Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K

Ameera, esti la lucru? Si Sara cu cine sta?:(

ex- gabibarta



Da, sunt la munca, dar acasa :) Eu lucrez in invatamant, deci salariul este doar o gluma proasta, in schimb am norocul ca pot lucra acasa, in general traduceri, uneori meditatii, ca sa ajung si eu la un venit cat de cat rezonabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Sa va spun cum era la noi, cind EL era.

Orice sarbatoare era, sau daca eram acasa, si ai mei sau ai lui in vizita, sau noi la ai mei, egal, el niciodata nu facea ceea ce faceau ceilalti. Daca noi ne asezam la masa, el statea la calculator, nu-i era inca foame, daca noi despachetam cadouri, el manca, atunci i se facuse foame. Daca ai mei veneau incarcati cu de toate, maica-mea gatea acasa, ca sa nu mai am eu treaba, si venea cu prajitura facuta, nici macar nu-i ajuta sa aduca din masina ("ce tot gateste ma-ta, noi nu avem ce manca?"), de ajunsesem sa nu mai iau nimic de la ai mei, sa le interzic sa vina cu una-alta, numai ca sa nu am discutii.

El era mereu ocupat cu altele, nu mai zic ca de mine, de noi nu avea timp de loc.

Eu vad ca acum copiii sunt mult mai linistiti decit inainte, asta pt. ca avem anumite reguli, pe care le respectam cu totii, inainte, orice regula o discutam dinainte impreuna, el era primul care o rupea, gasea un motiv.


>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ameera, asa da... nu stiam, cum te descurci si cu bb si cu munca:)
Yasmine, cunoscuta poveste, din pacate:( La noi fiecare masa de duminica era in felul urmator: asteptam pe tati sa se trezeasca, in sfarsit se pune la masa, tati incepe cu coniacul sau tuica, dupa 200-300 de ml poate sa vina supa. Pana aici copiii si-au pierdut rabdarea, sunt lihniti de foame... in sfarsit mancam... si scandal din orice, de ce nu stau la masa cuminti, de ce nu mananca, etc... m-au enervat apucaturile astea pedagogice dupa ce toata ziua dormea pana cand gateam, ieseam cu ei la cumparaturi, ii potoleam sa nu-l trezim pe tati, care toata sambata noaptea era la prieteni...
Mai nou am si uitat de aceste duminici oribile "in familie"

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Am uitat, in afara de Ril, care se mai gandeste, Alma, care e ocupata, si Brenda, care si-a cumparat carte si medalion, mai vrea cineva sa mearga ? Zona ar fi Slanic Moldova si imprejurimile...da' nu e batuta in cuie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Gabi, chiar ca e mai bine fara el decat asa! Si la Yasmine la fel... Noi n-am avut probleme de genul asta, la noi n-a fost boala lunga moarte sigura, desi mai existau ciocniri verbale, s-a intamplat brusc, intr-un acces de gelozie m-a lovit si de aici lucruri urate in timp scurt, in care s-a produs si divortul. Apoi ne-am impacat, insa de data asta nu-si dadea deloc interesul, iesea tot timpul cu prietenii si dadea rar pe-acasa, nu-l interesa de copil, salariul nu venea in casa, jignirile erau la ordinea zilei, astfel incat ne-am despartit din nou, definitiv de data asta.

Brenda, nu te-ai gandit s-o dai la meditatie? Nici Dianei mele nu-i place matematica in mod deosebit, insa se descurca, doar la cele mai complicate o ajut eu, daca stiu, ca unele sunt de neinteles si pentru mine. Eu ma supar pe ea din alt motiv, de scris isi scrie, insa daca are o nota sau doua la o materie nu mai invata in ziua respectiva, "ca oricum nu ma asculta". Si uite ca ieri le-a dat o lucrare fulger la geografie, ea nu invatase, a citit doar o data si a luat 8,50. Dar de ce sa nu ia mai mult daca tot e capabila? Sper sa-i fie invatatura de minte, ca s-a cam speriat, a crezut ca ia nota mai mica.

Cati, nu prea ma incanta iesirea ca m-am saturat de dormit prin paturi straine, 2 saptamani in octombrie la Predeal si 4 zile saptamana trecuta in Constanta... Chiar vreau sa mai stau si pe-acasa, nu stiu ce-o sa fac de Craciun , poate vom merge la Iasi. De Revelion inca nu stiu nimic...

Miria, imi pare rau ca treci prin asta, iti doresc multa putere! Daca e cooperant inseamna ca doreste sa se vindece pentru el si familia lui. Noi oricum suntem alaturi de tine daca vei vrea sa ne impartasesti temerile si problemele tale.



poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

OK, OK, atunci o sa ma multumesc doar cu Ril!!! Da' nu-mi fac griji, o sa-mi placa si numai cu baiatul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna ziua,sau buna seara.......

Am venit mai devreme,m-am invoit,ca sint invitata la o discutie cu antrenorul Dianei.Sintem in razboaie mari,ies scintei,deja ma interesez sa o mut la alt club,iar el a simtit asta....
Sa vedeti confruntare ce va fi astazi.

De meditatii ce sa zic? I-am pus meditator la franceza,pt.ca profesoara pe care o au nu i-a invatat mai nimic in acesti 3 ani de cind fac,nici nu inteleg pe ce lua fata mea B si FB la franceza,mie mi s-a parut ca e bata.
Insa la matematica mi se pare prea devreme in clasa a 5-a sa punem meditator.Plus ca,exact cum spunea si Alma,chestiile simple le pricepe imediat(de unde am tras concluzia ca cu inteligenta sta bine),insa cum se complica un pic problemele,gata! Nu mai gindeste,il ia pe "nu stiu" in brate si pur si simplu refuza sa gindeasca.
Aseara am intrebat-o de ce nu iese la tabla si mi-a spus ca nu stie."Cum sa nu stii,cind faceai operatiile cu puteri cu ochii inchisi?" Tacere.....
Ce sa va mai spun ca m-am pierdut cu firea si a iesit un scandal monstru......deci NU STIU CUM S-O FAC SA GINDEASCA!
Daca as sti ca este un copil pe care nu-l duce capul,ca e prost,ca e batut in cap,nici n-as mai insista......dar asa......

In alta ordine de idei,Cati,drum bun! Si ril daca e cazul!
Oricum nu ma tinea punga cu banii de medalion si de carte sa merg in Moldova.....

Danim....ce-ti fac printesele frumoase? Mi-e dor de povestile cu ele....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, spor la discutii... sper sa nu iasa scantei prea mari:) De mate nush'ce sa zic, dar totusi mi se pare exagerat de devreme cu orice fel de meditatii... insa din pacate stiu ca notele conteaza mai tarziu:(


ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

M-am intors......atit de obosita de discutia in sine,incit nu mai am putere s-o si comentez.

Noapte buna,copii!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

pacat...ca-s tare curioasa:(((

ex- gabibarta

Mergi la inceput