Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Clubul mamicilor si taticilor singuri

Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 31
Eliza5
Eliza5

2272 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiEliza5 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eliza5 un Mesaj Privat
A inceput targul Gaudeamus la Romexpo!!!!
http://www.evz.ro/article.php?artid=281442

Eliza si Alex (15 nov. 2004)
Mergi la inceput
Ameera
Ameera

341 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ameera un Mesaj Privat
Nu ma pot abtine sa nu mai zic ceva apropos de mult discutata liniuta. Eliza , ai mare dreptate... in principiu. Dar sunt cazuri si cazuri. In ce ne priveste pe noi, pe mine si fetita mea, nu prea sunt valabile toate acestea, pentru ca dl. "tata" chiar nu vrea sa mai aiba de-a face cu noi, iar sansele sa revina candva la ganduri mai bune sunt practic nule. El crede ca daca a facut tot posibilul sa ma convinga sa nu pastrez sarcina nu mai are acum nici o responsabilitate, e doar vina mea ca m-am incapatanat sa aduc pe lume un copil fara tata. Recent, am aflat ca va pleca din tara pe o perioada nedeterminata si ca n-ar fi exclus sa nu se mai intoarca. Am luat legatura cu el si l-am rugat sa-mi dea niste fotografii cu el, pentru a putea sa i le arat fetitei candva. A fost singurul lucru pe care i l-am cerut vreodata. Si ce mi-a raspuns? "Poti sa-i arati poza cui vrei tu, ce conteaza?". Cand i-am spus ca nu am de gand sa o mint si l-am rugat sa se gandeasca la ea, cum se va simti sa nu stie nici macar cum arata tatal ei, mi-a replicat ca eu trebuia sa ma gandesc la toate astea atunci cand am decis sa pastrez copilul. Mi-a spus ca nu avem de unde sti ce idei ii vor veni fetitei peste cativa ani si nu vrea sa se trezeasca intr-o buna zi ca apare si ii da viata peste cap.
Si atunci... ce contributie reala va avea acest om in identitatea copilului meu? Cred ca, in aceste conditii, ar fi chiar ciudat sa ii apara in acte numele lui... cred ca n-ar face decat sa-i reaminteasca in permanenta ca tatal ei este un strain, pentru ca acel nume nu ar fi decat o notiune abstracta, nu i-ar spune nimic, nu ar putea sa-l relationeze cu o persoana si cred ca asta ar fi mai dureros decat liniuta, care nu face decat sa certifice starea reala de fapt.
Si eu cred ca radacinile sunt foarte importante si am sa-i vorbesc cat de mult despre el atunci cand va intreba, vreau sa-l cunoasca, chiar daca numai din ce am sa-i povestesc eu. Dar mai mult de atat ma tem ca nu se va putea.
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat
Cati, nu-ti spun ce bine e de cand ne-am separat de ex, copiii mananca la cantina/gradi, iar eu ma descurc cu o supa sau un sandvis... nu mai am grija bucatariei, a oalelor, etc... si cand mai gatesc cate ceva in weekend, parca imi face si placere:)))

ex- gabibarta
Mergi la inceput
Eliza5
Eliza5

2272 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiEliza5 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eliza5 un Mesaj Privat
Chiar la asta ma gandeam: sa incerc sa fac ceva bun de mancare in weekend. Ca in timpul saptamanii... noroc cu bona .
Facem competitie cu poze??? Eu as face lasagna
P.S. Parca vad ca ne ia Brenda pe toate

Eliza si Alex (15 nov. 2004)
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat
hmmm o lasagna buna as manca si eu:)))
dar tb sa pun frana, pana nu-i tarziu si nu iau din nou masuri de balena:(

