Masturbarea la fetite!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Va multumesc pentru raspunsuri, o sa ma inarmez cu rabdare!

Minunea mea!

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robotel22 spune:

Buna eu am o nepoata care face si ea la fel si o face de mult.Are 7ani si cam de la 5 ani are aceasta problema.Trebuie sa consulti un doctor nu sa ignori asa ceva nu este de neglijat totusi vorbim de un copilas mic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Si eu sunt de parere ca nu trebuie sa ignori asa ceva ,este nevoie de multa munca de lamurire din partea parintilor .Eu am la gradi o fetita care face lucrul asta la somn.I-am spus mamei dar mi-a zis ca nu-i adevarat , acum stie ca nu are voie niciodata sa doarma pe burta ci doar pe o parte sau cu fata in sus dar cum vede ca nu sunt atenta , revine la aceeasi chestie .

Sunt o visatoare ,Imi place sa visez la o viata mai buna .Treziti-ma , va rog , daca gresesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koalitza spune:

Si baietelul meu de 3 ani este tare incantat cand se vede dezbracat si incepe sa "danseze" cu putulica. Asa se numeste la el practic masturbarea. Noi incercam sa-l tratam ca si in cazurile cand il gasim facand ceva normal, dar putin in exces. Exemplu, ca sa intelegeti ce vreau sa spun: se iuta la desene, dar a depasit o ora si noi nu vrem sa stea prea mult. Atunci ii spun sa isi gaseasca si altceva de facut, sa incerce sa se joace cu masinutele, sau alte jucarii, care se vor supara pe el ca nu le baga in seama si vor pleca. Deci cand incepe sa se masturbeze, sau in gasesc cu pantalonasii in vine, ii spun aparent fara prea mare importanta, pe un ton normal, ca sunt lucruri care sunt mai frumoase (care-i pot provoca o mai mare placere, cu alte cuvinte)si care-l asteapta sa le faca.
Nu trebuie sa-i interzici, sa-l faci sa se simta prost, sa-i spui ca o sa-l parasti. Toate astea nu vor face decat sa se fereasca de tine, dar sa-si continuie explorarea corporala, pentru ca de fapt asta fac ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Multumesc de raspunsuri! Treaba este ca in cursul zilei o mai iau cu vorba, ii sustag atentia, dar ce fac la nani? Cum sa-i sustrag atentia, ca nu mai adoarme in veci!
Pediatra mi-a spus ca e prea devreme pentru a merge cu ea la un psiholog, abia de la 4-5 ani se face asta. Pina atunci acest lucru este considerat normal, fiind o etapa in dezvoltarea copilului.

Minunea mea!

Flavia si Bianca


Mergi la inceput