Soacra... (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Olim, esti sigura ca nu avem aceeasi soacra? vad ca tu gandesti la fel ca mine, difera doar ca ea sta cu mine in curte...
Te a barfit? Si ce, si eu am prins- o pe a mea, dupa ce am bocit 1 an ca o auzeam cum vorbeste de la ea din casa la telefon despre mine, si stii ce i- am zis: "Cucoana, esti cam obraznica!"

Iti dai seama ce a mutra a facut?


Acum, fie vorba intre noi, eu doi ani de zile nu i- am raspuns niciodata, orice mi- ar fi zis. Dar eu banuiam ca s- a intamplat ceva ciudat cu cainele atunci. Dusmani pe strada nu am, ca toata lumea ma "compatimeste" ca stau cu ea, iar vreun trecator nu cred ca ar fi facut asa ceva, pentru ca nu era genul de caine sa sare pe poarta sa latre sau sa se dea la cineva.
Cam de cand am inceput sa banui ca i- a facut ceva lui Lori, am inceput sa i raspund. Si a cam lasat garda jos in ultima vreme, ca vede ca nu termin. Si am de gand sa o stresez pana se satura. Asa merita.
Si stii de ce are ciuda pe mine? Ca a avut de la inceput, dar eram eu prea naiva sa mi dau seama...
Mie si sotului ne a facut o tipa cunostinta adica prima nevasta a sotului ei, care este o doamna si o femeie educata cum rar gasesti.
Asa ca iti dai seama, daca toata viata ea a fost complexata de tipa asta, eu, fiind una din cunostintele ei, ce bine a cazut toata treaba asta. Nu mai punem la socoteala, ca fi su s-a indragostit de mine si ne am casatorit...Si eu care nu stiam de ce sta suparata la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Grodear,dar soacra n-are barbat?





,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

In prima zi,cind mi-am cunoscut soacra,am fost catalogata cu apelativul"fata asta straina"...m-am ridicat de pe scaun,in secunda doi,si am parasit incaperea...intrigant e faptul,ca nici in ziua de azi,nu si-a dat dat seama ca m-a durut.
Comparativ cu voi,insa vad ca asta e nimica toata...si poate sint yo mai sensibiloasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

N- are barbat, a murit acum 20 de ani. Stiu de la sotul meu ca a fost un om extraordinar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ce noroc pe el saracu
nu avem aceasi soacra, dar seamana foarte mult le unele idei.
pai complexate de astea mai cunosc eusi nu vreau sa zic cine este, ca poate citeste si se recunoaste in descriere
eu ma mir cum de mai stai cu ea in casa.
Pai a mea cand a comentat acu 7 ani de mine, stii ce am facut, m-am mutat cu chirie.Si vreau sa zic ca eram studenta la cluj, aveam chirie la mures si ai mei lña maramures, ce parere ai?
Si sa crape de ciuda, nu alta, iar eudoar in contra ei faceam, pana l-am convins pe sot sa plecam din tara, si a lasat-o pe ma-sa pt mine, asta da lovitura pentru doamna.
Oricum , nu cred ca ii pare rau sotului, ca sia asa nu a vea nimic de pierdut, doar un pasat de 25 de ani, pe care l-a trecut repede pe ea, fara sa zica nici mersisau sa zica tine 200 de euro sa iti cumperi ceva in casa.
Dar nici nu am nevoie, ca mi-a dat dumnezeu tot ce am vrut, si material nu depind de nimeni, si nici nu am depins vreodata.Doamne ajuta tot asa
CEA MAI TARE FAZA E ALTA.
Sa vedeti cand mergem acasa cum isi fac ei planuri pe banii nostrii, si cum se gandesc cat cheltuim, cat punem doparte, cat cheltuim cu mancara, si asta soacra cu cumnatu meu" drag", mai ceva ca ma-sa.
Oricum, mi se falfaie de ei de toti
Abia astept ce ii vor spune sotului de ce am scris aici, ca mie nu indraznesc sa imi spuna mare lucru.De cate ori ma duc in tara, il suna pe sot sa ii spuna de ce am scris pe dc, de parca intereseaza pe cineva.Sau poate crede ca ce imi va zice sau face sotul.DAR NU ARE NICI UN EFECT, DEOARECE CONSTITUTIA ROMANIEI SI NUNUMAI DA DREPTUL DE EXPRIMARE LIBER
O zi frumoasa tuturor, daca poate fii dupa o tura vorbit despre " dragele"soacre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

OLIM,te-ai exprimat foarte vehemt,sibine ai facut ptr ca ai perfecta drepate

deci nu numai ca ne-au cerut noua sa investim,dar ceilalti,trei copii tariesc in italia,si vreau sa zic,ca tot ce si-a facut in casa nou,si-a facut pe munca cumnatiilor mei,ca ea, de e cucuoana mare si nu munceste ca nu poate,abia a facut 50 de ani si nu mai munceste de vreo 10,dar cred ca mai toata viata a muncit 10 ani adunati,dar pretentii are de lux!!

