Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Gabi si Brenda, multam fain de primirea facuta
M-am trezit cam intoarsa de dos in dimineata asta. Am vorbit aseara cu tatal copilului si se pare ca nu vrea sa-l recunoasca... eu i-am cerut doar sa nu aiba liniuta copilul la numele tatalui...
Zice ca isi "apara" noua lui relatie. E super egoist.. si nici ea nu este mai breaza daca ii cere asa ceva. Nu intelege ca nasterea unui copil te face TATA, chiar daca il recunosti sau nu... E doar un om egoist... asta este....
M-a parasit pentru altcineva si acum isi "canalizeaza" toate energia spre noua relatie, calcand orice altceva in picioare... Urat caracter!
O sa beau laptic si o sa-mi treaca...
O sa mai intru pe aici.. sa ne cunoastem mai bine..
O duminica cat mai frumoasa.

Yagmur 35+ bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neata,la toata lumea!
Haideti la cafea,ca e calda!

Yagmur,fa-l sa inteleaga,ca-i da doarnumele,ca atita timp cit nu sinteti casatoriti,nu-l legi cu nimic altceva de copil.
Din pacate e un subiect sensibil si nu stiu ce sfat as putea sa-ti dau....
Imi pare rau ca trebuie sa treceti,si tu si bebe,prin momente de genul asta.

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna dimineata, doamnelor!
Sarut mana, Yagmur! 'Bine ai venit' nu ma lasa inima sa-ti spun, e cam dureros ca ai motive sa fi aici cu noi.
Daca imi vei cere parerea am sa ti-o dau, deocamdata ma abtin. Sarcina usoara si un bebe sanatos.
Brenda, la tine la cafea tot ajung eu...odata.
Deocamdata nu am nevoie de cafea (si nici voie), si sunt si plin de viata de dimineata pt ca tocmai am revenit de la innot. ;)
Am sa mai intru pe seara sa vad ce mai faceti, acum am sa ies la cumparaturi ca nu mai este pe acasa mai nimic. :D
Duminica frumoasa, dragi prieteni!


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alex,si mie imi era greu sa le urez celor proaspat veniti "Bine ai venit".Mi se parea oarecum aberant,dar mi-am dat seama ca,de fapt,e cea mai potrivita urare,pentru ca aici sintem "unul singur",cu bune si cu rele,sintem impreuna si ne sprijinim,ne incurajam,ne sfatuim,ne eliberam si mai ales sintem prieteni.
Cei care nu au simtit toate astea,au plecat,cei care stiu ce mult conteaza o vorba buna spusa de cineva la necaz,cei care "simt",au ramas.

Hai,ca devin nostalgica.......
Plec si eu pe la cumparaturi(minore,ca cele majore fura facute ieri),dupa care ma apuc de mincarica....

O zi buna!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pauza de 5 minute.....timp in care am trecut sa va invit la:

-Ciorbica de pui cu smantana
-Mincarica de mazare,de post,asortata cu soia pane sau pulpite de pui la cuptor,dupa caz(pt cine tine sau nu post)
-Salata de boeuf de post
-Placinta cu mere si gutui

Si inainte sa ne asezam la masa,ne riscam si la o tuiculita fiarta,ca a venit frigutzul....

Cam asa ma chinuie pe mine talentul astazi....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

Pauza de 5 minute.....timp in care am trecut sa va invit la:

-Ciorbica de pui cu smantana
-Mincarica de mazare,de post,asortata cu soia pane sau pulpite de pui la cuptor,dupa caz(pt cine tine sau nu post)
-Salata de boeuf de post
-Placinta cu mere si gutui

Si inainte sa ne asezam la masa,ne riscam si la o tuiculita fiarta,ca a venit frigutzul....

Cam asa ma chinuie pe mine talentul astazi....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI



Si adresa nu o zici?





"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Supica de carne si ardei umplut... nu e de post, asa cred...
Bucuresteni, chiar e frig la voi? La noi nu mai e soare ca si eri, dar nici frig nu e.

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ehhhhhh,nu-i chiar frig,dar cautam si io o scuza.....si am fiert niste vin rosu cu scortisoara,tzuica o pastram mai pt.geruri.....

Ril,cine vrea adresa,o afla....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, vin rosu???? Pleci la vanatoare de iepuri sau iti tratezi anemia?:))))


ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:


Daaaaaaaaaaa,la cit de anemica sint,chiar aveam nevoie

Si maine continuam,ca cineva de pe aici,ar trebui sa dea de baut!
Brenda stieeeee.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput