Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Cati sunt de acord ca asta este viata. Fosta/fostul partener/a isi va continua viata dupa despartire, la fel cum vom face si noi. Eu spuneam ca mi-e greu sa accept ca pe alt copil il va iubi si pe al meu nu. De gasit poate voi gasi pe cineva. Sincer ptr relatie stabila, gen casatorie nici nu imi doresc acum. Am mai avut cateva relatii insa nu multumitoare pe deplin.

Spuneati de pozele din albumul cu mancaruri ca sunt multe prajeli. Asta nu inseamna ca noi manacam zilnic crochete sau cartofi prajiti. Dar cu ele am cele mai multe poze. Tot vorbind despre postul care unele il tineti. Noi mancam mult legume la tigaie, in sosul lor, legume combinate, supe de leguma, unde fi-miu papa cu painica amestecata, si paste. Silueta ne permite la amandoi. ;)
Sarbatorile si noi le asteptam. Mai ales eu, cel mic poate inca nu realizeaza. Vine concediul si abia astept sa ma mai odihnesc si eu. Nu stiu ce vom face deosebit de sarbatori insa subiectul ramane deschis.

Am observat ca am primit deja fulguletul.

Noapte buna!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare,

M-a apucat mega curatenia... de dimineatza tot fac curat si nu se termina... dar macar am facut loc in dulap ptr bebe Luca.. si loc ptr toate cadourile primite aseara la baby shower (dragut obicei- noroc cu americanii de la job).
Sambata sper sa termin, dar cu ajutorul unei prietene.. ca altfel nasc facand curat... parca as locui intr-o vila, nu intr-o mansarda-garsoniera....
Psihic stau mult mai bine... nu ma mai gandesc ca dorm cu perna in brate in loc de .. fostul... astept sa vina Luca pe lume si sa-mi vad de viatza mea....
Ce a fost a fost, eu voi merge mai departe... Am prieteni buni, stau intr-un oras care imi place, am un job super.... si vine si bebe Luca... asa ca chiar nu am motive sa ma plang... Sper sa ma tina starea asta de bine cat mai mult...
Marce, cred ca in martie o sa vin in Buc... sa mai creasca bebeul.. si cu sigurantza ne vedem.
Va pup dulce pe toti...

Yagmur 36+ bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Buna seara! Am prins si eu in sfarsit cateva minute libere si profit sa va salut.

Yagmur, spor la curatenie! Si ai grija mare cu efortul, vezi sa nu te obosesti prea tare, ca pe mine in toi de curatenie m-a apucat nasterea, la 34 de saptamani...
Ma bucur ca stai bine cu moralul, bravo!

Peste 2 saptamani plecam si noi spre Cluj, eu una nu m-am incumetat mai devreme la asa drum cu bb, dar acum vreau neaparat sa ajung acasa de Craciun.

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Ameera, sper sa nu nasc inca.... dar cand ma apuca nebunia cu curatenia.. nu ma las pana nu termin.
Deci, tu ajungi in Cluj cand nasc eu .... ce dragutz... eu cred ca in jur de 15-20 voi avea cezariana; saptamana viitoare aflu sigur....

De Craciun, cred ca bebe Luca va fi sub brad... abia astept....
Yagmur 37 + bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Bonsoir!
La noi...agitatie mare.....
Azi am lucrat,maine lucrez pina la 3,dupa care.....libeeeeeeeer....am scapat de lucrat simbata!
Si cineva de aici,vine la Bucuresti......si mergem in club,si mergem la teatru si mergem,si ne distram,si taaaare bine e....
Si noapte buna,copii!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Buna tuturor... (nu mai pot zice doar Buna fetele"! k nu mai sintem doar fete pe aici)

Am reusit sa mai intru si eu pe aici. Ieri v-am simtit lipsa... de fapt, cred k lipsa cafelei am simtit-o! k ieri toata ziua si si toata noaptea am avut o durere ingrozitoare de cap... si cum nu pot lua NIMIC ...a fost "sublim"... ce mai!

In primul rind, multumesc din suflet tuturor pt urarile de bine pt mama mea. Si eu sper sa isi revina cit mai repede desi...toti am cam inceput sa ne uitam peste umar, acum, cind iesim pe strada.

Ameera, crede-ma sincer, k de abia astept sa scap de perioada asta! Nici nu se pune problema sa regret vreodata! E cea mai naspa perioada din viata mea...pe cuvint! Am luat pina acum 18 kg si am o burta atit de mare...k nu stiu cum o duc! Si inca mai vreo 3 luni ...nu stiu sincer, cum o sa ma descurc pina atunci. Cel mai rau e cu durerea de spate care ma termina. Tot ce vreau e sa vad bebelina afara, sanatoasa si in siguranta.

