INSEMINARE (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Fetelor, listuta va rog. Haideti sa o facem. Deci ne trebuie:
-nume dr
-diagnostic
-nr IA si datele la care au fost facute (cu aproximatie)
-daca s-a facut laparoscopie sau nu.
Puteti scrie si la subiect, daca va este mai usor decat sa dati PM, toate aceste date.
Mobilizarea sa fie o listuta care sa ne aduca noroc.
Pupici la toata lumea si succes

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna dimineata!
LA MULTI ANI pentru toate sarbatoritele de azi! Va urez tuturor multa fericire, sanatate si sa vi se indeplineasca dorinta cea mai de pret, aceea de a avea bebelusii mult doriti!

Catty vad ca ai in continuare simptome, mai ales faptul ca ai greturi mi se pare un semn bun!
Aurel, Micki multumesc pentru incurajari

Sa ne ajute Dumnezeu sa plecam cu toate la Odisee cat mai curand!

Multi pupici!

Ioana


trying to get pregnant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

LA multi ani sarbatoritelor.
Pentru romani e o zi speciala azi.E ziua Sf-ului care a crestinat poporul roman.
Eu am inceput deja sa am emotii pentru eco de deseara.
Luna trecuta cand mi-a zis dr ca am chist in urma stimularii am simtit ca-mi fuge pamantul de sub picioare.Sper ca azi sa primesc o veste buna, si sa am liber la IA pentru luna decembrie.
Am momente ca aproape-mi simt fizic bebele in brate si e asa de bine si apoi.... OF, OF.Ati simtit asa ceva?
Tare bine-mi face sa vorbesc cu voi.
Asa ca drept multumire ca ma ascultati va trimit multi

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Bravo dragele mele, listuta prinde contur.
ALI, sa dea DD sa mearga bine la eco de diseara si sa numai fie probleme. Cat despre faptul ca uneori ai impresia ca iti tii bebele in brate, da-mi voie sa iti spun ca eu vorbesc aproape in fiecare seara cu bebe al meu, imi mangai burtica si il rog sa vina mai repede pt ca mami si tati il asteapta de multa vreme.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

Fetelor, va multumesc pentru primire! Inseamna mult pentru mine.
Ioana, ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai putea da nr de tel.; acum sunt in faza de tatonare.... sincer, nu mai am deloc rabdare. Va apreciez mult pentru staruinta de care ati dat dovada si sunt sigura ca pana la urma vor aparea cele doua liniute. Stiti cum se spune: cand iti doresti ceva, tot universul lucreaza pentru a-ti indeplini dorinta.
Catty, sper din suflet ca Mos Nicolae sa-ti aduca cel mai frumos cadou din viata ta. Dealtfel, tuturor ar trebui sa ne daruiasca DD un ingeras, acum, in prag de Craciun.
O sa incerc sa-mi activez si PM.
Aaaaa, da! Uitasem: La multi ani sarbatoritilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Fetelor, plec in week-end si vom mai vorbi abia luni sau marti.
Nu puteam sa plec insa fara sa-mi iau ramas bun de la voi si sa va urez numai bine.
Ali iti tin pumnii sa fie totul bine la echo! Stiu ca ai emotii, dar incearca sa nu te stressezi prea tare!

Va doresc un week-end superb si va pup pe toate!


Ioana


trying to get pregnant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

ali Endometru meu in ziua 11 era 11 mm si prof. Marinescu a zis ca e bine. In ziua 13 mi-a facut inseminarea. Stiu ca se ia Maca pentru cresterea endometrului in timpul stimularii. Mai multe detalii cred ca afli pe la "Naturiste si homeopate". De aspirina nu stiu amanunte? Bafta la eco!

aurel cris, danyalo

lorelai-lorelai Eu cred ca daca faci o eco. miercurea viitoare si foliculul se prezinta bine atunci poti face Pregnyl joi si inseminare vineri. Ce zici de planul meu? Vad ca si la Micky2007 s-a procedat asa. pentru amandoua.
N-am idee de pensiuni. Eu de la Brasov fac trei ore pana-n Bucuresti asa ca am ales sa fac doua drumuri (pentru eco si pentru inseminare). Pe la discutii generale stiu ca sunt si subiecte despre calatorii si poate acolo gasesti ceva.

ioana p76 Galerieeeeee!

Distractie placuta de 01 Decembrie!!! Eu voi fi pe baricade. Dar cine merge sa se coafeze, si la cumparaturi, si la petrecere in 08 dec.? Ca sa uite de teste de sarcina premature?



Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Fetele, sunt in a treia zi de menogon si simt cum cresc foliculii pe ovarele mele!Ha-ha ha!Glumeam sa mai iesim putin din stresul endometrelor, zilelor numarate pana la cele doua liniute mult visate!Apropo, simt o prestine la ovare, o fi de la pastilute,nu?!
Va pupicesc pe toate cu toti Andreii si Anreele voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

La multi ani tuturor fetelor care isi serbeaza ziua numelui si sotiorii lor

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Bebekom daca vrei sa faci IAD eu te-as sfatui sa apelezi la dr.Cocei
La multi ani pt toate Andrei si Andreele care isi sarbatoresc ziua numelui.
Multa bafta fetelor

Mergi la inceput