Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cam departe si depozitul,dar pina acolo macar am metrou,asa ca fac maxim o jumatatea de ora.
Cind mai am niste banuti(de parca acum am avut),ma duc musai acolo.Dar primesc asa,pe oricine?

Ce andrei avem pe aici? Ca sa stim cine da de baut....

Mey,ia sa atacam o problema foarte importanta:CE FACEM DE REVELION?
Ramane in picoare treaba cu revelinoul in gashca celor singuri? Sau renuntam? Ziceti!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Brenda, da, primesc pe oricine. Si eu am avut niste reticente prima data cand am mers, pentru ca arata ca un depozit mare de tot unde sunt teancuri imense de carti (puse insa pe domenii) si in fata stau niste dubite in care se tot incarca si descarca.
Insa mi-am dat seama ca de fapt este si magazin, deschis total publicului. Mie mi l-a recomandat o colega de la serviciu care se duce frecvent acolo si isi cumpara cate un brat de carti. Chiar cand eram inauntru si tot ma uitam la carti, o auzeam pe casiera care vorbea la telefon si spunea "ce sa facem, nu prea e multa lume azi pentru ca e targul de carte Gaudeamus si lumea s-a dus acolo".
Eu mi-am cumparat: Pianista, Idiotul de Dostoievski, Cum vad eu Lumea de Einstein, Zbor in bataia sagetii de Patapievici, ceva de Kundera si nu ma stiu.. Cam astea. Depozitul e foarte bine aprovizionat, merita vizitat. Si carti pentru copii sunt multe.
Eu Revelionul il fac cu niste prieteni de la cursul pe care il fac acum.. Nu stiu unde inca, dar din pacate va rog sa ma sariti de pe lista..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Gabi, multumesc pentru sugestii. Am vazut si eu chestiile alea tip rucsac, dar am o retinere in sensul ca am impresia ca mi-ar limita accesul la copil, ca sa zic asa. Adica, in marsupiu e mai comod pt ca o am sub ochi, pot sa-i mai dau biberonul, sa-i mai aranjez caciulita, ne zambim una alteia si povestim. Pe de alta parte, e vai de coloana... Oricum, pana la urma tot va trebui sa gasesc cumva pe cineva sa stea cu ea cand am eu drumuri de facut, n-o s-o pot purta dupa mine la nesfarsit.

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Nu vreti sa stiti cite am eu "de bagat" si "de scos " acum ...referitor la net si forum siiii ...etc...

Nu k sint furioasa...EEEEEE PUTIN SPUS... sint TURBATA!

Dupa ce am scris timp de o ora si jumate, vreo pagina intreaga ....mi s-a dus tot pe apa simbetei... nu pot sa cred!!! Nu mi s-a inregistrat NIMIC!

Revin dupa si dak ma calmez,

Marce 27+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare,
Am "reaparut" si eu.. am avut o perioada in care pur si simplu nu am mai deschis PC-ul. Am stat pe acasa si am citit o gramada, am iesit in oras, am fost la cumparaturi......
In weekend am tinut si telefoanele inchise.... suna a depresie, dar nu este....
Acum scriu pe fuga ptr ca ma pregatesc sa ma duc si eu la control sa vad ce mai face bebe Luca.
Ce mi-ar fi placut sa ajung si eu la Gaudeamus... desi imi dau seama ca nu voi mai avea timp de citit multa vreme de acum inainte.....

Pupici,

Yagmur 36+ bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eliza - Si eu sper din suflet sa raman doar un simplu invitat! Dar viata e asa surprinzatoare si plina de contradictii. Se pare ca vrea la psihiatru! Nu crede ca-l va ajuta foarte mult, dar spera si de dragul nostru asa crede el ca-i bine. Acuma, ce sa zic? Mergem la psihiatru sa tratam:... sindrom nevrotic iritativ.

Om trai si-om vedea!

Nu-mi ramane decat sa ma rog, azi si in fiecare zi!

Iar voua, la toti, credeti-ma ca va sunt recunoscatoare!
Fiecare dintre voi a-ti avut momente de deznadejde si de panica, nu? Cand vroiati sa se termine, dar era acea obisnuinta si iubire care nu va lasa sa ganditi liber si va agatati de orice ca sa mai sperati c-o sa fie bine!
Asta fac eu acuma!
Inca mai sper!


Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Miria-Cristina , draga mea , ai o fetita superba care trebuie sa-ti dea curaj, vor veni si zile mai bune si trebui sa fi sigura ca asa va fi . Cred ca vei spune " e usor sa dai sfaturi !" , dar trebuie sa fi puternica , sa cauti in sufletul tau si vei gasi destula forta .

Ameera ,m-ai intrebat cum m-a afectat lipsa tatalui... Trebuie sa recunosc ca nu intodeauna a fost usor , cel mai greu era la inceputul anului cand se completa catalogul si trebuia sa dau , in fata clasei , datele privind pe tata. Dar dupa aceea , faptul ca eram o eleva silitoare , facea ca profesorii si colegii sa ma aprecieze ca pe o eleva buna , nu ca pe un copil care a crescut fara tata. Sunt sigura ca fetita ta va fi apreciata pentru ceea ce va face ,iar tu ,fiind alaturi de ea , ii vei da curaj si incredere . Daca doresti sa ma mai intrebi cate ceva , iti voi raspunde din toata inima !!

Ril, stiu ca este o problema.... Dar vorbim aici , ce zici ?
Se poate ?

Va pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cristina,eu nu prea inteleg ce vrei sa spui.....si nici daca vorbesti de [psihiatru sau de psiholog.....


Eu nu mai pot de nervi......fac matematica de la ora 6 si nici acum nu am terminat.Si constat pe zi ce trece,ca al meu copil nu vrea sa faca scoala.
In afara faptului ca le prinde din zbor,in clasa copiaza mecvanic tot ce se scrie la tabla,fara a mai depune efortul de a intelege ce se face acolo.
Dar am obosit sa stau sa i le explic eu acasa.Nu stiu ce sa mai fac si ce atitudine sa abordez,pt.ca asta o va trage in jos,in mod sigur.......

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Brenda , copiii mei (cred ca sunt si mai mari dacat baiatul tau ),au avut de realizat "referate " la diferite materii ,ceea ce ne-a ocupat aproape toata ziua de ieri. Unul isi facea lectiile in dormitor , iar celalat in sufragerie si se intimpla uneori sa ma cheme amandoi deodata !!! Toata ziua am studiat , am scris si am facut lectii impreuna. Dar , asta nu se intampla chiar in fiecare zi, sunt lectii mai usoare , altele mai grele ,iar eu ii ajut doar cand nu se descurca.

Incearca sa ii explici totul cu rabdare , pana cand , asa cum ii spun eu fetitei mele " se aprinde un beculet " si va intelege mai usor matematica. Daca este elev in clasa I sau a II -a , invatati matematica prin joc , invetand fel de fel de jocuri haioase care
sa-l atraga , si sper ca o sa indrageasca exercitiile si problemele.

Va pup pe amandoi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, e greu. Si nici nu poti merge la fiecare prof in particular sa discuti despre eficacitatea metodelor lui de munca.
Cristina, pe cine vrei sa duci la psihiatru? Pe sotul tau? Nu prea am prins ideea:(
Yagmur, langa un bb mic ai tot timpul din lume sa citesti daca vrei. In timp ce alaptezi, sau doarme, mai apuci o carte:)

ex- gabibarta

Mergi la inceput