Clipe din trairile sufletelor noastre... (12)

Clipe din trairile sufletelor noastre... (12) | Autor: Gabi_K

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit la noul capitol!

Lista noastra - in ordine alfabetica:

alma
Ameera
brendamitran (Diana 13.03.1996)
cati 73
danim
Eliza5 (Alex 15.11.2004)
Gabi_K (Robert 20.05.1997, Lili 17.05.2002)
mihaelabeldimanescu
R MARCE
rilbuc1
Yagmur
Yasmine
ex- gabibarta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

'Neatza tuturor,
hai k de dimineata ma chinui sa recuperez la citit.
Ce paduche sint... mi-am luat cafeaua cu laptic, m-am pus la calculator si...am uitat sa va invit si pe voi la restul de cafea... Ehhhh...mai sint inca vreo doua cesti...si kiar calde, pt cine vrea!

Ati scris ceva, de cind nu am mai reusit sa forumez.
Brenda, ai dreptate, stiam k vine momentul si teoretic eram pregatita, dar ..practic, intotdeauna e mai greu decit te astepti. Stiu k nu ii fac bine bebelinei, dar... nu mai pot abtine...tot ma cuprinde melancolia aia, cum bine zice Eliza,... si mai ales seara. Ziua e totul ok, ma iau cu alte treburi...
Cati, foarte frumos ai spus tot ceea ce ai spus... La fel si Brenda...nu stiu ce as mai putea adauga...Voi ati citit adinc in suflet si ati exprimat in cuvinte...
Intr-adevar, ma gindesc la "ce ar fi putut sa fie" si regret k nu voi sti. In rest, ma consider o persoana norocoasa, pt k desi nu va fi alaturi de noi mereu, mi-a promis k va veni cind voi naste si va sta vreo sapt cu noi. Deasemenea, mi-a zis kiar ieri k o va recunoaste pe bebelina ....ceea ce pt mine conteaza, pt k vreau k ea sa stie in viitor, k are un tatic si un nume, kiar dak nu sintem toti impreuna, k o familie. Si in plus, mi-a promis un oarece ajutor financiar " pina ma pun pe picioare"...asa s-a exprimat(cca 1 an in viziunea lui). Pe linga astea, nu ma pot plinge, pt k, intotdeauna mi-a dat bani pt doctor, analize si medicamente si mi-a cumparat cam tot ce imi trebuie pt bebelina, pt inceput. M-ar bate D-zeu sa zic k nu s-a comportat onorabil, in ciuda faptului k nu a fost deloc de acord cu bebe la inceput. Hmmmmmm.... acum s-a mai dat pe brazda...kiar o place pe fii-sa...culmea! nu as fi crezut k se va schimba vreun pic...
De aia ma gindesc si sint melancolica si trista pt "ce ar fi putut fi" ...pt k mi-as fi dorit mai mult timp...atit!
Danim, La Multi Ani pt fetitza! Sa iti traiasca si sa fie sanatoasa si norocoasa cit cuprinde!
Alex, tot respectul! Felicitari tie si celorlalti tatici care isi cresc puiutzii singuri. Ne arata noua, mamicilor, k specia "taticul adevarat" nu este disparuta si ...mai este SPRERANTA!
Eu una, de abia intru in faza de "borcanele, pampers-i...si altele" asa k ...stai pe aproape! Oricum ...cred k o sa va zapacesc pe toate din februarie incolo
Eliza, La Multi Ani si baietelului tau! Sa fie un Fat Frumos cuceritor!
Va pup si ...ne auzim curind,

Marce 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

am pus niste poze ca sa ne cunoasteti si pe noi un pic :-)
http://good-times.webshots.com/album/555620700JFwGwr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Eliza, sunteti tare frumosi! Si ce tinerica esti!!!!
Marce, nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar am impresia ca tu mai speri ceva de la aceasta relatie:((( Sper sa nu faci greseala sa stai o viata intreaga singurica asteptandu-l pe el...

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eeeeeeee,seara buna,dragii mei!

Ieri avuram zi de pauza si taaaare rau a fost,daca n-am intrat de 'j de mii de ori sa vaz daca mere forumu',parca eram un leu in cusca.
In fine,bine ca si-a revenit......

Gabi,cred ca nu vei ajunge la o intelegere cu iepuroiul,asa ca las-o moarta si mergi pe calea legii,e dreptul tau si nu tre sa cedezi.


Marce,nu stiu,parca am impresia cind citesc ce scrii despre el,ca pur si simplu sint insirate acolo obligatiile unei parti dintr-un contract,pare ca iti promite toate astea din obligatie,nu-mi place cum suna.Sper sa fie totul din inima si poate sa ia o intorsatura frumoasa totul,insa nu-mi place ca tu suferi,si bebelina odata cu tine.Fii tare,alternativa nu exista!

