camera in ordine - subiect SF?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

dana, ma gindesc sa chem vreme de o luna, in fiecare zi, un musafir neasteptat :)..poate tine..

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Dana,
si eu folosesc "motivatia" asta...la noi este mereu cineva, cu pauze de o zi, poate douä, si mai si dorm pe la noi.
Dar de o perioadä de timp, le-am spus:"dacä vreti sä vinä cutäricä la voi, intii sä fie ordine in camerä, cä nu vreau sä mä stie toatä lumea!"
Anne-Marie, care are 12 ani si nici nu stie unde ii este capul, m-a rugat sä o accept asa cum este...este dezordonatä si asta e!....la care eu am rämas putin blocatä, si i-am spus cä ea stie f bine cä eu uräsc dezordinea si väd rosu cind intru la ea in camerä...asa cä mi-e greu sä accept ce-mi cere ea, dar trebuie sä mä inteleagä si pe mine...
I-am cumpärat extra cutii cu multe sertare, pe care am scris continutul: agrafe de pär, läntisoare si brätäri, etc ca sä o invät un pic mai ordonatä, dar...gäsesc agrafe prin toatä camera, chiar si pe la baie, sau bucätärie, incit mi-a ajuns si mi-am propus sä nu mä mai ofilesc atita...
Dar cu ordinea inainte de vizitä, functioneazä, cu toate cä este numai superficialä...cind deschid sifonierul, mä doare sufletul cind väd hainele frumos cälcate de mine, aruncate in voia soartei...i-am spus cä ea este fetitä si o fetitä trebuie sä fie mai ordonatä, dar se pare cä nu se prinde nimic de ea...
In orice caz, ereditar nu este, cä noi am fost amindoi ordonati de felul nostru...poate sä fie de la bunici, cä si in cazul ästa se mosteneste ceva si as avea-o pe mama mea in vizir!!!...dupä care fäceam eu ordine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinaa spune:

Nici eu nu ma pot lauda cu aceasta calitate a fetitei mele.Luna viitoare facem 9 ani si tot nu suntem ordonate.Totul se face in graba si daca se poate manca in camera, in fata televizorului ,la desene e perfect.Uneori cand ajung acasa sunt exasperata de ce gasesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l l spune:

La inceput, cand am citit subiectul, am simtit ca imi creste tensiunea, amintindu-mi haosul care domneste in camera lui Vlad..... dar pe masura ce am parcurs mesajele voastre m-am linistit : daca fetitele nu sunt mai ordonate, ce sa-i cer nazdravanului meu?!?! Glumesc, desigur, mai ales ca il sfatuiesc mereu sa fie ordonat si curat. Nu pot decat sa sper ca se va intampla asta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana312003 spune:

Craciunitza, si la mine e aproape la fel ca la toata lumea. Si eu am tot 2 baieti, unul de 4 ani si unul de 9 luni. Am ajuns aproape isterica din cauza curateniei ( sotul meu imi spune Ms Cramp din Cartoon Network). Horia, cel mare ma ajuta la curatenie, imi insira aspiratorul prin casa si chiar insista sa aspire si el, imi balaceste gresia cu mopol, etc .Incercari.Sper sa-i tina Dumnezeu obiceiul si cand v-a fi mai mare. Dar in camera lui jucariile sunt cateodata insirate. L-am amenintat ca i le arunc daca nu le strange si a mers. Basca santajul cu vrei nu-stiu-ce ? strange jucariile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ani35 spune:

Mai nou,Laura mea zice:..."mami,chiar nu ne intelegi deloc?Parca n-ai fi fost niciodata copil"...ce ziceti de asta?Ai dreptate Camelia nu trebuie sa luam lucrurile in mod dramatic.Si eu urasc dezordinea,dar se pare ca de ce mi-e frica...de aia nu scap.Va doresc la toate multa rabdare si .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

quote:
Originally posted by ani35

Mai nou,Laura mea zice:..."mami,chiar nu ne intelegi deloc?Parca n-ai fi fost niciodata copil"...ce ziceti de asta?Ai dreptate Camelia nu trebuie sa luam lucrurile in mod dramatic.Si eu urasc dezordinea,dar se pare ca de ce mi-e frica...de aia nu scap.Va doresc la toate multa rabdare si .



eu am inceput sa pasesc artistic printre ceea ce zace imprastiat prin camera. Balet in toata regula.

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Stimabila Crina, era vorba despre copii.. sau intrebai nevestele despre Sotzii lor iubitzi... sa stiu daca te atac sau nu ! :)

Cu respect,
Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

quote:
Originally posted by joxy

Stimabila Crina, era vorba despre copii.. sau intrebai nevestele despre Sotzii lor iubitzi... sa stiu daca te atac sau nu ! :)

Cu respect,
Florin




Joxy, "Sotzii lor iubitzi" sint de fapt copiii mai mari! Deci daca ai ceva de marturisit, te ascultam :)

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

MArturisesc cu mana pe inima.. ca abia astept sa creasca fiemea.. sa dau vina pe ea pentru dezordinea din camere... pentru faptul ca lucrurile nu sunt la locul lor... si cine le foloseshte nu le mai pune la loc... sa nu fiu singurul care o inkaseaza..

p.s. Cred ca o s-o iau dublu... adica tot eu si pentru dezordinea lu Ana. :)

Jeioxy

Mergi la inceput