Soacra... (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

da, Ileana, mare-i gradina... dar nu-i deestul de inalt gardul, si uite asa au iesit soacrele afara

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Ha, ha, ma distreaza faza cu cadourile, imi place de mor sa imi aduca cadouri, ma distrez de mama focului.
Cind ne-am casatorit ne-a facut cadou un serviciu de tuica, dintr-alea de pe vremuri, cu o sticla mare, care avea dop tot de sticla, dar mai greu. Avea si pretul vechi pe cutie, 11 lei. Nu am folosit niciodata serviciul, si l-am depozitat in boxa la maica-mea, nu l-am luat la casa noastra, nu ii vedeam utilitatea. Noi cind am plecat am lasat absolut tot ce aveam soacra-mii, sa nu avem discutii, tot ce e intr-o casa. Oricum, a inceput la scurt timp, ca vrea serviciul inapoi, trimitea si scrisori pe care credea ca le citeste numa' fii-su' ca eu si familia mea am subtilizat cadoul, ca sintem acaparatoare, prostii de oameni obsedati de bani. Am pus-o pe maica-mea de a rascolit tot beciul pina a gasit porcaria aia de serviciu, si n-am pierdut ocazia cind am intilnit-o sa o intreb daca era in regula, toate piesele, daca dopul inca era pus la sticla, asta de mai multe ori, am rugat-o sa mai verifice si sa imi comunice ca totul e OK.
Alte cadouri? Cind ne-am mutat la casa noastra, au venit cu cadou de casa noua cu un scaun, dintr-ala de pe vremuri, din lemn, spatar din lemn, partea pe care te asezi din lemn, asa, mai inchis la culoare, de pe la ei din casa. Si o musama pt masa din bucatarie, plina de grasime, banuiesc ca o pusese in dreptul aragazului, mai apara peretele de grasimea ce sarea din tigaie. Necuratata.
Dupa ce am plecat in Canada deodata s-a trezit darnicia in ea si ne tot trimitea pachete, adica, o fata de masa extrem de folosita, parea ca fusese spalata, avea urme de pete, initial fusese alba cu ceva imprimeu, acum era galbuie-gri, dar calcata bine si apretata. Ne-a trimis doua caciuli rusesti, luate de la piata, caraghioase rau, o pereche de chiloti roz bombon, flausati, de pe vremuri, dar se cunostea ca fusesera spalati deja. Are talentul sa trimita ce apuca, de pe la ea din casa, si e din aia cu casa plina de porcarii, daca stiti genul, cu covoare persane, carpete persane pe paturi, pe pereti, si multe multe multe nimicuri pe post de bijuterii. Ah, si nelipsitul peste albastru de pe recamier, plus mileul care acopera televizorul. Asa ca o gramada din nimicurile astea s-au plimbat din Romania in Canada si inapoi.
Noi la inceput ne duceam foarte incarcati la ei, le cumparam de imbracat, pentru casa, pentru ea obiecte cuconesti o gramada, posete, haine, de bucatarie, pentru el o gramada de haine. Ca sa aflu ca le vindea.

la 18 ani ii face cadou lu' fii-su' un inel de aur, cu piatra, inel de cucoana, perfect pentru miinile ei. De atunci il tot poarta. De un Craciun, cind eram studenti, ii face cadou lu' barbata-miu' un pulover de fete, mi l-a dat mie, nu imi placea si a ramas in dulapul de la camin. Ea a inceput sa faca scandal ca vrea puloverul inapoi daca el nu il poarta. Cu placere i l-am trimis. La cununie apare in poze cu puloverul ala si cu cutia de tuica sub brat.
Ce ma distreaza. Soacra mea, e o femeie tare rea, invidioasa, extrem de geloasa, dar am un mare avantaj, e proasta, fereasca sfintul sa fi fost inteligenta la rautatea si invidia ei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Doamne, muuuuulta prostie pe lumea asta!!!!

Si eu am primit cadouri de la "ea" numai porcarii vechi, putind a naftalina. Si cica trebuia sa le si port. HA!!! Le-am dat de pomana. Chiar inainte sa plecam in US, la ultima vizita la ea acasa, imi da mie cadou (cica) - numai mie, baietilor nu - o cutioaie cu un fel de set de baie: halat, papuci, prosop, toate verzi-btotac. Si veeeeechi. Cred ca le avea de la nunta ei . Se vedea dupa model. Cica sa le iau cu mine in America. Ca doar aici nu pot gasi asa ceva, nu?! I l-am lasat, sa-l dea altcuiva. Ca oricum noua nu ne-a dat nimic nici la nunta, nici cind s-a nascut Deiu, niciodata. Dar ce bine ca nu ne-a dat, ca in rautatea ei ne-ar fi scos okii continuu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

mai fetelor ce povestiti voi aici... [smiley cu unul care se inchina]

La capitolul cadouri imi aduce soacra-mea cand a venit o data in tara, printre alte prostii, lenjerie intima. Din categoria: bikini cu triunghi decupat in fata si inca unii "diamante in tanga". Serios vorbesc, snuruletul era format din pietricele (sticla) prinse in metal, nici nu stiu cum ar putea cineva sa poarte asa ceva, cred ca faci rani. Eu am ramas masca. Vazandu-le, sotul meau i-a zis "mama, sa stii ca inca n-am probleme, nu e nevoie de chestii de-stea"

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by J G

bikini "diamante in tanga". Serios vorbesc, snuruletul era format din pietricele (sticla) prinse in metal, nici nu stiu cum ar putea cineva sa poarte asa ceva, cred ca faci rani. E
J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)



Pai ideea de baza e ca nu apuci sa-i porti prea mult...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by J G

mai fetelor ce povestiti voi aici... [smiley cu unul care se inchina]

La capitolul cadouri imi aduce soacra-mea cand a venit o data in tara, printre alte prostii, lenjerie intima. Din categoria: bikini cu triunghi decupat in fata si inca unii "diamante in tanga". Serios vorbesc, snuruletul era format din pietricele (sticla) prinse in metal, nici nu stiu cum ar putea cineva sa poarte asa ceva, cred ca faci rani. Eu am ramas masca. Vazandu-le, sotul meau i-a zis "mama, sa stii ca inca n-am probleme, nu e nevoie de chestii de-stea"

J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)



in orice caz, ai un sot de milioane!!!
Fetelor, am fost azi la tribunal si nu a venit soacra!!!! Sunt foarte dezamagita.... Serios imi era dor de ea, sa am despre ce povesti...


ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

O fi avut programare la coafor, sa se faca macar frumoasa, ca buna , slabe sanse...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

sau poate era in spital... pt liposuctie sau poate pregatea masa festiva... se pregatea de sarbatoare, in sfarsit nu mai are nora!!!

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Eu zic ca TU ar trebui sa organizezi o cina festiva,, ca ai scapat de ei. .Preferabil cu George ClooneyDaca nu-ti place de el , venim noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Se poarta chiloteii aia cu "diamante in tanga".
Cred ca femeia a vrut pe bune sa-ti daca un cadou ca lumea. Pacat ca n-ati fost pe aceeasi lungime de unda.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
www.point.ro/andrei/" target="_blank">http://www.point.ro/andrei/

Mergi la inceput