Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

La multi ani, Marce! Sa fii sanatoasa, optimista si sa-ti cresti cu mandrie fetita! Te pupam de la mic la mare!



Iti ofer si eu un mic www.jennysflowershop.com/Images/products/HWE_34484.jpg" target="_blank">dar

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

wow, Alma, ce flori superbe!
`neata, haideti la cafea ca-i fierbinte!!!!

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Si eu... cu intarziere....

LA MULTI ANI! Marce.

Tot ceea ce iti doresti sa ti se indeplineasca....
Mult soare si zambet in viata voastra...
Yagmur 35+ bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

La Multi Ani Marce!! Sa fii fericita si sanatoasa!
Yagmur, bine ai venit . Greu de dat sfaturi in situatia ta. Ce as face eu.. probabil l-as da in judecata pentru recunoasterea paternitatii. Tu faci ce crezi ca e mai bine pentru tine si pentru bebe din burtica.
Brenda, ce-mi faci.. Mi-a lasat gura apa cand am vazut ce ai gatit. Ce mi-ar placea sa am si eu talente de-astea.. Rar fac cate ceva bun de mancare iar cand ma apuca talentele si vreau sa fac ceva mai complicat, nu ai vrea sa vezi ce haos e in bucataria mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Si noi ne-am petrecut sambata asta, i-am facut o mica petrecere lui fii'miu.
Iaca niste poze: http://good-times.webshots.com/album/555716683vgLyIs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Eliza, sa-ti traiasca flacaul!!!! Vad ca v-ati distrat bine!!!


ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

"Astazi e ziua mea... zi frumoasa k mine..."
Hmmmmm... sau ...poate nu totusi. Sper k arat ceva mai bine decit cum e afara azi!
Oricum ...Uiiiiiiiiiii... m-am facut si mai mare! Acum si ca ani nu numai k kilograme!


sa traiesc sa infloresc!
Mercic muuuult de tot pt urari tuturor si va dau 1000 de pupici. Kiar ma gindeam cum sa fac sa ne vedem si sa dau si eu sampania si niste prajiturele. Poate facem asta kiar dak e ceva zile mai incolo....

Mi-au placut mult si bomboanele de la Brenda si florile de la Alma...mmmmmmmmmmmmmm....sint rasfatata!
De fapt, Brenda si Gabi ....azi e ziua mea...pe 20. Voi ati luat-o cu urarile de duminica ...k sa fiti sigure.

Va pup mult pe toate si pe toti si inca o data MULTUMESC PT URARI!




Marce 26+

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!

Suntem mai multi...nici nu mai stiu pe toata lumea...

Alma, la Buzau nu stiu cand o sa vin, astept sa vina Buzaul la mine deocamdata! Da' nu e prea constant si...(urma un fel de injuratura)!

Marce, eu iti doresc sa iubesti, ca e mai important decat sa fii iubita, desi nici asta nu e de neglijat! Cat despre Alex, mai stii, poate vreau sa-l iau acasa!!! (N-am vazut pozele, da' nu conteaza!)

Si daca sunteti curioase sa stiti ce face Ril dupa gratar, va spun eu: se retrage in camera de hotel, impreuna cu prietena!

Sunt de acord cu intalnirea la munte...Brenda, pentru Revelion astept sa vad cine ...liciteaza mai mult! Glumesc, n-am niciun plan, deocamdata!

Cu actiunea de recunoastere a paternitatii nu sunt de acord!Nu detaliez, decat la cerere.

O saptamana buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Si acum sa mai raspund si eu pe la ce ati mai scris...
De abia am intrat sa forumez ceva k trebuie sa recunosc...am dormit k valiza pina la 10 dimineata!
Ieri am fost la ai mei la prinz...am facut gratar ...mmmmmmmmmm....am baut sampanie, vin (ma rog, care a putut...k eu am baut suc de piersici si bere fara alcool). Am mincat tortutz de ciocolata cu blat de bezea si cu frisca deasupra! Mmmmmmmmmmm....f buuuun!
Si uite asa, cind am ajuns acasa, pe la 7 seara, am sarit in patutz si am adormit. Si am dormit f bine pina la miezul noptii cind...m-am trezit...si treaza am ramas pina la 5 dimineatza! Ufffff... Am sta cu okii pe pereti gindindu-ma la cite-b luna si-n stele! Ma rog...am adormit intr-un final pe la 6 cred ...si de aia acum de abia m-am trezit! Am lipsit la apel de la cafea!

Yagmur, ma bucur mult k ai venit printre noi. Sper sa te facem sa te simti mai bine, atunci cind esti mai trista sau nu asa in forma.
In ceea ce-l priveste pe "tatic". Eu am vorbit nu demult cu o avocata (cca o luna in urma), pt k si eu sint oarecum in aceeasi situatie...adik nu stia dak sa o recunoasca sau nu pe bebelina.
Ce mi-a zis avocata este k il poti da in judecata pt recunoastere si totodata pt pensie alimentara. Va fi obligat de instanta sa faca testul de paternitate iar dak nu se prezinta la proces sau nu face testul, instanta va lua asta oricum drept o confirmare tacuta si va trece numele tatalui. Plus k i se va trimite si citatie pt pensie alimentara. Tot ce trebuie sa stii tu despre el este: adresa lui, numele complet si eventual, k sa fie totul si mai sigur, adresa unde lucreaza.
Stiind toate astea (repet, stiu de la avocata, deci e 100% sigur), ii poti spune taticului k dak nu il recunoaste de buna voie, il vei da in judecata si atunci va fi obligat sa faca testul si sa plateasca pensie alim, si deasemenea, sa suporte tot show-ul cu procesul. Dak asta vrea, treaba lui!
Apropo....testul costa 27 milioane! lei vechi...pe care in caz de proces ii plateste tatal. Asa k...sa se gindeasca bine!
Stiu prin ce treci ...si eu sint intr-o situatie asemanatoare...cu mici deosebiri k intre timp al nostru "tatic" s-a mai dat pe brazda, si de unde nu o voia pe bebelina, acum se pare k o place mai mult. Ba kiar mi-a zis acum ceva zile k o va recunoaste ...ceea ce e bine, pt k nici eu nu vroiam o liniutza in certificat. Bun sau rau, are totusi un tata si nu vreau k pe viitor sa faca copiii sau altcineva misto de ea k are liniutza. Si pt mine e destul de important sa aiba numele trecut acolo kiar dak nu vom fi impreuna si kiar dak el va fi doar un nume si atit, in viata ei. (apropos...si eu l-am amenintat de vreo 2 ori cu procesul...k ma oftica si nu mi se parea corect...nu ii cerusem nimic altceva asa k pt fii-sa, putea sa faca asta, sa nu treaca copilul nevinovat prin cine stie ce situatie jenanta din cauza liniutzei).


Marce 26+

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Yagmur, bine ai venit in clubul nostru! Sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos! Despre tatic, nu stiu ce sa zic... Daca ai nevoie de sustinere financiara din partea lui, trebuie sa faci testul de paternitate si sa obtii pensie alimentara. Numai tu stii daca vrei ca fiul tau sa aiba un nume pe certificat in dreptul tatalui.

Brenda, ai fost harnicuta. Bineinteles ca meriti sa te odihnesti dupa atata bucatareala. Am gatit si eu, dar ceva mai usor si... fara dulciuri. Nici nu ma pricep eu prea bine la placinte, doar cu aluat cumparat fac.

Eliza, La multi ani! pentru baietelul tau. Sa creasca mare si cuminte, ca frumos e deja! Uite un cadouas mic si pentru el!

Gabi, mi-as dori sa ma rasfat si eu cu un buchet de flori ca acela, in fiecare zi daca se poate.

Cati, asteptam propuneri pentru Revelion! Si vezi ce faci cu Buzaul ala!

Eu plec maine intr-o delegatie de 4 zile la Marea Neagra. Sper sa nu ne apuce ninsoarea pe-acolo. Asa ca nu ne mai auzim pana vineri, decat daca, cine stie, avem internet pe la hotel. Am mai si racit, ma tratez cu paracetamol si ceaiuri.

poze noi

Mergi la inceput