ex- gabibarta
Mergi la inceput
Yagmur
Yagmur

2036 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiYagmur Adauga semn de carte la raspuns Trimite Yagmur un Mesaj Privat
Salutare,
Lasagna as manca si eu... diseara oricum merg la un restaurant italienesc cu colegii de la job, asa ca deja stiu ce o sa mananc..
Alex, merci si tie ptr sfat.. si gata... momentan eu inchei subiectul "liniutza"...
Am reusit sa-mi vizez si eu adeverinta de salariat... ptr concediul medical... am fost tare harnicutza, m-am dus de la 7 dimineatza, dupa prima noapte in care am avut insomnie... si inca sint plina de energie... ma gandesc sa fac ceva curatenie, pana nu trece...
Acum tot caut cazare in Cluj, ptr ca ai mei parinti s-au hotarat sa apara dupa ce nasc eu.... iar eu stau intr-o garsoniera la mansarda... nu o vad pe mami dormind pe jos, in sac de dormit...
Va urez o zi frumoasa si insorita.....
Pupici

Yagmur 35+ bebe Luca
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Ameera, imi pare rau pt. fostul tau prieten... in locul tau si eu as prefera liniuta:(((

ex- gabibarta
Mergi la inceput

Yasmine

1882 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Yasmine  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Yasmine Adauga semn de carte la raspuns Trimite Yasmine un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Yagmur

Salutare,
Lasagna as manca si eu... diseara oricum merg la un restaurant italienesc cu colegii de la job, asa ca deja stiu ce o sa mananc..
Alex, merci si tie ptr sfat.. si gata... momentan eu inchei subiectul "liniutza"...
Am reusit sa-mi vizez si eu adeverinta de salariat... ptr concediul medical... am fost tare harnicutza, m-am dus de la 7 dimineatza, dupa prima noapte in care am avut insomnie... si inca sint plina de energie... ma gandesc sa fac ceva curatenie, pana nu trece...
Acum tot caut cazare in Cluj, ptr ca ai mei parinti s-au hotarat sa apara dupa ce nasc eu.... iar eu stau intr-o garsoniera la mansarda... nu o vad pe mami dormind pe jos, in sac de dormit...
Va urez o zi frumoasa si insorita.....
Pupici

Yagmur 35+ bebe Luca

Ai grija astea sunt semne clare de nastere, cind te apuca facutul curateniei, inseamna ca pregatesti cuibul, de unde eu deduc ca nu mai ai mult, si ca Luca se grabeste sa vina la mami lui.
Ai mei amandoi sunt nascuti inainte de termen, Andreas cu 2,5 saptamani, si Yasmin cu 3,5.
Zoe fii barbata!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas NoŽl, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Mergi la inceput
Yagmur
Yagmur

2036 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiYagmur Adauga semn de carte la raspuns Trimite Yagmur un Mesaj Privat
Yasmine, pana la urma am bagat doar o masina la spalat.. si am dormit neintoarsa.... sint o mare putoare
Deci, sper ca bebe luca sa mai stea... ca nu sint pregatita cu nimica... abia in weekend cred ca se aduna trupa de la job sa-mi faca baby shower si sa primesc si eu cadouri.... hmmmmm... tare rasfatata m-am facut...
Inca ma gandesc la papa bun... desi cred ca mor de foame pana ajung la restaurant....

Yagmur 35+ bebe Luca
Mergi la inceput
brendamitran
brendamitran

4089 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibrendamitran Adauga semn de carte la raspuns Trimite brendamitran un Mesaj Privat
Seara buna,dragilor!

Nici nu stiu cu cine sa incep......asa ca o sa va vorbesc "la gramada"....Despre liniuta refuz sa mai vorbesc,pt.ca pur si simplu deja ma oboseste subiectul.Lucrurile trebuie sa le luam asa cum sint,destinul nu-l putem schimba.Punct!

Cati,si daca ai sti ce de salate se lipesc de mine......Insa acum sint in post.Ma si intrebam aseara daca sa continui sau nu,ca postul ma sileste sa maninc si alimente cu mai multe calorii.Si e destul ca stagnez acum.....o sa vad.
Deocamdata,astazi,va invit la sarmalute.....si de post,si de nepost.
La concurs de poze nu ma bag,ca n-am aparat.
Asa ca.....

Gaudeamus.....cit tine? Ca taaaare mi-ar place sa ajung pe acolo,desi punga e goala,goala,dar macar asa,sa-mi clatesc ochii.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
Mergi la inceput
Pag. din 31 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com