Unde nastem si cu cine?

Unde nastem si cu cine? | Autor: Nicole_Bebe

Link direct la acest mesaj

Salutare viitoare mamici si actuale.Cine imi poate spune si mie despre un Spital bun cu doctori buni si cu asistente cat de cat dragute in bucuresti unde pot sa nasc ??????

Nicolici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua Nicole_bebe!

chestia cu dr. bun si asistente dragute este o treaba relativa, daca ai sa cauti pe google, pareri - ai sa constati ca exista pentru acelasi dr sau spital atit o parere pozitiva, cit si una negativa....depinde de fiecare...
Io pot sa-ti spun unde merg eu, la Dr. Sorin Esanu de la Polizu, dar care are consultatii si la cabinetul Amicus Med.

O prietena a nascut la Municipal, da` nu mai stiu cum il chema pe medic, si a fost foarte multumita.

Dar io cred ca trebuie sa te hotarasti la un dr, la care sa incepi sa vii...ca timpul trece...

Pupici si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonik80 spune:

Buna! Sunt Simona si sunt si eu o viitoare mamica ce urmeaza sa nasc pe la jumatatea lunii ianuarie 2007. Momentan sunt in evidenta la dna Anghel Georgiana de la policlinica Vitan care am inteles ca este si doctora la spitalul Cantacuzino. Deci m-am hotarat sa nasc la spitalul Cantacuzino, citind si parerile voastre despre acest spital, majoritatea fiind pozitive. Am vorbit cu dna Anghel G despre posibilitatea de a naste cu dansa la Cantacuzino, iar dansa m-a refuzat,sa spun "mai pe ocolite", spunand ca daca e sa nasc noaptea sau in timp ce e la cabinetul particular sau cu alta pacienta la policlinica, nu poate sa vina, si ca nu e obligatia dansei si ca sa vb cu altcineva. Timpul trece....si nici nu stiu ce sa fac. Va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu un sfat, cu un nume... ceva...

SToma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Cum sa te refuze pentru nastere?! Cum nu e "obligatia" dansei??? Asa ceva nu am mai auzit!

Cauta-ti pe altcineva, ca nu te vad bine, ramai pe mainile medicului de garda si nu poti sa stii cine si cum e... mai ales ca mai e si atat de putin.

Edit: Eu am nascut de 2 ori, normal, la Giulesti cu dr. I. Pelin.

Claudia
Poze parinti
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia72 spune:

Simonik80, incearca sa gasesti un doctor barabat si nu prea batran.
Eu o sa nasc cu Alexandru Badiu de la Municipal. Il gasesti pentru consultatii la Centrul Medical Unirea. Am mai nascut o data cu el acum 4 ani si a fost OK. Nu este excesiv de comunicativ, dar cred ca depinde si de pacienta. In principiu stiu ca vine la nasteri.
Mai sunt si alti doctori buni, mai uita-te pe forum.

Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonik80 spune:

va multumesc mult pentru raspunsuri si astept in continuare pareri! o sa incerc sa mai caut si eu


SToma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Intereseaza-te bine inainte de a naste ...si daca nu-ti convine ceva la medicul tau mai bine-l schimbi decat sa ai surprize neplacute!

carla2005 de Alexandra Maria

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ECMI spune:

quote:
Originally posted by simonik80

Buna! Sunt Simona si sunt si eu o viitoare mamica ce urmeaza sa nasc pe la jumatatea lunii ianuarie 2007. Momentan sunt in evidenta la dna Anghel Georgiana de la policlinica Vitan care am inteles ca este si doctora la spitalul Cantacuzino. Deci m-am hotarat sa nasc la spitalul Cantacuzino, citind si parerile voastre despre acest spital, majoritatea fiind pozitive. Am vorbit cu dna Anghel G despre posibilitatea de a naste cu dansa la Cantacuzino, iar dansa m-a refuzat,sa spun "mai pe ocolite", spunand ca daca e sa nasc noaptea sau in timp ce e la cabinetul particular sau cu alta pacienta la policlinica, nu poate sa vina, si ca nu e obligatia dansei si ca sa vb cu altcineva. Timpul trece....si nici nu stiu ce sa fac. Va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu un sfat, cu un nume... ceva...

SToma



Stie ea ce stie, dar nu spune. E medic de policlinica cu colaborare in spital.
Sfatul meu este sa nasti cu un medic de spital, are experienta mai mare. La cate nasteri crezi ca a asistat ea?
La fel am patit si eu. Sarcina mi-a fost monitorizata de un ginecolog de policlinica dar am nascut cu un medic de spital (ma rog, il si cunosteam, nu-i vorba).

Eu recomand cu toata dragostea pe Dr George Constantinescu - municipal.
Urmatorii 5 copii tot cu el ii nasc.

Maria si Ilinca
La plimbare

********************
Ba nu slabesc deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Dr Nayel de la CFR2
Du-te la o consultatie si convinge-te singura
Bafta mare!
Cu drag
Liana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

quote:
Originally posted by simonik80

va multumesc mult pentru raspunsuri si astept in continuare pareri! o sa incerc sa mai caut si eu


SToma



Eu nasc la Cantacuzino in ianuarie cu dr Ciulcu Alexandru. Tot cu el am nascut si prima data si sunt super multumita!



Mihaela (30+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonik80 spune:

Livia72, daca as vrea sa iau legatura cu dl dr Alexandru Badiu, cum as putea sa fac? Avand in vedere ca e si asa tarziu!!!

SToma

Mergi la inceput