Alex, exact asa simt eu! de aia am si scris... Se pare k am cam pus degetul pe rana.... Pt cei k noi, care au vrut sa lupte pt relatie si familie si care nu erau gata sa renunte si sa accepte ideea k totul s-a sfirsit (poate si pt k pe undeva mai era o oarecare mica spreranta), sa te gindesti la acest lucru DOARE! Si doare mai al naibii atunci cind kiar ti se intimpla. Imi pare rau ...

Cati, fiecare poveste este intr-adevar diferita si in unele cazuri, nu este incheiata. Tu ai avut "norocul" (dak pot spune asa) sa o inchei pe a ta, pt k asa cum ai spus, nu il mai iubeai. Deci ti-a fost mai usor sa pui punct si sa mergi mai departe.
Sa fim realiste/i, cei care pun "punctul" se vor simti intotdeauna ceva mai bine si vor accepta tot ce decurge dupa, si vor trece mai usor peste tot...decit cei carora le-a fost impus acel "punct" (ma rog...cu mici exceptii...cind amindoi sint de acord si nu mai sint sentimente la mijloc).

Nu mi-o luati in nume de rau... sint doar parerile mele... nu vreau sa supar pe nimeni niciodata cu ceea ce scriu ...sper k doar discutam liber si deschis aici. Mie oricum, imi place sa despic firul, nu in patru, ci in pai'spe.

Yagmur, frumos "cadou" o sa ai de Craciun! De abia astept sa ne povestesti cum a fost ceza si cum e bebe Luca. Iar cind o sa vii in Buc, o sa o am si eu pe bebelina mea si iesim cu amindoi la plimbare... SUUUUPER!
Apropo...cite kg ai luat in sarcina? Asta dak nu ti-e nusht' cum sa spui

Revin...



Marce 28+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Brenda, cred k Dianei ii place baiatul... de aia se tine de prostioare si nu mai sint atenti. Ehhhh deja e virsta cind incepe sa ii observe si sa ii placa unul sau altul

Miha, bine ai (re)venit! Ne era dor de tine. Poate dai si tu mai des pe la noi. Ce face Thea?


Pup mult,



Marce 28+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Marce, chiar daca ai intrebat-o pe Yagmur, ma bag si eu sa te consolez, sa stii ca eu mi-am revenit destul de repede la greutatea dinainte de sarcina, si nu sunt genul care sa slabeasca usor. M-am ingrasat vreo 16 kg, dar eu n-am apucat decat vreo 7 luni jumate de sarcina, iar acum am doar vreo 3 kg in plus, si asta fara sport (ca-s cam lenesa) sau dieta (ca inca alaptez).


Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur, iti tin pumnii si iti doresc din tot sufletul sa fie totul o.k.!!!
Marce, daca tot ai intrebat de greutate: cu Robert m-am ingrasat muuult de tot, atunci eram tare slaba inainte, de la 54 am ajuns la 73...
Cu Lili alta poveste, de la 74 (!!!) am inceput si am ajuns la 80.
Brenda, distractie placuta maine la teatru!
Noi tragem o fuga pana la piscina pe la amiaza. Vineri se schimba apa, si vrem sa mergem cand apa-i mica, pt ca si Lili sa se poata desfasura:) Sper sa nu inghetam de frig!!!

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Yagmur, nastere usoara si un bebe sanatos. Generos va fi Mos Craciun anul acesta. Asa este, viata merge inainte si cred ca nu poti decat sa-ti imaginezi ce va urma. Ai sa vezi ce momente deosebite vor veni cand ai sa-l vezi pe bebe Luca, ai sa-l ti in brate, te va privi cu ochisorii lui si ai sa simti ca ptr el esti toata lumea asta. Va fi "barbatelul" care te va iubi si te va adora o viata intreaga. O iubire sincera si pura care nu are egal. Si eu simt ca daca nu-l aveam pe Claudiu viata mea nu ar fi avut nici un sens. Stiu ca el e toata viata mea, si e dovada ca nu am trait degeaba. Daca as avea mai mult curaj mi-as dori sa mai am copii, insa uneori ma tem ca nu voi iubi alt copilas la fel. Cel putin asa gandesc acum. Dar deocamdata nici nu este cazul.
Marce, nu ma plang si nu ma simt o victima. Poate o vreme m-am victimizat. Am inteles apoi ca am avut si eu greselile mele si poate ca am meritat-o. Acum a trecut, crede-ma chiar a trecut! Deja intre mine si o buna prietena se contureaza o relatie frumoasa as zice, si sper sa pot fi si eu ceea ce-si doreste ea, si sa nu o dezamagesc. Asa cum spune Cati, viata merge inainte! Trebuie sa mearga, ptr ca ea merge oricum, cu sau fara noi!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput