V-AU FOLOSIT CLARINOL, SPIRULINA,...?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Eu iau spirulina cam o luna-doua primavara..dar nu pt slabit special. Ce-i drept mai dau jos un kil-doua dar cred ca e din cauza de anotimp mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Dieta hipocalorica. Mananci de toate, inainte de ora 18, dar cantitati mici. Sport: o sedinta de inot si 5-6 sedinte de bicicleta 20 min. saptamanal. Plus doi copii...

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Multumesc Gabi K! Am comandat si CD-urile cu exercitii despre care am citit la alt subiect, poate, poate....
In legatura cu Spirulina, am citit ca e buna si pentru anemie. Eu si baiatul meu cel mic( 7ani) avem anemie feripriva, si deci ar face bine. Am inteles ca trebuie luata inainte de masa, ori eu niciodata n-am reusit sa fiu atenta la aspectul asta. Aaaa, dupa masa, cand ma relaxez putin si m-apuca , imi aduc aminte sa iau pastile.... tratament-cand sunt bolnava.
De asta ma gandeam la Clarinol. Asta se ia dupa masa!Da o fi bun de ceva??????????????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adauca spune:

Eu am dat jos in doua luni sapte kg cu heritage e-lite.Am luat cate doua pe zi, dar sport nu am facut(doar daca se pune la socoteala caratul caruciorului o data sau de doua ori pe zi cu pustiul meu in el pan la etajul trei, si plimbatul prin parc sau prin oras cu caruciorul cam o ora cel putin zilnic).Acum sunt in pauza(am zis ca fac o luna)si am sa mai incerc iar.La mine chiar a mers,nici nu stii ce satisfactie am avut cand cei din jur imi spuneau ca am slabit...E putin cam scump(eu le-am cumparat cu zece mii bucata)dar nu imi pare de loc rau, si inca ceva au trecu deja trei saptamani de pauza si nu am mai pus inapoi kilograme.
Pupici si spor la slabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

Eu pot sa va spun in legatura cu Spirulina,ca taie considerabil din pofta de mancare.Eu sunt foarte multumita din acest punct de vedere.Iau cam 4-6 capsule de 400 mg. pe zi.De mancat mananc mai putin si dietetic(branza de vaci slaba,peste,carne de pui,iaurt,oua fierte,legume fierte sau la aburi,multe fructe).Nu am senzatia aia de foame de nestapanit.Mai fac si putina miscare(mers pe jos),iar de aprox. 2 luni am slabit considerabil,am un abdomen aproape plat.De vreo 2 saptamani mi-am luat si pachetul ala de la Vichy cu gel si crema anticelulitica,care vad ca da rezultate foarte bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Felicitari ameea !

Spirulina cum ai luat-o inainte de masa cu jumatate de ora sau dupa masa? De 400 - probabil ca este de la Hofig.., nu?
Cat aveai la inceput si cate kg ai acum?
Pe curand,
Ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

Rodica,da,spirulina e de la Hofigal,si am luat-o inainte de masa,dar nu tot timpul cu o jumatate de ora inainte,ci uneori numai cu 10-15 minute.Ce-mi place mie,cum am mai spus,e ca mananc mult mai putin ca inainte,si nu sufar de foame.Nu am respectat regula de a manca pana la ora 18 seara.Cu toate astea,mancand dietetic+spirulina + putina miscare,am slabit in aproape 2 luni in jur de 10 Kg.Nu m-am mai cantarit de vreo saptamana,dar aveam in jur de 68 Kg.,iar acum am undeva pe la 58-59 Kg.In prima saptamana am incercat sa mananc disociat,dar era(nu stiu de ce)cam stresant pentru mine;cu toate ca mancam un singur aliment,aveam tendinta de a manca mai mult,si,in plus as fi mancat orice altceva afara de alimentul respectiv.In ziua de carne as fi mancat lactate,si invers etc.Atunci am renuntat la a mai manca disociat,si m-am hotarat sa mananc diversificat si dietetic.Nu am mai mancat mancare gatita,cu sosuri,etc,ci totul fiert sau la gratar.Nici nu ma mai gandesc la ce mananc ziua urmatoare,ci imi cumpar pentru 2-3 zile:legume,fructe,peste,carne de pui,iaurturi.Am mancat si cartofi fierti(1-2),cu branzica de vaci sau cu iaurt.Am uitat sa spun ca am o inaltime de 1.70 .Nici problema cu cantarul nu ma prea streseaza,important e sa intru in vechile haine,sa ma simt bine si sa fiu sanatoasa.
Iti doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Multumesc ameea, tu cati ani ai? Stii ca la o anumita varsta se slabeste mai usor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

Am 35 de ani,Rodica.Si am o fetita de 2 ani si jumatate.De fapt kilogramele pe care am incercat sa le dau jos,au fost acumulate inca din perioada sarcinii,in urma careia m-am ales cu vreo 25 de kg. in plus.Eu n-am avut deloc burta inainte,si m-a deranjat mult aspectul asta.Oricum,si crema anticelulitica m-a ajutat mult(a fost prima data cand am folosit o asemenea crema).Si inca un amanunt:spirulina am luat cate 2 odata.Adica de 3 ori pe zi(sa nu uit,si poate a avut si un efect mai bun),chiar daca mai luam gustari intre aceste mese.La inceput aveam impresia ca nu slabeam,bine ca nu am abandonat. Sper sa-mi fac de acum incolo un mod de alimentatie mai sanatos.Apropo de varsta,Spirulina intarzie si procesul de imbatranire,deci impusc 2 iepuri,desi nu am deocamdata motive sa-mi fac griji. Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Eu cu clarinol si regim am dat jos catevaq kg bune

Mia, mami de ROLAND (18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!


Mergi la inceput