Soacra... (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Hop si eu! Sunt casatorita de o luna de zile, si la petrecerea de la cununia civila (ca doar la asta ne-am limitat anul acesta, nunta o sa aiba loc in vara lui 2007), la care primeam diverse sfaturi de la viitoarea nasa vis-a-vis de nasteri si copii, soacra-mea, de fata cu majoritatea invitatilor: Ei ce-ti trebuie acum copii, poate va abtineti si voi pana la nunta?! Sa ma abtin de la ce? De la sex????????????!!!! Bine ca nu stam impreuna...

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana Cosanzeana spune:

Soacra-mea nu vrea sa avem copii acum ca "se simte batrana daca i se spune bunica"
Nu a fost de acord sa ne casatorim atunci cand am facut-o, i-a facut sotului un scandal monstru, ca ea nu vine la nunta si ce o sa zica toate rudele daca nu vine ea la nunta? Nu se face atunci sotul de ras? Problema ei a fost ca sotului meu i "se rupe" de ce cred altii asa ca vipera nu a mai avut ce face, mai ales ca moare de ce crede lumea despre ea...
Ar mai fi volume intregi de mizerii, dar ce rost mai are? Eu merg dupa deviza mai rarutz ca-i mai dragutz si i-am demonstrat de nenumarate ori ca eu sunt doamna si ea e toapa cu pretentii de mare doamna...Si cea mai mare satisfactie a mea este ca STIE ca nu se poate compara cu mine, desi incearca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

quote:
Originally posted by andreea81

Hop si eu! Sunt casatorita de o luna de zile, si la petrecerea de la cununia civila (ca doar la asta ne-am limitat anul acesta, nunta o sa aiba loc in vara lui 2007), la care primeam diverse sfaturi de la viitoarea nasa vis-a-vis de nasteri si copii, soacra-mea, de fata cu majoritatea invitatilor: Ei ce-ti trebuie acum copii, poate va abtineti si voi pana la nunta?! Sa ma abtin de la ce? De la sex????????????!!!! Bine ca nu stam impreuna...

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.





Pai sigur ca da, sexul este problema, care le roade pe soacrele astea cel mai mult
Nu pot ele sa doarma, cind se gindesc la nora cea "perversa" care-l giugiuleste pe fiu-su si cine stie cei mai face

Se spune ca cine intelege,iarta...eu o inteleg pe soacra-mea(e geloasa si invidioasa de numa`),dar de iertat, eu tot nu pot s-o iert...
So,atit am avut de zis despre soacra mea ,detaliile v-ar soca prea mult,asa ca le pastrez pentru mine:-)


Alba,mami de Darian (7 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian



"Intreaga suferinta din lume apare din dorinta egoista de fericire doar pentru sine.
Intreaga fericire din lume apare din dorinta de a-i face fericiti si pe ceilalti."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

"Nu pot ele sa doarma, cind se gindesc la nora cea "perversa" care-l giugiuleste pe fiu-su si cine stie cei mai face "

asa este Alba... Innebuneste cand ved ca nu- mi pasa ca se oftica, iar cand ne vede ca ne intelegem bine turbeaza.

Si eu am avut ceva de lucrat la situatii de genul asta si am reusit. Nu de alta, dar cu mine ii este cam greu sa se puna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alba, poti sa dai si detalii daca vrei:)
Andreea, casa de piatra si iti doresc ca soacra sa nu-ti faca zile fripte!

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

mama,eu aici as avea de scris muuuuuuuuuult tare!!
a fost o vreme cand locuiam cu socrii mei,acum avem casa noastra,si ar trebuii sa-i multumesc ei ca ne-a dat afara cu copil cu tot,cum se spune un sut in fund un pas inainte,dupa ce am stat 5 ani in casa bunicii mele,care s-a hotarat sa o vanda si sa ne dea si noua bani ptr apartament,ptr avans la banca adica 500.000.000 lei vechi,ea vine si spune' da de ce nu va mutati cu noi inapoi ,investiti banii aici si va las casa voua",asta dupa ce trei ani cat am stat acolo,mi-a facut viata un calvar si unde mai pui ca sotul meu are trei frati,deci oricum nu are cum sa ne lase casa noua! si oricum nu o vroiam!!lasa mai bine datoare pe viata la banca,decat cu ei in casa!!

ce parere aveti de faza asta?si unde mai pui ca pe sotul meu il cam incanta!!

daca ar fii sa povestesc aici,cat m-a umilit si cum se purta cand stateam in casa lor.........ar trebuii sa scriu fooaarte mult,sinu cred ca intereseaza pe cineva in mod deosebit



poze Iulian

POZE ANA-MARIA

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII

CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Scrie, ca ma intereseaza pe mine. Chiar as vrea sa discut cu tine in privinta investitiei la casa soacrei si cred ca o sa ma intelegi cand o sa ti spun ce mi a propus mie!
Dar a fost cam dezamagita ca nu a avut succes...
ralukagrodea@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Scrie, Cristina, ca de aia scriem toate aici, sa ne mai descarcam si noi. Si fii sigura ca citim si ce scriu celelalte. Eu sigur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

grodear,chiar sunt curioasa ce ti-a propus!!
si la mine a fost dezamagita ca i-am refuzat oferta,si tot a incercat sa ne convinga ,ce prostie facem noi cu banca,etc,dar nu i-a mers,sac
asta s-a intamplat acum in vara asta
cand m-a intrebat de ce nu vreau,i-am spus'cred ca stiti cauza'si atat


Siminaf, am sa scriu atunci,tot ce mi-se pare mai important,ca de amintit,imi amintesc tot,oricat as incerca sa uit,sa iert,nu pot
dar acum sunt cu fiicamea de 10 luni in brate,dar imediat ce o culc,scriu tot

pupici


poze Iulian

POZE ANA-MARIA

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII

CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Lemoni , iei notite? Ca uite , ar fi rost de mai multe co-autoare Da' pentru ca tu ai avut ideea , pe noi poti sa ne treci doar la "multumiri" . Si poti sa le treci si pe soacre tot acolo , ca uite ce de material iti procura...

Mergi la inceput