Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Clubul mamicilor si taticilor singuri

Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 31
Yagmur
Yagmur

2036 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiYagmur Adauga semn de carte la raspuns Trimite Yagmur un Mesaj Privat
Gabi si Brenda, multam fain de primirea facuta
M-am trezit cam intoarsa de dos in dimineata asta. Am vorbit aseara cu tatal copilului si se pare ca nu vrea sa-l recunoasca... eu i-am cerut doar sa nu aiba liniuta copilul la numele tatalui...
Zice ca isi "apara" noua lui relatie. E super egoist.. si nici ea nu este mai breaza daca ii cere asa ceva. Nu intelege ca nasterea unui copil te face TATA, chiar daca il recunosti sau nu... E doar un om egoist... asta este....
M-a parasit pentru altcineva si acum isi "canalizeaza" toate energia spre noua relatie, calcand orice altceva in picioare... Urat caracter!
O sa beau laptic si o sa-mi treaca...
O sa mai intru pe aici.. sa ne cunoastem mai bine..
O duminica cat mai frumoasa.

Yagmur 35+ bebe Luca
Mergi la inceput
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibrendamitran Adauga semn de carte la raspuns Trimite brendamitran un Mesaj Privat
Neata,la toata lumea!
Haideti la cafea,ca e calda!

Yagmur,fa-l sa inteleaga,ca-i da doarnumele,ca atita timp cit nu sinteti casatoriti,nu-l legi cu nimic altceva de copil.
Din pacate e un subiect sensibil si nu stiu ce sfat as putea sa-ti dau....
Imi pare rau ca trebuie sa treceti,si tu si bebe,prin momente de genul asta.

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
Mergi la inceput
Alex2
Alex2

1320 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAlex2 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alex2 un Mesaj Privat
Buna dimineata, doamnelor!
Sarut mana, Yagmur! 'Bine ai venit' nu ma lasa inima sa-ti spun, e cam dureros ca ai motive sa fi aici cu noi.
Daca imi vei cere parerea am sa ti-o dau, deocamdata ma abtin. Sarcina usoara si un bebe sanatos.
Brenda, la tine la cafea tot ajung eu...odata.
Deocamdata nu am nevoie de cafea (si nici voie), si sunt si plin de viata de dimineata pt ca tocmai am revenit de la innot. ;)
Am sa mai intru pe seara sa vad ce mai faceti, acum am sa ies la cumparaturi ca nu mai este pe acasa mai nimic. :D
Duminica frumoasa, dragi prieteni!

Alexandru
Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Mergi la inceput
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibrendamitran Adauga semn de carte la raspuns Trimite brendamitran un Mesaj Privat
Alex,si mie imi era greu sa le urez celor proaspat veniti "Bine ai venit".Mi se parea oarecum aberant,dar mi-am dat seama ca,de fapt,e cea mai potrivita urare,pentru ca aici sintem "unul singur",cu bune si cu rele,sintem impreuna si ne sprijinim,ne incurajam,ne sfatuim,ne eliberam si mai ales sintem prieteni.
Cei care nu au simtit toate astea,au plecat,cei care stiu ce mult conteaza o vorba buna spusa de cineva la necaz,cei care "simt",au ramas.

Hai,ca devin nostalgica.......
Plec si eu pe la cumparaturi(minore,ca cele majore fura facute ieri),dupa care ma apuc de mincarica....

O zi buna!

BRENDA

Editat de - brendamitran on 19/11/2006 12:28:55
Mergi la inceput
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje
Pauza de 5 minute.....timp in care am trecut sa va invit la:

-Ciorbica de pui cu smantana
-Mincarica de mazare,de post,asortata cu soia pane sau pulpite de pui la cuptor,dupa caz(pt cine tine sau nu post)
-Salata de boeuf de post
-Placinta cu mere si gutui

Si inainte sa ne asezam la masa,ne riscam si la o tuiculita fiarta,ca a venit frigutzul....

Cam asa ma chinuie pe mine talentul astazi....

BRENDA

Editat de - brendamitran on 19/11/2006 12:32:09
Mergi la inceput

rilbuc1

570 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui rilbuc1  Trimite mesaj yahoo luirilbuc1 Adauga semn de carte la raspuns Trimite rilbuc1 un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by brendamitran

Pauza de 5 minute.....timp in care am trecut sa va invit la:

-Ciorbica de pui cu smantana
-Mincarica de mazare,de post,asortata cu soia pane sau pulpite de pui la cuptor,dupa caz(pt cine tine sau nu post)
-Salata de boeuf de post
-Placinta cu mere si gutui

Si inainte sa ne asezam la masa,ne riscam si la o tuiculita fiarta,ca a venit frigutzul....

Cam asa ma chinuie pe mine talentul astazi....

BRENDA

Si adresa nu o zici?

"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus

http://community.webshots.com/user/rilbuc
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat
Supica de carne si ardei umplut... nu e de post, asa cred...
Bucuresteni, chiar e frig la voi? La noi nu mai e soare ca si eri, dar nici frig nu e.

ex- gabibarta
Mergi la inceput
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje
Ehhhhhh,nu-i chiar frig,dar cautam si io o scuza.....si am fiert niste vin rosu cu scortisoara,tzuica o pastram mai pt.geruri.....

Ril,cine vrea adresa,o afla....

BRENDA

Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat
Brenda, vin rosu???? Pleci la vanatoare de iepuri sau iti tratezi anemia?:))))

ex- gabibarta
Mergi la inceput
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje

Daaaaaaaaaaa,la cit de anemica sint,chiar aveam nevoie

Si maine continuam,ca cineva de pe aici,ar trebui sa dea de baut!
Brenda stieeeee.....

BRENDA

Mergi la inceput
Pag. din 31 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com