Vise premonitorii??!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Stai linistita multa lume viseaza asa ca tine si nu se intimpla nimic. Nu spun ca nu exista vise premonitorii doar ca acestea sint intr-un procent extrem de nesemnificativ. In mod sigur visele tale inseamna doar schimbarile prin care treci si apar din cauza framintarilor tale.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi Poze noi cu o licurice mica mica

Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

daca spui ca ai visat morti mai bine fa niste pchetele cu mancare de post (niste biscuiti, fructe) si da-le cersetorilor de pe strada. te va face sa te simti mai bine stiind ca ai facut un lucru bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Si eu visez destul de des ca ma intalnesc cu prima mea dragoste,dar nu mi s-a adeverit visul niciodata.

In alta ordine de idei,se spune din batrani ca atunci cand visezi ca moare cineva,ii moare moartea.O fi valabil si in cazul tau,a murit moartea de ciuda ca ai niste copii minunati care merita sa lupti pana in panzele albe.
Un pic mai multa odihna si o doza semnificativa de nepasare cred ca ar un "remediu" bun pentru starea prin care treci.


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Eu ce visez noapte patesc ziua. Nu este o regula, dar de cele ami multe ori se si adeveresc.





Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

florinutza,esti bine?ai mai visat urat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

quote:
Originally posted by monalac

florinutza,esti bine?ai mai visat urat?



Multumesc de intrebare,sunt bine, desi visele urate nu ma prea lasa in pace.
Am mai avut vreo 2 vise ce m/au facut sa ma gandesc la acelasi lucru.Intr/unul se facea ca eram intr/o sala de mese gen cantina,iar eu stateam in capatul salii.Intrasem singura,iar apoia intrat si preotul de la noi din episcopie,care s/a asezat langa mine,aproape lipit,ca parca ii simteam haina aceea neagra pe brat.Dupa el au intrat mai multe persoane .Eu terminasem de mancat inaintea lor asa ca ma indreptam spre usa sa plec.Preotul ma condusese pana la usa si ma intrebat:ce faci? iar eu am raspuns :eu plec,trebuie sa plec.
Dupa ce am iesit de acolo,imediat am luat/o pe o strada ,dupa un colt,unde se vindeau placinte si mi/am cumparat si eu una.Mai in sus,pe accesi strada priveam in vitrina la niste prajituri si am intrat in aceea cofetarie sa/mi cumpar si eu,am stat la rand dar nu am mai ajuns,nu stiu de ce,dar stiu ca in timp ce stateam la rand priveam o lumanare de grosime medie,alba,noua,neaprinsa ,care avea un suport din carton alb,iar eu in sinea mea mi/am zis:"asa trebuie sa ornez si eu lumanarile de craciun"

Pe al doilea il povestesc mai tarziu ca s/a trezit
si isi baga si el mainile pe la tastatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marusia spune:

Florinutza,visele premonitorii sunt foarte rare.Ti-am citit visele si ele reprezinta zbuciumul tau sufletesc.Am vazut ca cineva a interpretat corect o parte a visului tau.Ca o concluzie....as spune ca subconstientul tau iti trimite un avertisment.Trebuie sa schimbi ceva in atitudinea ta.Sa privesti viata cu alti ochi,sa te bucuri de ea ,chiar daca nu-i mereu usoara.Multumeste celui de sus ca ai copii minunati pentru care trebuie sa te pastrezi sanatoasa.Iar daca sotul nu te ajuta asa cum ai vrea,ajuta-te singura,fii optimista si fa-ti un program pt. treburile casnice ,in asa fel incat sa ai si putin timp pt.tine.Sigur vei reusi!Asteptam vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

Pe al doilea nu mi/l mai amintesc acum,voiam sa/l scriu ieri,dar m/a intrerupt copilul,iar acum ma gandesc la multe treburi si nu reusesc sa ma concentrez si sa mi/l amintesc.
Si nu stiu cum faceti de mi/ati citit viata si gandurile prin aceste vise,dar asa este.Desi am o viata care din punct de vedere material poate fi invidiata,practic nu ma prea bucur de ea,caci ma las prea coplesita de responsabilitati si la un moment dat ma simt obosita si fizic si psihic.Si stiu ca organizarea mai buna este solutia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Eu cred ca din cauza efectelor psihologice a primului vis si a discutiilor avute in viata reala subconstientul tau a ramas afectat si de aceea visezi urat in continuare.Daca ar fi fost un vis prevestitor, ca sunt cu siguranta si asemenea vise, nu s-ar fi repetat la nesfarsit.
Tu esti stresata decand se lasa seara ca o sa visezi urat, oricum nu e bine sa ai asemenea trairi negative ca iti atragi stare de stres si evenimente neplacute.Sfatul meu e sa iei legatura cu un psiholog sa te indrume spre niste tehnici de relaxare potrivite tie si cu siguranta nu vei mai visa urat.Multa sanatate tie si puiutilor dragi si Sarbatori Fericite cu pace in suflet!!!
Silvi si bb Alain


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

quote:
Initial creeata de florinutza26

Drii mei,va rog sa ma ajutati sa ma linistesc.Sunt foarte tulburata sufleteste in ultimul timp.Am vise urate.Ultimul,despre moarte.In visul de azi noapte de exemplu,eram in cimitir,era noapte,iar eu punand flori pe mormantul tatalui meu,ziceam >aici or sa ma be si pe mine.
Ca nelinistea sa ia proportii,azi,fratele meu mi/a spus ca m/a visat in iad,intr/un sicriu,pe care/l foloseam drept pat,ieseam si ma bam in el,acoperindu/ma cu o plapuma.Alaltaieri noapte,am visat ca,calatoream cu trenul si inainte de a intra in gara peste tren s/a prabusit un pod,trenul se rasturnase,dar eu nu eram sub daramaturi,ci reusisem sa ies,sprijinindu/ma cu o mana de o sina de cale ferata.
Si acum plang si mi/e asa de frica ca am sa mor......am doi copilasi,ce s/or face fara mine?????
Acum vreo 3 saptamani,dupa ce am avut o cearta cu sotul,si in care/i spusesem chiar eu ca as vrea sa mor,ca nu ma ajuta cu nimic cu copiii,ca sa vada cum e sa faci totul de unul singur,in aceeasi noapte am avut un vis in care o cumostinta moarta ma intreba de ce vreau sa ma distrez(eu i/am reprosat sotului ca nu mai stiu ce/i aia distractie,in realitate},IAR EU I/AM RASPUNs,*lasa,ca si asa nu mai am mult si ma duc si eu pe copca*
Ce sa cred?



Intrebare: fratelui tau i ai povestit tu prima visul tau???
Am o presimtire (sic) ca a glumit pe seama ta putin....

Nu te stresa inutil ... avem o singura certitudine in viata : ca vom muri.
Si eu am trecut prin perioade urate, cu vise care ar concura cu scenariile lui Stephen King dar iata ma .... sunt inca aici.
Exista dictionare de vise (ex http://www.acvaria.com/dictionar_vise.htm)
Parerea mea este ca esti stresata, te duci la cul;care cu ganduri negre iar subconstientul tau refuleaza in timpul noptii... cand toate fricile sunt acutizate.
cel mai bine stai mai mult afara, fa miscare,fi mai optimista (copii nu sunt mici pt totdeauna - din pacate cresc al naibii de repede) nu l mai certa pe sotul tau(incerca sa l castigi de partea ta cumva) si gata.
Iar fratiorului tau da i un bobarnac din partea mea

Mergi la inceput