sa mai spun, ca atunci cand am stat cu ei,era invidioasa,cand vedea ca sotul meu se poarta bine cu mine,aduce toti banii acasa,ma ajuta la treaba,sta cu copilul,iesim undeva,etc...
tot timpulavea ceva de reprosat,comentat,pe sotul meu de la poarta il lua si-i facea capul mare,ca aia nu fac cum trebuie,ca nustiu ce si nustiu cum
sotul meu,lucreaza o saptamana cu o saptamana,deci una e plecat si una e acasa,cat era el plecat nici nu-mi raspundea la salut,cum intra el pe poarta ,gata era foarte draguta,ca sa-i spuna sotului meu ca eu sunt nebuna si ea nare domne' nimic cu mine,ma barfea peste tot,nu avea nici un pic de rusine,si de fata cu mine,spunea la lume ca sotul meu trage de mine sa facem sex,ca in halul asta a juns sa se roage de femeie,ca am mare noroc ca l-am gasit ca altul mai fraier si mai bun nu mai gaseam,auzi sa-mi aduca cafeaua dimineata in camera,eu avand pe atunci un copil de cateva luni,de parca pe mine m-a gasit pe strada,ca am noroc ca daca nu era copilul ma despartea ea de el,
ei plus ca avea pretentia sa-l conduc dimineata la 5 la poarta cand pleca spre Constanta,degeabea ii tot spunea el ca nu are nici un rost,ea nuuuuu o tinea pe a ei,nu a stat cu copilu de loc,imi spunea sa-l las in pat sa planga daca vreau sa fac treaba,sa mananc sau alte lucruri
cand avea baiatul 6 luni,imi spunea ca expre l-am invatat sa planga,ca sa nu fac treaba,ne reprosa daca dormeam la pranz,vai sunt atat de multeeeee,nu aveam voie sa stau ladus mai mult de 10 minute ca se consuma gazul,noi platind jumate cu ei tot ce era de platit in casa aia
ce nu-i convenea ei cel mai mult,e ca eu ii cam dadeam replica, si nu era obisnuita,cealalta nora,pleca capul si asculta tacuta tot ce spunea ea, si ea o fi crezut ca asa o sa fac si eu,dar s-a inselat

tot timpul bodoganea,despre mine si copilul meu si spunea ca baiatul ei e un sfant,asta pana cand s-a saturat si sotul meu,ia vazut adevarata fata si a inceput sa se certe cu ea,cand ea vroia sa-i spuna ceva de mine,el ii spunea nu ma intereseaza,ea murea de ciuda si uite asa ne-a dat afara din casa,eu am fost foaarte bucuroasa cand am plecat de acolo,mi-a interzis mie sa mai calc pe acolo,numai sotul si copilul aveau voie,dar apoi dupa un an tot eu ca fraiera, de craciun,m-am dus acolo,la insistentele sotului,sa ne impacam

am plans multe zile si nopti,dar acum nici nu ma mai intereseaza parerea ei,si acum stiu sa o pun la pct,si credca in sinea mea nu o s-a o iert niciodata
aici am scris foarte pe scurt,si o parte din tot ce imi facea ea,dar nu cred ca mai are rost sa-mi aduc aminte,numai ca nu ma pot abtine

grodear,vaiiiiii nu pot sa cred,dar cea avut bre cu bietul caine,ce rea!!
si stati cu ea in casa??





POZE ANA-MARIA
poze Iulian
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Tu ai un cumnat drag? Eu o am pe cumnata soacrei+ fratele soacrei impreuna cu cele 2 progenituri unul de 40 de ani si unul de 35. In viziunea lor toate femeile sunt curve si profitoare. Mai vreti detalii?

Pe langa ca sunt prosti, mai sunt si tampiti, vorba tatalui mei Dumnezeu sa l ierte...
Ne am luat masina anul asta (adica eu am luat o cu banii mei, eu o bugetara amarata, am cutezat sa mi iau mercedes clasa C cu piele), si s- au apucat cretinii sa miroasa pielea cand s- au urcat in masina (nu de alta dar i- au zis sotului sa ii faca o tura sa vada daca merge). Cand i- a vazut sotul ca miros pielea de la scaune, le a zis"ce faci mai, vrei sa musti din el?"
Nici al meu nu prea e dus la biserica.

Plus ca si pe el il cred un prost si cu toate ca e varul lor il tot iau de sus. Dar e baiat destept , el are alta metoda de a-i pune la punct, a mea e mai din topor.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Megg spune:

Grodear, io zic sa incerci un somnifer pe soacra-ta (sau ceva care da ameteli, da' s anu te risti) cand sunteti numai voi 2 si cand vezi ca i se inchid ochii (la o ora total nepotrivita) ii spui f sigura pe tine ca o asteapta Lori sa doarma impreuna. Macar te distrezi putin, poate ai noroc si face infarct.
Daca se sperie poate se si confeseaza pe patul de moarte si o inregistrezi, marturie pt sotz.



Megg si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

sa le fie rusine tuturor.
eu am si o cumnata, dar e tare dulce, cel putin pana acum, nu are decat 18 ani si are multe idei bune, adica aproape toate.Dar cumnatu de 35, om insurat cu copii, are niste idei mai ceva ca soacra
Pai am fost impreuna un an la mare, uin primul an cand m-am cunoscut cu sotu, dar si ultimul pentru noi, cu ei nu ma duc nicaieri in viata mea, si noi ne pupam si ne jucam in apa, si concluzia a fost ca " suntem mai rau ca animalelel ca nu ne putem stapani" si nu faceam nimic decat ne simteam bine.Si cumnatu avea 24 de ani.
Stau diminiata sa isi bea cafeaua impreuna si barfesc ca doua tatede piata, da mai rau, sa nu te duci cu ei la cumparaturi, ca au o viteza de 0.00000001 cm/hora.Sper ca cel putin cumnata sa nu semene cu ei, ca de-i asa
acum are soacra ce sa-i zica sotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

A omorit un suflet nevinovat de animalut?!?!? Pai inseamna ca oricind poate face orice de genul asta cu oricine! Nu glumesc, nu spun povesti! Ai mare grija!!!

Mergi la inceput