Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Clubul mamicilor si taticilor singuri

Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 31
Eliza5
Eliza5

2272 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiEliza5 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eliza5 un Mesaj Privat
Brenda, Gaudeamus e pana duminica asta pe 26 nov.

Programul de vizitare este urmatorul: miercuri - sambata, zilnic intre orele 10.00 si 19.00, si duminica;, intre orele 10.00 si 16.00.

Mai multe informatii aici: http://www.gaudeamus.ro/

Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Editat de - Eliza5 on 23/11/2006 07:52:07
Mergi la inceput
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibrendamitran Adauga semn de carte la raspuns Trimite brendamitran un Mesaj Privat
Neatza,copii!
Iaca o www.corgilabs.com/ebacafe//coffee.jpg" target="_blank">cafea fierbinte si niste www.vegfamily.com/images/product-reviews/our-daily-muffin.jpg" target="_blank">prajiturele aromate.
Cea mai potrivita atmosfera de a sta la o sueta de dimineata.
Dar scurta,ca eu,una,am muuuuulta treaba astazi.

Desi e tare urit afara, va doresc o zi minunata!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Editat de - brendamitran on 23/11/2006 08:29:25
Mergi la inceput
Ameera
Ameera

341 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ameera un Mesaj Privat
Am intrat si eu pe fuga sa zic , sa va urez o zi buna si spor la munca! Mmmm, si mi-au facut cu ochiul si prajiturelele Brendei..
Sper sa pot ajunge si eu la targ, dar mi-e teama ca mai mult o sa-mi fac sange rau, ca situatia financiara e asa de abastra...
Pupici tuturor!
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat
Si eu vreau la Gaudeamus!!! Imi plac expozitiile la nebunie, e drept, la noi se organizeaza destul de putine, dar mergem la fiecare cu copiii. Odata am fost chiar si la o expozitie de serpi
E urat si la noi, am si adormit dimineata, abia am ajuns pana la gradi... si am dupa masa sedinta cu parintii tot la gradi, alta ocazie de muls parintii

ex- gabibarta
Mergi la inceput
cati 73
cati 73

230 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Da,Gabi, scapatul de ...bucatareala te face sa te simti mai bine, dupa ce ai scapat de un sot nashpa...

Am uitat sa va spun ceva: in weekend-ul trecut am fost la o petrecere de logodna, pentru prima data dupa divort.Singura.M-am distrat, erau rudele mele acolo, dar...nu prea mi-a placut! Am ajuns la concluzia ca imi place sa fiu insotita, chiar daca respectivul nu "participa " efectiv la eveniment (imi place sa dansez tot timpul la petreceri!!!)Am avut un sentiment ciudat...Voi cum va simtiti cand mergeti singure undeva?(Nu ma refer la cumparaturi, ca acolo toate ne simtim bine singure!)

In alta ordine de idei, m-a sunat Kuki si mi-a spus ca nu am mentionat faptul ca baiatul meu poarta ochelari de o vreme...Asa e, am omis, e un frumos si cu ochelari! Deci, ea e Big Brother acum!

Va pup, paaaaaaaaaa
Mergi la inceput
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibrendamitran Adauga semn de carte la raspuns Trimite brendamitran un Mesaj Privat
Cati,eu merg singura la petreceri in mica gascuta de prieteni pe care o am.Toti sint familisti,dar trebuie sa recunosc ca nu m-am simtit niciodata singura printre ei.Depinde cred eu si de anturajul pe care il intilnesti acolo.

In alta ordine de idei,cam naspa sentimentul asta de "big brother",deci Kuki,daca vrea si ii face placere,sa vina sa scrie singurica ce are de spus.
Daca nu.....nu vad rostul pt.care ar face pe "big brother",este exact ceea ce afirma ea ca nu ii place,"sa te simti urmarit si controlat"(citat)

Am plecat,va pup!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat
Adevarul e ca ultima mea iesire cu el a fost de revelion, si a fost cam nasol. El s-a pilit ca e obicei si m-a facut de rusine.
De atunci nu prea am fost la petreceri, si daca mai ies undeva, merg cu careva dintre anexele mele:) sau cu amandoi...

ex- gabibarta
Mergi la inceput
Eliza5
Eliza5

2272 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiEliza5 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eliza5 un Mesaj Privat
Mai, acuma.. sincer... daca la petrecerea respectiva este cel putin un barbat singur si simpatic care eventual imi face si putina curte, ma simt tare bine . Daca insa merg singura intr-un loc sau la vreo ocazie unde sunt numai cupluri-cupluri si nimic interesant de vanat ma deprim destul de repede :-))

Eliza si Alex (15 nov. 2004)
Mergi la inceput
cati 73
cati 73

230 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Exact , Eliza!

Brenda, esti rautacioasa si neintelegatoare!!! Si nu mi-a placut deloc cum a sunat postarea ta!!! Fara suparare!Nu ca as apara-o pe Kuki (chiar n-am de ce, dealtfel nici nu a facut ceva care sa necesite acest lucru)!

Maine o sa fiu ocupata, asa ca va doresc tuturor un weekend linistit!
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
O intrebare pt mamici de copii mai mari: ai vostri cum au "inghitit" faptul ca au devenit copii cu un singur parinte?

ex- gabibarta
Mergi la inceput
Pag. din 31 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com