Soacra... (2)

Soacra... (2) | Autor: Gabi_K

Link direct la acest mesaj

Poftiti la noul capitol!

ex- gabibarta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

mai, ce imi place subiectul asta
sa incep saptamana rau, nu vreau, dar promit sa vin cu noutati cat mai curand.Ca soacra asta da atata de spus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Offf de cand am bagat divortul, nu mai am nimic de zis, doar amintiri....

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Mai bine de tine , Gabi , ca sunt doar amintiri ...La noi , cele inca "pe baricade" sunt rautati cotidiene.Macar tu mai poti spera la o soacra mai buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

am postat si eu ceva pe forumul acesta acu catva timp. la un moment dat era chiar fain sa citesti insa acu vad ca nu faceti altceva decat sa va contraziceti una pe alta si sa va incurcatzi in polemici si ........nu mai am ce citi. din cate stiu eu subiectul asta se adresa celor dintre noi care au o soacra din alea care iti mananca zilele si iti transforma viata intr-un cosmar, care te "suge" de toata vlaga si iti transforma casnicia intr-un eshec...........eu una vreau sa intru aici si sa ma plang de ce mi s-a intamplat si vreau sa gasesc compasiune si intelegere de la persoane care au trecut prin experientze similare. nu vreau sa fiu pusa la microscop si analizata "a la carte". daca unele dintre noi au avut norocul sa dea peste soacre model, norocul lor si ar trebui sa deschida un nou subiect cu tema: "sunt fericita ca am o soacra super".
pt ca daca eu vin aici si-mi descarc sufletul nu vreau sa mi se inchida gura cu afirmatii de genu ca "nu stie sa scrie romaneste" sau ca in carti scrie cutare si cutare.............
deci va rog nu va mai certati si lasati-ne sa ne varsam oful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

am postat si eu ceva pe forumul acesta acu catva timp. la un moment dat era chiar fain sa citesti insa acu vad ca nu faceti altceva decat sa va contraziceti una pe alta si sa va incurcatzi in polemici si ........nu mai am ce citi. din cate stiu eu subiectul asta se adresa celor dintre noi care au o soacra din alea care iti mananca zilele si iti transforma viata intr-un cosmar, care te "suge" de toata vlaga si iti transforma casnicia intr-un eshec...........eu una vreau sa intru aici si sa ma plang de ce mi s-a intamplat si vreau sa gasesc compasiune si intelegere de la persoane care au trecut prin experientze similare. nu vreau sa fiu pusa la microscop si analizata "a la carte". daca unele dintre noi au avut norocul sa dea peste soacre model, norocul lor si ar trebui sa deschida un nou subiect cu tema: "sunt fericita ca am o soacra super".
pt daca eu vin aici si-mi descarc sufletul nu vreau sa mi se inchida gura cu afirmatii de genu ca nu "nu stie sa scrie romaneste" sau ca in carti scrie cutare si cutare.............
deci va rog nu va mai certati si lasati-ne sa ne varsam oful.





Perfect de acord cu tine!!! Avem si asa destule probleme, mai ales eu, mama denaturata si nora nerespectuoasa:)))
Apropo de soacre bune: Am avut si eu un prieten inainte de sot, mama lui era o.k. Cu ea m-am inteles foarte bine. Insa cu acel prieten ne-am certat dupa 3 ani. N-a mers... Trebuia s-o rog pe mama lui sa-l infieze pe (inca) actualul sot:))) Asa aveam un sot bun si o soacra de treaba. Cu alcoolul nu stiu ce faceam, dar poate m-as fi descurca mai usor...

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Gabi , parca ai scrie despre mine. Prietenul meu din liceu avea o familie SUPER!!! Adica niste parinti minunati ( nici nu stiu sa-ti spun care dintre ei era mai bun) , si un frate foarte dragut si prietenos , ba chiar si prietenul meu era un om deosebit... Dar .. . cand intri in " saptamana oarba" , , dai cu piciorul la tot , si te alegi doar cu o mica parte din ceea ce ar trebiu sa fie fericirea.Macar eu pot spune , cateodata , ca as alege la fel...Din fericire pentru mine , ( sau nu?)mai tin oarecare legaturi , de politete , cu parintii fostului meu prieten , si , din fericire pentru el , s-a casatorit cu o fata extraordinara , dupa parerea mea de 1000 de ori mai buna si mai draguta decat mine.Dar eu , in viata viitoare , voi fi muuuuuuult mai inteleapta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Data viitoare te mariti cu cineva din orfelinat?

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

tare chestia cu orfelinatu! mai la asta nu m-am gandit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Adevarul e ca sunt la al doilea divort, si am nimerit doua soacre rele- vorbesc numai de cele oficiale. Deja la primul divort m-am hotarat sa nu-mi aleg sot decat din orfelinat. Insa soarta mi-a scos in cale un barbat care are mama si tata si sora, mi-am zis ca incerc, merita sa ma lupt pt. el. Si asa ma picat si a doua oara in aceeasi oala. Acum chiar ma tenteaza chestia cu orfelinatul:))))

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Si mai zici , draga Gabi , despre mine , ca sunt optimista!Da' uite , eu , la alternativa cu orfelinatul , nu m-am gandit!Eu , intr-o vreme , imi doream ca in viata viitoare , daca o fi adevarata chestia cu reincarnarea , sa devin SOACRA SOACREI mele . Intre timp , m-am razgandit , ca ma tem ca as fi prea blanda pentru ea . Dar acum am hotarat sa ma reincarnez in AMAZOANA. Nu era mai bine pe vremea cand barbatii erau tinuti in lanturi , in beci , si erau scosi doar pentru scurte perioade de timp , pt. diferite munci , divertisment sau obligatii? Unde mai pui ca nu trebuia sa suporti soacra? Din pacate , tot ce-i bun in lume se termina prea repede...

Mergi la inceput