Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

A inceput targul Gaudeamus la Romexpo!!!!
http://www.evz.ro/article.php?artid=281442

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Nu ma pot abtine sa nu mai zic ceva apropos de mult discutata liniuta. Eliza , ai mare dreptate... in principiu. Dar sunt cazuri si cazuri. In ce ne priveste pe noi, pe mine si fetita mea, nu prea sunt valabile toate acestea, pentru ca dl. "tata" chiar nu vrea sa mai aiba de-a face cu noi, iar sansele sa revina candva la ganduri mai bune sunt practic nule. El crede ca daca a facut tot posibilul sa ma convinga sa nu pastrez sarcina nu mai are acum nici o responsabilitate, e doar vina mea ca m-am incapatanat sa aduc pe lume un copil fara tata. Recent, am aflat ca va pleca din tara pe o perioada nedeterminata si ca n-ar fi exclus sa nu se mai intoarca. Am luat legatura cu el si l-am rugat sa-mi dea niste fotografii cu el, pentru a putea sa i le arat fetitei candva. A fost singurul lucru pe care i l-am cerut vreodata. Si ce mi-a raspuns? "Poti sa-i arati poza cui vrei tu, ce conteaza?". Cand i-am spus ca nu am de gand sa o mint si l-am rugat sa se gandeasca la ea, cum se va simti sa nu stie nici macar cum arata tatal ei, mi-a replicat ca eu trebuia sa ma gandesc la toate astea atunci cand am decis sa pastrez copilul. Mi-a spus ca nu avem de unde sti ce idei ii vor veni fetitei peste cativa ani si nu vrea sa se trezeasca intr-o buna zi ca apare si ii da viata peste cap.
Si atunci... ce contributie reala va avea acest om in identitatea copilului meu? Cred ca, in aceste conditii, ar fi chiar ciudat sa ii apara in acte numele lui... cred ca n-ar face decat sa-i reaminteasca in permanenta ca tatal ei este un strain, pentru ca acel nume nu ar fi decat o notiune abstracta, nu i-ar spune nimic, nu ar putea sa-l relationeze cu o persoana si cred ca asta ar fi mai dureros decat liniuta, care nu face decat sa certifice starea reala de fapt.
Si eu cred ca radacinile sunt foarte importante si am sa-i vorbesc cat de mult despre el atunci cand va intreba, vreau sa-l cunoasca, chiar daca numai din ce am sa-i povestesc eu. Dar mai mult de atat ma tem ca nu se va putea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Cati, nu-ti spun ce bine e de cand ne-am separat de ex, copiii mananca la cantina/gradi, iar eu ma descurc cu o supa sau un sandvis... nu mai am grija bucatariei, a oalelor, etc... si cand mai gatesc cate ceva in weekend, parca imi face si placere:)))

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Chiar la asta ma gandeam: sa incerc sa fac ceva bun de mancare in weekend. Ca in timpul saptamanii... noroc cu bona .
Facem competitie cu poze??? Eu as face lasagna
P.S. Parca vad ca ne ia Brenda pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

hmmm o lasagna buna as manca si eu:)))
dar tb sa pun frana, pana nu-i tarziu si nu iau din nou masuri de balena:(

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare,
Lasagna as manca si eu... diseara oricum merg la un restaurant italienesc cu colegii de la job, asa ca deja stiu ce o sa mananc..
Alex, merci si tie ptr sfat.. si gata... momentan eu inchei subiectul "liniutza"...
Am reusit sa-mi vizez si eu adeverinta de salariat... ptr concediul medical... am fost tare harnicutza, m-am dus de la 7 dimineatza, dupa prima noapte in care am avut insomnie... si inca sint plina de energie... ma gandesc sa fac ceva curatenie, pana nu trece...
Acum tot caut cazare in Cluj, ptr ca ai mei parinti s-au hotarat sa apara dupa ce nasc eu.... iar eu stau intr-o garsoniera la mansarda... nu o vad pe mami dormind pe jos, in sac de dormit...
Va urez o zi frumoasa si insorita.....
Pupici Yagmur 35+ bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ameera, imi pare rau pt. fostul tau prieten... in locul tau si eu as prefera liniuta:(((

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

quote:
Originally posted by Yagmur

Salutare,
Lasagna as manca si eu... diseara oricum merg la un restaurant italienesc cu colegii de la job, asa ca deja stiu ce o sa mananc..
Alex, merci si tie ptr sfat.. si gata... momentan eu inchei subiectul "liniutza"...
Am reusit sa-mi vizez si eu adeverinta de salariat... ptr concediul medical... am fost tare harnicutza, m-am dus de la 7 dimineatza, dupa prima noapte in care am avut insomnie... si inca sint plina de energie... ma gandesc sa fac ceva curatenie, pana nu trece...
Acum tot caut cazare in Cluj, ptr ca ai mei parinti s-au hotarat sa apara dupa ce nasc eu.... iar eu stau intr-o garsoniera la mansarda... nu o vad pe mami dormind pe jos, in sac de dormit...
Va urez o zi frumoasa si insorita.....
Pupici


Yagmur 35+ bebe Luca




Ai grija astea sunt semne clare de nastere, cind te apuca facutul curateniei, inseamna ca pregatesti cuibul, de unde eu deduc ca nu mai ai mult, si ca Luca se grabeste sa vina la mami lui.
Ai mei amandoi sunt nascuti inainte de termen, Andreas cu 2,5 saptamani, si Yasmin cu 3,5.
Zoe fii barbata!


>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Yasmine, pana la urma am bagat doar o masina la spalat.. si am dormit neintoarsa.... sint o mare putoare
Deci, sper ca bebe luca sa mai stea... ca nu sint pregatita cu nimica... abia in weekend cred ca se aduna trupa de la job sa-mi faca baby shower si sa primesc si eu cadouri.... hmmmmm... tare rasfatata m-am facut...
Inca ma gandesc la papa bun... desi cred ca mor de foame pana ajung la restaurant....
Yagmur 35+ bebe Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna,dragilor!

Nici nu stiu cu cine sa incep......asa ca o sa va vorbesc "la gramada"....Despre liniuta refuz sa mai vorbesc,pt.ca pur si simplu deja ma oboseste subiectul.Lucrurile trebuie sa le luam asa cum sint,destinul nu-l putem schimba.Punct!

Cati,si daca ai sti ce de salate se lipesc de mine......Insa acum sint in post.Ma si intrebam aseara daca sa continui sau nu,ca postul ma sileste sa maninc si alimente cu mai multe calorii.Si e destul ca stagnez acum.....o sa vad.
Deocamdata,astazi,va invit la sarmalute.....si de post,si de nepost.
La concurs de poze nu ma bag,ca n-am aparat.
Asa ca.....

Gaudeamus.....cit tine? Ca taaaare mi-ar place sa ajung pe acolo,desi punga e goala,goala,dar macar asa,sa-mi clatesc ochii.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput