Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Iaca,m-am intors....
Am fost la o intilnire unde am cunoscut o fata de zahar,de aici de pe forum,este cea care coordoneaza actiunea pt batrani.E mare lucru sa fii om,trebuie sa recunosc.M-a impresionat fetisoara asta foarte mult.
Pe urma am bantuit prin Obor,ca aveam de luat niste neoane pt.scoala.Mi-am clatit ochii cu de toate,acum am venit si savurez un pahar de vin alb,dupa care plec iar.....

Cati,nu am ce-ti face daca nu ti-a placut postarea mea.Alta n-am.Si nici sa fiu falsa nu-mi place,asa ca spun ce gindesc.Si eu asta gindesc.Punct!

Gabi,Diana mea n-o sa aflu niciodata cum a primit vestea.Bine nu i-a picat,e clar,dar n-am aflat niciodata pina in momentul de fata ce a gindit in acele momente.Diana e introvertita,greu scoti de la ea ceea ce gindeste.Chiar mi-a spus atunci,6 ani avind:"nu vreau sa vorbim despre asta".
Oricum,pentru ei e dureros.E greu sa patrundem durerea asta,dar trebuie sa le fim alaturi si sa-i ajutam....

Pup fetele si mai vin!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran
Cati,nu am ce-ti face daca nu ti-a placut postarea mea.Alta n-am.Si nici sa fiu falsa nu-mi place,asa ca spun ce gindesc.Si eu asta gindesc.Punct!




Mai copii... ia terminat cu cearta si faceti pace. Ati uitat ce bine va intelegeati voi la munte?

Kuki, esti binevenita aici.




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

subscriu si io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by rilbuc1




Kuki, esti binevenita aici.




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc





Eu n-am afirmat inversul......

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Când un lucru gresit se întâmpla în mod repetat din aceeasi cauza, acesta începe sa-si piarda unda de soc. Ceea ce a constituit la început un semnal de alarma devine o stare de fapt, un mod de viata. A nu face ceea ce se cuvine sau a trai pe repede-înainte din lipsa de timp este unul dintre ele. Ma intriga acest lucru care a devenit aproape un concept: lipsa de timp. Ce înseamna mai exact a nu avea timp? A nu avea timp sa raspunzi la o scrisoare primita, a nu avea timp sa cauti un dar pentru cineva, a nu avea timp sa citesti o carte de poezii, a nu avea timp sa observi trecerea unei dimineti? Muncim mai mult sau doar mai prost? Un sfat întelept spune sa iei lucrurile pe rând. Îti stabilesti o ordine, îl pastrezi în minte pe primul si pâna când nu l-ai terminat nu te gândesti la al doilea. Am încercat uneori cu succes aceasta reteta, dar la sfârsitul zilei ma simteam de parca as fi avut o multime de sertarase împlântate în mine, frumos închise. Fiindca lucrurile pe care le ordonez si le pun pe o lista de asteptare îmi dau impresia ca nu ele ma servesc pe mine, ci eu pe ele. O zi din viata mea ajunge sa semene cu un desen facut pe hârtie milimetrica. Eu însami devin acest desen, un mozaic de fapte marunte, cele mai multe repetitive, care, în loc sa ma ajute sa cresc, ma multiplica la nesfârsit. Acum as fi fericita nu sa opresc timpul pentru mine, ci sa plutesc eu însami prin timp, sa ma desprind din chingile lui zguduitoare.
Nu vreau sa ma las dusa de timp.De la un anumit punct încolo, nu am cum sa rezist schimbarilor, desi mai înot împotriva curentului. Însa mi-e dor de acea stare de traire în sine, imponderabila, incomensurabila. La urma urmei, timpul nu exista. Un anotimp este o eternitate, asa cum poate fi oricare zi, ora sau secunda. O eternitate care se roteste în ea însasi si care amesteca mai multe timpuri: timpul copacilor, timpul pasarilor, timpul oamenilor... Le amesteca cu o viteza asa de mare, încât ai impresia ca sta pe loc. Aceasta trebuie sa fie eternitatea, culoarea alba a tuturor timpurilor; timpuri-stari ale tuturor fiintelor si lucrurilor, o lumina în care reusim sa ne vedem limpede si care, în mod paradoxal, ne uneste si ne desparte... în acelasi timp.(Silvia Velea)

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Buna seara , dragelor ! M-am oprit putin pe la voi ( spun asa pentru ca am constatat , rasfoind paginile , ca sunteti o mica "familie" ) pentru a va spune ca va admir , sunteti deschise , va incurajati ,va felicitati si va dati sfaturi de viata... Foarte frumos ! Eu sunt membru incepator , am trimis doar 2-3 mes.,dar imi place foarte mult acest site. Sigur voi reveni !

Curaj , fetelor , eu am fost crescuta numai de mama si pot sa spun ca am crescut "moral " frumos ! Acum tata ma cauta.... dupa 30 de ani ! Ce parere aveti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu
Acum tata ma cauta.... dupa 30 de ani ! Ce parere aveti ?



Super! Organizam o emisiune Stupize, stupize?




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

quote:
Originally posted by coltofeanu

Buna seara , dragelor ! M-am oprit putin pe la voi ( spun asa pentru ca am constatat , rasfoind paginile , ca sunteti o mica "familie" ) pentru a va spune ca va admir , sunteti deschise , va incurajati ,va felicitati si va dati sfaturi de viata... Foarte frumos ! Eu sunt membru incepator , am trimis doar 2-3 mes.,dar imi place foarte mult acest site. Sigur voi reveni !

Curaj , fetelor , eu am fost crescuta numai de mama si pot sa spun ca am crescut "moral " frumos ! Acum tata ma cauta.... dupa 30 de ani ! Ce parere aveti ?



Bine ai venit! Si eu sunt nou-venita pe aici. Mi-ar placea, daca poti, sa ne vorbesti putin despre cum a fost sa cresti fara tata, eu ma gandesc tot timpul cum as putea face sa-i fie cat mai usor fetitei mele, dar imi dau seama ca nu pot avea perspectiva ei asupra lucrurilor. Acum sunt pe fuga, dar am sa ma gandesc la intrebari mai la obiect si revin.
O zi buna tuturor!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Coltofeanu, nu stiu ce sa zic, depinde in ce conditii te-a parasit, daca il poti ierta...
Eu una sigur as fi curioasa:)))

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Buna ziua fetelor si nu numai ...

vad ca dezbateti din greu diverse probleme. Ba kiar de cind ne-am inmultit s-au agitat si spiritele pe diverse subiecte. Hmmmm.... uite k acum nu mai vorbim numai de mincare si ce am mai facut peste zi (adik lucruri plictisitoare in opinia unora...) dar...eu nu inteleg ceva. Cind apare cit de cit un subiect interesant, de ce in final sariti si il ingropati? (aici ma refer la discutia despre "liniutza"). Pina la urma, persoane mai sensibile tot au avut una alta de zis k "sa o lasam balta..." Pai dak facem asa cu toate subiectele (sensibile sau nu) ...unde ajungem?
Mie una, mi s-a parut subiectul interesant mai ales k pe unele dintre noi inca ne priveste in mod direct si e de mare ajutor sa afli parerea unuia/uneia sau altuia, pt o eventuala hotarire in viitor...nu?
Ma rog....

De tirgul Gaudeamus m-am amuzat privind la TV la stiri. Au zis k mare parte din carti sint orientate pe sex si relatiile dintre sexe si ..k ar avea cea mai mare cautare. In fine...amuzante au fost interviurile cu oamenii surprinsi pe la standurile respective...

Cit despre mersul pe la petreceri singura... nu mi-am facut probleme pina acum dar, e drept, nici nu eram mamica singura. Nu stiu dak are vreo importanta si dak o sa ma simt altfel dupa... Cred k dak as sti k sint si tipi singuri pe acolo, m-as simti tot bine ... nu neaparat pt k cine stie ce poate iesi dar, macar exista o posibilitate k si eu sa dansez la blues-uri ....nu?

Ril, o sa iei premiu pt "mesaje super telegrafice"


pup pe toata lumea,



Marce 27+

Vine bebelina mea, Patricia-Ioana!

Mergi la inceput