Cati,intra tare in asistenta,nu-i corect ce se intimpla.Copiii care au afectiuni nu au voie sub nici o forma in gradinita.
Cit despre accesele de furie,toti copiii le au,nush de ce trebuia sa faca atita caz.Ia-te de ele dom'le si pune-le la punct!Sa nu se ia de Pitzi!

Alex,am uitat sa te intreb:cu ce te ocupi? Daca vrei sa ne spui,evident....

Alma,am impresia ca ne urmaresti din umbra,asa-i? Dar ce ar fi sa mai scrii cite un rind pe aici?

Eliza,sa-ti traiasca puiul,sa-l vezi mare,sanatos!La multi ani!
Sintei doi frumusei.Poza aia cu nisipul in vint,m-a dat gata!

Mi s-a parut mie,sau si-a aratat si danim nasucul pe aici?

Pup pe toata lumea si vorbim maine!
Noapte buna,copii!

P.S.Cineva mi-a soptit ca Alyssa si-a inchis contul,asa este?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Brenda multumesc! Nu as fi stiut unde sa va gasesc.
Eliza, sunteti minunati. Sa va dea Dumnezeu multa fericire! E tare dulce copilasul, sa creasca mare, sanatos si cuminte. Si eu ma intrebam daca alaturi de el esti tu, sau tu esti mama celor doi din foto. Prea tinerica si finuta sa faci parte din clubul celor singuri. Scuza-mi te rog observatia.
Marce, eu vad situatia altfel, prin ochii unui barbat. Am un prieten care si-a dorit mult copilul, s-a ocupat cat de mult a putut de el in timpul casatoriei, dar odata divortat, parca a divortat si de fiul lui. Nu sunt de acord cu asta si nu inteleg de ce majoritatea taticilor, dupa un divort, si deci dupa ruptura de legaturile alea cand isi vad copiii zi de zi, trec in cealalta extrema si-i ignora, ii neglijeaza si tot ce ii mai leaga de odrasla lor sunt datoriile.
Nu sunt aici sa par erou, pt ca nu sunt, sunt aici, asa cum am spus si la inceput, sa fac conversatie cu cei care privesc viata poate din acelasi unghi. Nu ma simt o victima a vietii, sunt fericit asa cum sunt. O vreme am regretat-o pe fosta si in sufletul meu am asteptat-o si am sperat intr-o noua sansa. Credeam ca daca odata si odata as putea sa o primesc, aceasta sansa, as profita de ea si m-as bucura sa incercam din nou. Nu stiu de ce am trait atata vreme cu speranta asta. E drept ca ce am apreciat la ea a fost faptul ca a fost hotarata. Acea hotarare care nu i-a putut-o nimeni schimba. Acum insa ma simt pe deplin vindecat, deci nici o remuscare, nici un off, nici o legatura cu trecutul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Brenda, revin sa raspund la intrebarea ta. Se pare ca scriam in acelasi timp, insa tu ai fost mai rapida. Cu ce ma ocup? Am o firma, si cand stau linistit in pat, cu telecomanda in mana, sunt bashtan, cand sunt toata ziua pe teren, in soare, ploaie sau vant sunt muncitor necalificat (a se citi tehnician silvic). Asta e domeniul de activitate. Comert cu lemn. Treaba merge dar consuma cea mai mare parte din timp, de dimineata pana seara plecat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Brenda, nu ti s-a parut :) am intrat alaltaieri pish pish ca prea era linishte si de....

acum tocmai ce m-am intors de la lunch ca m-au scos colegii de ziua mea care fu acu 2 saptamani...ma duc sa-mi termin cafeaua si apoi la sedintza....

in rest....toate bune. daca n-ar ploua ar fi si mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Aaaaaaaa,danim,pai bine darling,mergi pe burtica?
Ia fa-te repede incoa' cu o sampanie si cu ceva dulce,ca altfel venim peste tine si tragem un chef de pomina.Pai chiar asa?
La multi ani! Sa fii sanatoasa!

Alex,pai si micutul cu cine sta?


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

multumesc de urari :) si voua asemenea.

nu ma fac cu nimic inspre voi, nu de alta da' ca sa veniti :) ca apoi o sa tot spune-ti ca nu aveti timp :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

In primul rand mii de scuze... chiar am uitat sa scriu in capitolul vechi de noul caoitol:)
Brenda, am uitat sa te felicit pt noul job... adica pt. vechiul...
Am avut azi o dupa masa libera, am mai colindat pe la Real si mi-am gasit o pereche de blugi la doar 20RON cu talie inalta, stil clasic! E mishto sa slabesti, dar din pacate poti sa-ti iei adio de la garderoba veche...
am mai luat ceva maruntisuri pt mos nicolae, si cam atat...

ex- gabibarta

Mergi la inceput