusati prin casatorie(hirtia in sine)ori au un apetit sexual mai bogat decit sotia,ori cine mai stie...ca eu nu-i inteleg deloc la faza asta!!!
Orice s-ar spune sintem diferiti anatomic si intotdeauna iti vor spune,ca n-ai cum sa intelegi!(eu inteleg dar nu aprob!)

Mergi la inceput