Soacra... (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Buna dimineata fetelor,

Nu de la inceput am putut sa-i dau cadourile inapoi. LA inceput le tineam o vreme si le subliniam destul de delicat inutilitatea/imbecilitatea.

Daaa...fetelor, ne-a dat "zestre" cica o lenjerie de pat de vro 30 de ani subtiata toata care avea fata de plapuma dubla.

Stati linistite, ca nici eu nu am inteles la inceput ce-i aia: creatia proprie a socrelei fata de plapuma in care bagi 2 paturi, desfacuta la ambele parti, o patura o bagi pe o parte, una pe cealalta, o indoi si obtii....o porcarie evident!

Si ma fac eu ca nu inteleg ce-i aia si-mi chem sotul sa bagam plapuma in respectiva chestie...si era mai lunga decat dormitorul nostru.
Si-a dat si el seama ca e o porcarie si de atunci ii dam socrelei retur cam tot.
Ce nora rea sunt...i-am returnat chiar si suporturile de plastic pt farfurii cu pisici chinezesti roz!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Cristiama, de ce nu i-ai spus ca te bucuri ca ai primit roz fiindca esti fetita, dar cele albastre cu catelus unde sunt pt sotul tau?
Magnolia, ce zici de George Clooney SI Brad Pitt SI Kevin Costner SI Mel Gibson, si cine mai vreti voi? Macar nu bem singure si va invit pe toate la sarbatoare:)

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Eu o sunam sa o intreb de ce nu a venit si sa i spun ca mi a lipsit ca ma obisnuisem cu ea la tribunal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Gabi , cand sa venim?Compania imi convine!Si , chiar , de ce nu i-ai dat un telefon , sa-i spui ca te-ai pregatit special pt. ea , ai fost si la salon de infrumusetare si ai rezervat si masa la restaurant pentru petrecerea de ADIO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

daaaaa cum sa nu.... si daca tot merge la restaurant unde am facut rezervarea sa-l duca si pe fiu-sau, ca are bani tipul, daca pana acum el ne intretinea (cica... asa sustine el) si din iulie nu ne mai da nimic... a economisit la greu pe pielea copiilor
Alta idee: daca tot fac rezervarea la restaurant, n-ar fi mai bine s-o fac pt noi si pt trupa mai sus amintita?

Grodear, idee buna:) poate chiar o sun!


ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Gabi,

Lasa ca macar pe langa sot si scapta si de SOACRA!!!
Nu-i lucru mic, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Pentru Gabi:

Pai daca tot te "intretinea" sotul ar trebui sa te recompensezi si tu cu ceva, nu? Sau macar sa- i scoti ochii putin pentru perioada asta, poate ii ramane mancarea in gat!

Scuze daca ma bag unde nu mi fierbe oala dar iti urmaresc mesajele de mult timp si ma doare cand vad cate poate indura o femeie. Nici la mine nu- i situatia roz cu soacra- mea, dar cu sotul ma inteleg foarte bine si ma sprijina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadira spune:

Macar tu ai sustinerea lui, si treci usor peste rautatile scorpiei, dar cand el sustine orice chestie "bine intentionata" a lu' ma-sa subliniind ca fost un gest de prietenie pe care eu nu sunt capabila sa-l intelegiti vine sa-ti iei campii.
Cristiama, si eu am primit lenjerie de pat uzata cu piticuti.... a si sa nu uit sa mentionez numai o fata de perna?! Asta era un mesaj subtil?
Mamalor de baieti sa nu uitati cand veti fi soacre si voi ca ati patimit candva cu a voastra, ca a mea soacra a cam uitat...sau ea se crede buuuuna si eu sunt aia rea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Cam asa cred toate, ele sunt perfecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Am uitat sa va spun ca nici pana la ora asta nu am avut onoarea sa o vad prin curte (pentru cine nu stie, eu stau cu ea in curte), semn ca inca sta la tv.
Cat e ziua de mare sta in pat si mananca, zapaceste telecomanda si e obosita. Seara vine la noi cand stau cu sotul la masa si ma intreaba " Ce ai facut bun ca eu nu am avut timp sa fac nimic azi?"
Ce naiba o face toata ziua?

Mergi la inceput