Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

Soacra... (2)

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 27
ralcat
ralcat

1579 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiralcat Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralcat un Mesaj Privat
Ma bag si io la cadouri de la soacra: prosoape, evident luate din sifonierul personal, folosite vazut ca nu absorb apa ca sunt d-alea de plastic si date mie. Nici macar spalate. I le-a dat fiu-su inapoi ca un dragutz ce e. Mie de ziua mea mi-a luat un halat de casa si desi stiu si recunosc ca am ramas elefantutza dupa nastere (mai ales ca inca alaptam in august), tot ma simt nasol ca mi-a luat masura 52 !!!!!!! Io port 44 si cand a vazut ca nu-l port m-a intrebat "Nu te cuprinde?". I-a cazut fata cand i-am zis ca nu-mi vine, imi e mult prea mare, si daca are nevoie ii platesc consult oftalmologic ca se pare ca e cazul.

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

grodear

563 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigrodear Adauga semn de carte la raspuns
Soacra-mea are la 1.40, 90 kg, eu la 1.63 am 60 kg. Intr-o zi vine la mine cu o fusta primita de la verisoara ei si zice: Ia vezi, iti vine fusta asta, ca noi avem cam aceeasi masura?
Mergi la inceput
cristiama
cristiama

1059 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristiama un Mesaj Privat
Si soacra mea saraca e foaaaarte ocupata toata ziua. E la pensie, sta singura si are femeie la curatenie.

Si cand o suna sotul in weekend e extrem de obosita ca isi face mancare. NUMAI pt ea, evident. Si ii e asa de greuuu!!!
Nu are nici o problema de sanatate, doar se MENAJAEAZA!

Si mai si vine la noi la masa si se indoapa de zici ca n-a mancat o spatamana si-mi povesteste ce mese intinse facea ea si ce de bunatati facea! Nu stiu ca in 8 ani n-a pus inca!

cristiama
Mergi la inceput

grodear

563 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigrodear Adauga semn de carte la raspuns
Cunoastem, conoastem, si prajituri, si muraturi, ca daca nu i puneam eu varza anul asta,( ca avem pivnite separate) se strica in curte, acolo a lasat- o de cand am adus- o.
Mergi la inceput
ipearina
ipearina

503 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ipearina un Mesaj Privat
Am fost odata la munte cu socrii (luati pe sus ) si dupa patru zile in compania lor simteam ca-mi iau campii. I-am spus sotzului ca vreau sa plecam acasa, soacra a auzit si mi-a zis :"Aha, tu esti tartorele! Stati cu noi ca de acum incolo sinteti batrani!"
Mergi la inceput
magnolia
magnolia

397 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite magnolia un Mesaj Privat
Draga Cristiama , era sa mor de ras!Adica de rasu-plansu' , cu mese intinse si alte artificii!Eu primesc si sfaturi culinare foaaaaaaaarte elaborate , desi la experimente practice n-am participat , nici eu , nici altii ... Ba chiar si sfaturi practice si necerute de tipul" cum sa-ti tii barbatul acasa" sau " dragostea barbatilor trece intotdeauna prin stomac" , desi la noi in casa , cu ffffffff rare exceptii , exista 3 feluri de mancare ZILNIC( aperitiv , supa si felul 2 ) , plus desert ( aproape zilnic) , iar in frigiderul "maestrei culinare" sufla vantul...Pe mine nu ma intereseaza de fapt , frigiderul nimanui , ca poate proprietarul tine cura de slabire , dar nici sa primesc sfaturi citite din carti de bucate , invatate pe de rost si recitate , asa , de impresionare , nu am nevoie , ca am si eu 4 clase primare , si , vorba Lunei , asa , macar pe litere ,cu greu , ma descurc , si eu ...
Mergi la inceput
dara
dara

396 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui dara Adauga semn de carte la raspuns Trimite dara un Mesaj Privat
Apropo de sfaturi in legatura cu relatia maritala...
A mea e femeie de treaba, am mai spus-o. Ma rog, multe nu i le iau in seama pentru ca deocamdata stam impreuna si vreau pe cat se poate liniste...

Imi zice: "...barbatii nu pot sta cu o singura femeie, asa sunt ei, sunt barbati(!) mai umbla in stanga si-n dreapta... uite, al meu, fie iertat, m-a umplut o data nu stiu de ce boala si m-am tratat, asta este...ba m-a mai si acuzat ca eu i-am dat boala...dar stiu eu ca a umblat cu nu stiu cine de nu stiu ende, ca am auzit dar ce sa faci, ca sunt barbati si era mereu plecat... asta este, o femeie trebuie sa rabde si sa taca... cel putin am avut respect din partea lui" [halal respect...](asta in conditiile in care si al meu este mereu prin delegatii...) si: "chiar si dupa ce s-a imbolnavit - a fost in pensie de boala de la 35 de ani socrul meu - tot il mai suna una acasa, dar eu nu i-am zis niciodata nimic" .
Cred ca o si luam razna de eram in locul ei, stiu cat de mult a suferit si cat de greu i-a fost cu socrul meu bolnav de inima, cu operatii pe la Bucuresti si apoi tratamente costistoare- si ea avea 27 de ani cand lui i s-a declansat boala...

Sotul meu (de felul lui mai gelos, asa...)s-a crucit cand i-am spus ce lectii imi da... Ba mi-a mai si spus "Mama saraca a avut un singur barbat toata viata ei, a ramas vaduva la 39 de ani si nu s-a mai maritat...ce vrei si tu acuma...ei probabil i se parea normal...n-o baga in seama".

Pe mine ma amuza, stiu ca nu mi le spune cu rautate, e un pic naiva - fii-su ii tot spune asta...

Dara si Darisor

Editat de - dara on 09/12/2006 10:53:05
Mergi la inceput
Porumbita
Porumbita

5438 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Porumbita un Mesaj Privat
dara erau altfel crescute/educate ...
ce ma supara pe mine e ca si multe din cele din geratiile mai tinere gandesc asa...
pe forumul asta am citit n chestii gen: sa ma insele da sa nu aflu eu; asta e dc ma inseala si nu aflu si el vine tot acasa e bine, sau ca moare de rusine dc sotul ar schimba pemparsul sau ar spala vasele...
Mergi la inceput
dara
dara

396 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui dara Adauga semn de carte la raspuns Trimite dara un Mesaj Privat
Da, stiu ca erau altfel educate... Eu n-am spus-o sub forma de "plangere", ca sincer, m-a facut doar sa zambesc... Bine ca nu a reusit sa-i bage si lui barbate-miu in cap asa ceva...

Dara si Darisor

Mergi la inceput
nadira
nadira

94 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nadira un Mesaj Privat
Doamne fereste Dara, ca daca ar face-o sotul tau ar avea la cine sa se confeseze daca are o mama asa intelegatoare.
A mea soacra "buuuna" si-a porcarit de nenumarate ori barbatu' pentru aventurile amoroase din tinerete, dar la o adica fata de fiu-so a scimbat atitudinea cand a dat-o prin aratura, ba mai mult cand m-am dus sa plang pe umarul ei, ca deh e trecuta prin asa experiente, mi-a zis, citez:"Sti ce, draga, daca nu-l mai suporti lasa-l ca-si va gasi una si pentru el" Si avem 2 copii. Apropo, care dupa eventualul divort sa-i impartim (asta s-o creada ea). Ce parere aveti? Oricum, din ziua aia n-am mai vazut-o ca n-am mai vrut. Auzi, domnule, s-a trezit marea psiholoaga sa faca terapie de soc cu mine. Au trecut 4 luni de la despartirea de mama martira, ca asa mia zis ca "inainte de toate ea e mama". Da' nu pot sa va zic ce i-am zis cand m-am trezit din soc...
Ooo, si sa nu uit azi am primit primul semn de la soacra pachet de mos pentru fetite in care am gasit ceva si pentru mine: o pereche da de colanti marimea 4 cu clin la spate. Eu n-am purtat de cand ma stiu marime mai mare de 3. Si clin la spate!? Ce vrea sa-mi transmita ca mi-a crescut....!?
Mergi la inceput
Pag. din 27 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com