Cum pot pune poze la un topic?

Cum pot pune poze la un topic? | Autor: magnolia

Link direct la acest mesaj

Dragi prietene , va rog sa va indurati de o ca mine si sa ma ajutati sa invat sa pun niste poze la un topic de aici . Sunt cam de felul meu , asa ca va trebui sa imi explicati ca si la lelea Marie din satu' din varfu' muntelui!Muntele este destul de inalt, sper ca ati inteles cat de limitata sunt!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Poze direct in topic nu se pot pune, nu este activa optiunea asta.
Poti da doar un link catre poze.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Si cum pot face asta? Adica , am pozele in calculator , si de aici incolo , cum fac? Pliiiiiiiiz!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Pai ar trebui sa le pui undeva pe net (yahoo, webshots, photobucket, dropshots, pe toate iti poti face connt unde poti pune fotografiile). Dupa ce sunt pe net, poti avea un link catre ele.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_alinutza spune:

Si eu am vrut sa intreb asta... dar n-am avut curaj!
EU AM DEJA POZELE PE YAHOO, SI VREAU SA LE PUN SUB ALT NUME CARE SA DUCA LA LINK-UL RESPECTIV. Am avut niste incercari nereusite... cu Hyperlink...
Va rog sa ma ajutati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Din pacate , eu nici macar asta nu stiu , sa le pun pe net din calculator , cred ca o sa mor proasta de tot , mie trebuie sa-mi explicati si cu adresa , si cu faze , si nici asa nu-i sigur ca am sa inteleg.... Cred ca pot sa pun pariu ca nu se incumeta nimeni sa se lege la cap cu mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

x_alinutza pentru link sub cuvant gasesti aici
scrii totul fara pauza asa, eu am lasat pauze sa se vada:
[ url = " link " ] cuvant [ / url ]

magnolia

N-ai cont pe nici una de le insira mai sus gabitzam? Intai trebuie sa iti faci cont pe una din ele, hai sa zicem www.webshots.com
-Dupa ce ai creat contul te duci pe pagina principala de la webshots te loghezi (o sa vezi sus de tot ca scrie "hello xxx, say cheese");
-Tot sus pe bara aia alba cu mai multe butoane apasa pe butonul "upload";
-Apoi alegi unde sa pui pozele: in "public shoebox" (e un fel de album gata creat) sau daca vrei selectezi a doua optiune sa creezi tu un album pe care poti sa alegi daca il faci public sau privat;
-Apoi selectezi pozele:
**daca folosesti Mozilla ai niste casute in partea dreapta (ei arata doar trei dar daca ai mai multe poze se inmultesc casutele pe masura ce adaugi pozele), apesi pe browse si le cauti in computer unde le ai salvate;
**daca folosesti Internet Explorer apesi pe butonul rosu "choose files" si tot asa le cauti unde le-ai salvat in computer. Aici e mai simplu, daca ai mai multe tii tasta ctrl apasata si selectezi cate poze vrei, ti le aseaza pe toate odata in patratul acela mare;
-Dupa ce ai ales pozele pentru upload apesi butonul rosu "start upload";
-Dupa ce s-au incarcat poti ori sa mai editezi la ele sa le schimbi titlul sau apesi pe butonul rosu "view this album now".

Pagina principala cu albumele ar trebui sa arate asa:
http://community.webshots.com/user/numeletau

Ce zici? Incerci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Oana , iti spun sincer , o sa incerc DOAR pt. ca te-ai chinuit tu atata cu mine , ca altfel , nu cred ca ma pot motiva...Dar cred ca las pe maine , cand sunt mai odihnita ( a se citi: desteapta), si daca nu-mi iese , vin din nou sa ma plang aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_alinutza spune:

MULTUMESC!

pozici

Mergi la inceput