De cat timp incercati sa faceti bebe???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Eu incerc din decembrie 2004 sa raman insarcinata perioada in care am facut o HSG si o laparoscopie si tot nu am reusit sa rezolv problema, dar am avut o perioada cam de 9 ani (1995 - 2004)in care nu m-am ferit niciodata. Intr-un tarziu am ajuns la fiv, pe care il fac acum in decembrie.
Sper sa reusesti cat mai repede sa fii mamica.

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Eu cu so(r)tu' incercam " doar de vreo 6 ani , dar inca nu ne-am pierdut speranta. Mai ales ca de vreo jumate de an, e si el 100% hotarat ca e pregatit pentru asta....ca pana acum, m-am cam zbatut singura ca pestele pe uscat, in privinta asta. Deh, ce sa-i faci, barbatii astia cateodata mai vor sa mai "copilareasca" oleaca si poate de aia nu se grabesc si uneori nu ne inteleg asa cum ar trebui. Sa speram ca DD ne asculta si pe noi si se indura de asteptarile noastre, odata si odata !


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si multdoritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

De 6 ani, din august 2000.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana1971 spune:

Eu nu am mai scris de mult, dar citesc des. Noi incercam din august 2001, deci am trecut in al 6 lea an de incercari...O HSG, o laparoscopie. Ce sa mai zic... Raman optimista...

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

...noi tot incercam din februarie 1998 iar sanse nu mai avem decat prin fiv...!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Same here (Anto),8 ani,singura sansa fiv!
Asa ca nu mai disperati ca nu ramaneti dupa 5-6 luni de incercari,alea-s parfum!
Abia dupa 1 an de incercari luna de luna,trebuie sa va faceti probleme,ca-i ceva in neregula!
Bafta!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Vorba lu'Vale" Asa ca nu mai disperati ca nu ramaneti dupa 5-6 luni de incercari,alea-s parfum!
Abia dupa 1 an de incercari luna de luna,trebuie sa va faceti probleme,ca-i ceva in neregula."
Eu din martie 2000 , si in toti anii astia am patimit o gramada.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Eu din martie 2005 si tot mai speram.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Nu ne ferim din ianuarie 1994..................
Analizele sunt excelente............
La cele 6 inseminari am avut valori bune, totul a mers ca la carte, dar rezultatul a fost negativ.........
Asa ca ne pregatim de FIV, artilerie grea, ca deja am asteptat prea mult o minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Oana,m-ai luat!Cred ca voi sunteti unul din acele cupluri cu infertilitate inexplicabila,dar la fiv sper sa aveti succes din prima


"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput