Cea mai frumoasa amintire

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulissa spune:

Cea mai frumoasa amintire este prima dimineata din luna de miere.

O senzatie de fericire de nedescris, liniste, implinire, caldura, dragoste imensatoate ma cuprindeau..

Pluteam pe norisori amandoi, cu lacrimi de fericire in ochi...ne uitam cu atata drag la verighetele de pe degetele.

Cred ca doar cand o sa-mi tin in brate puiutiio sa am o senzatie mai frumoasa ca atunci.

Iulica Nevestica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo spune:

Cea mai frumoasa amintire sunt zilele insorite,din copilarie,descult,pe malul Nistrului,la bunica.Si ea venea cu mincarea dupa noi,la riu,ca stateam de dimineata pina-n seara.Ne naposteam bunatatilor care le aducea in cos,si eram cei mai fericiti nepoti din lume!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

una dintre cele mai frumoase amintiri ale mele e dintr-o seara de ajun de craciun. eram la plimbare cu... prietenul meu de atunci . eram tare suparata ca nu ninsese deloc, iar la meteo ne anuntasera clar ca n-o sa avem craciun cu zapada. eu aveam asa, ca o incapatanare: "o sa ninga! o sa ninga numai pt mine!" . hihi, a inceput o ninsoare ca-n filme, cu niste fulgi maaari si aaalbi . am dansat atunci in fata universitatii in buricul bucurestiului de zici ca eram balerina. culmea, cei care treceau zambeau f dragut, chiar nu s-a uitat nimeni ca la o ciudata la mine . cumva, atunci mi-a ramas in minte ideea ca minuni se pot intampla... si ca lumea e buna, iar eu sunt iubita de cineva...

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

nasterea puiului meu scump...e cea mai frumoasa amintire...

anca & alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

***viatza e doar o iluzie a simtzurilor***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

am multe amintiri frumoase...nu pot alege:)
Cert este ca am trait pina acum 30 de ani plin de imprevizibil, si cumva toata viata mea a evitat cursul firesc al lucrurilor: am primit, din plin, si am si pierdut din plin tocmai cind ma asteptam mai putin, la modul la care nu m-as fi gindit niciodata.
Asa am ajuns sa-mi constientizez cele mai frumoase momente mult dupa ce s-au intimplat: intotdeauna eram atit de surprinsa pe moment, de lovita in moalele capului, incit nu realizam ce sa intimpla, daca e de bine sau de rau. Si la mult timp dupa aceea reuseam sa ma dezmeticesc si sa ma bucur....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Ziua in care l-am remarcat pe sotul meu si prima intalnire cu el !

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

cand eram indragostita-indragostita-indragostita de sotzul meu... eram la liceu, 19 ani!

cand am facut testul barza si aparut liniutzele puiului meu....

perioada cand eram gravida si bebe juca fotbal in burtika...

expresia de pe chipul iubitului meu cand si-a vazut pt prima data puiul in patutz...

cand am ajuns in capela sixtina...

si lista continua....

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DE CE SA REPETI VECHILE GRESELI, CAND EXISTA MULTE ALTELE NOI PE CARE POTI SA LE FACI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadira spune:

Cea mai frumoasa amintire care imi revine in minte de nenumerate ori este momentul in care, dupa 5 ani de incercari si sperante, intr-o dimineata mi-am facut testul de sarcina si era pozitiv si automat ma gandesc la nastere cand mi-am vazut pentru prima data fetita, si apoi cele trei zile petrecute in maternitate cu ea cand eram atat de euforica incat nu am dormit 2 nopti ca sa nu-mi pierd din ochi puiutul. Apoi a urmat a doua nastere cand din cauza riscului foarte mare de a ramane bebe cu sechele asteptam sa mi se spuna ca totul e bine si e sanatoasa si asa a fost. Nimic nu se compara cu aceste amintiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Pana la venirea copilului meu pe lume am avut multe amintiri frumoase...insa acea imagine a ingerasului meu imediat cum m-am trezit din anestezie nu am sa o uit niciodata....mai tarziu a venit primul zambet....si inca mai sunt de venit.
Amintiri frumoae...toate sunt frumoase daca stii sa le faci sa fie asa cum iti doresti....



Mergi la inceput