Gravidute dupa laparoscopie

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tutulyna spune:

pt laparoscopie1200/1500e? mi se par foarte multi bani... enorm de mult.
eu am facut in aprilie la giulesti si cu greu am reusit sa bag plicul cu 5mil in buzunar.fetele dadeau 4_4,5mil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

tutulyna, sunt multi bani, dar macar stiu ca sunt pe maini bune!!!
asta conteaza mult ptr mine si ptr sotul meu! e prima interventie asupra corpului meu si sincer nu vreau sa ma las ciopartita de oricine! si eu una la giulesti nu mai merg!!!
a.. si presupun ca tu ai facut la stat.. cu internare, adev de salariu...etc...de asta a costat asa putin...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluandra spune:

tutulyna spune-mi si mie te rog la cine ai facut tu laparoscopia in giulesti? si medicului anestezist cam cat se dadea? urmeaza sa fac si eu saptamana viitoare tot la giulesti si ma intereseaza si pe mine cum si in ce fel; te rog raspunde-mi si mai spune-mi si mie ce ar trebui sa stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Uratica astept vesti de la tine. La mine a fost ok, am trompele permeabile si am avut cateva focare de endometrioza. Din ianuarie incep stimularile pentru ca am si probleme hormonale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

buna draguta! a bucur ca a fost totul ok la tine!felicitari si bafta la bebe!!
la mine in schimb a fost un esec total... trebuie la sfarsitul lunii sa fac operatie clasica-taiata pe burtica..
nu a apucat dr sa vada prea mult..nici nu a apucat sa vada cum imi sunt trompele si ovarele..ptr ca nu a putut trece de aderente si de niste pungi de infectie-asa mi-a zis..insa apoi i-am explicat ca nu are cum sa fie infectie ptr ca una la mana-analizele de sange mereu mi-au iesit beton, iar al doilea motiv-e faptul ca poate fi lichidul de la instilatii-care mi-au facut mai mult rau decat bine.. asa ca.. ma asteapta o noua operatie.. nu stiu..acum presimteam ca nu va fi ok..si dr nu a insistat ptr ca ii era frica sa nu imi provoace o hemoragie interna..insa sunt sigura ca data viitoare va FI OK!
cat despre operatie.. la 13 m-a internat-la 18 m-am trezit-la 20 m-am ridicat, am coborat un etaj pana in salon pe propriile picioare..iar a 2a zi la 14 m-a externat si am plecat acasa cu trenul-singura-6 ore..acum sunt chiar ok! ca noua si astept urmatoarea interventie! insa un sfat...fetele..nu faceti instilatii!!!va pot inrautati starea!!!la mine si la mai multe fete asa s-a intamplat!aderentele de acolo mi se trag! si ce e mai grav e faptul ca se pot reface!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitahiohi spune:

Eu am facut laparo la dr. Marinescu, sincer mie mi se pare un om extraordinar, cu mine s-a purtat exemplar, chiar a venit in salon dupa laparo sa vada cum ma simt, e groaznic de ocupat nu stiu cand are timp sa doarma, eu nu am avut stari de voma sau dureri, dupa ce m-au dat jos de pe masa de operatie tot intrebam asistentele cand ma duc in salon, a doua zi ( miercuri ) m-au trimis acasa iar vineri mi-au scos firele, acum astept sa se intample minunea, eu zic sa nu fiti stresate de aceasta operatie, sa va duceti cu incredere pentru ca rau nu are ce sa fie.


tutulyna,
scuze..ca nu am raspuns mai devreme..dar m-am chefuit zilele astea (mihaela)ca sa uit de laparoscopia ce o voi face miercuri!!!
deci.. eu sunt din brasov si am facut instilatiile aici in bv..dar la recomandarea dr-lui marinescu bogdan din giulesti! eu am preferat sa le fac in brasov ptr ca sincer desi e alegerea fiecaruia si nu vreau sa influentez pe nimeni.. eu una nu voi mai veni in veci in giulesti si nici nu vreau sa mai am de-a face cu un om superficial si dezinteresat,plictisit ca marele dr.. bogdan marinescu!!!care dupa ce m-a pus sa imi fac analizele si toate cele ptr fiv-si nu zic ca au costat o caruta!!desi nu imi pare rau de bani, ci de gestul in sine!!!m-a trimis acasa.. ca sunt prea tanara-desi am 30 de ani!!si nu are sens nici sa imi stric corpul armonios de pe-acum!!asa ca mi-a recomandat sa fac instilatii si laparoscopie,daca in stilatiile nu isi fac efectul!si.. asa cum am spus,fac laparoscopie miercuri!deci.. instilatiile la mine au dat gres!dar sunt multe fete care dupa instilatii au ramas insarcinate!!si mai ales ca tu totusi ai mai avut sarcina-fie ea si extrauterina!!e ceva!!! asa ca incearca!!poate te va ajuta Dzeu si iti va da bebele mult dorit!!
eu incerc de 10 ani sa raman insarcinata si nu am reusit inca!! dar speranta a ramas!!!
te-am pupacit si numai bine iti doresc! daca mai ai intrebari.. here i am!
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

buna dimineata fetelor....

am o mare nedumeriire si nu stiu ce sa mai cred

eu am fost operata de celioscopie pe 8 decembrie, sau desfundat trompele, acum sunt ok, dar mia zis doctorul ca peste 2 saptamani imi va veni ciclu..rusiii, dar inca nu mia venit si nu stiu de ce, desi serile trecute aveam aceleasi dureri ca sii cum miar veni dar nimic...ultima data mia venit pe 26 noiembrie, iar mie nu mia intarziat niciodata..respectiv la 26 sau 27 zile imi venea..iar acum au trecut 30 zile si nimic....si nici nu pot fi insarcinata ca aveam trompele infundate


va rog frumos..daca stiti cumva dupa laparoscopie la cat timp iti vine CM...sunt ingrijorata acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AILEN spune:

In 12 noiembrie, respectiv ziua 5 de CM, am facut laparoscopia. In 6 decembrie au venit uratii, deci am avut un CM de 28 de zile. CM-ul meu, in mod normal, este de 27-29 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

hai spunetimi si mie chiar nimeni nu a mai fost in situatia mea..
sa iti intarzie ciclu dupa laparoscopie???? au trecut 31 zile si nimic niciodata mie nu mai intarziat..la fix 26 -27 zile mia venit si acum niccccccccc


va roggg .am intrat putin in panicaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AILEN spune:

Poate, din cauza interventiei, ai avut ovulat mai tarziu. Chiar asa, pe fisa ti-a scris daca ai sau nu ovulatie pe vreunul dintre ovare?Sanse sa fi ramas graviduta banui ca nu sunt avand in vedere ca, dupa calculele mele, interventia a fost in ziua 13 de CM (ma refer la prestat dupa interventie). Ai rabdare! Stai linistita ca nu poate fi nimic grav! Bucura-te linistita de sarbatori!

Mergi la inceput