FIV 90

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Delia21, eu am postat si acum cateva zile. Am intrebat pe dr. Cocei despre tratamentul cu progesteron si mi-a spus ce a invatzat: Cum ca intr-adevar progesteronul injectabil, prin studii, da o reusita a procedurii FIV mai mare decat normal dar si riscul avortului spontan datorita progesteronului injectabil este mai mare. Facand o medie la sfarsitul perioadei de maternitate, media femeilor care duc la bun sfarsit o sarcina este constanta. Din acest motiv, spune dr. Cocei, si in America s-a renuntat a se recomanda injectiile cu progesteron.
Acum ce sa spun, exact cum spune Sheri, decizia apartine fiecaruia. Nu teama de durere m-a facut sa renunt a-mi procura ci increderea in doctor. Sigur, poate gresesc dar stau relativ bine cu progesteronul si cred ca pentru mine vor fi suficiente ovulele recomandate. Oricum mai am timp pana la ET sa ma razgandesc asa ca o sa te rog sa ne spui si noua parerea medicilor din USA despre progesteronul injectabil. -ici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Sunteti toate niste dragute!!

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Maine va fi punctia. Ma vor suna sa-mi zica cati embrioni am.....si daca-s bine.....mai e putin..Joi seara voi sti la cat am vineri ET-ul.

BAFTA ABSOLUT TUTUROR FETELOR. MA ROG PENTRU TOATE SA NE AJUTE DUMNEZEU.


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Iliuta, BAFTA, iti tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

ILIUTA,bafta maine la cules de oua.Sa ai multe si bune ca sa mai pui si la pastrat!Si peste 2 saptamani sa ne dai o veste buuuuna!

Aniast,nu cred ca s-a renuntat la cel injectabil,cel putin nu la clinica unde fac eu.Am o tipa care in iulie a facut fiv-ul,nu a reusit si din embrioanele puse la pastrare face acum ET si m-a sunat acu....cred ca trecura 2 saptamani,chiar sa o sun,si m-a intrebat daca nu i le fac eu injectiile,si desi as fi putut nu am acceptat pe motiv ca nu sunt sora medicala si doamne-fereste daca patea ceva m-ar fi putut da in judecata.Deci iti zic sigur ca nu s-a renuntat.Dar acus,luna viitoare ma vad si eu cu doctorul meu si il voi intreba.Dar ....cu prinderea,daca asta e mai eficient,nu-i mai bine sa se prinda sarcina si apoi sa-ti faci griji ca sa o menti?Bine,alege fiecare cum crede de cuviinta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

iliutooooo tin pumnii stransii..stransii..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Kitta, cred ca cei de la MNL sunt ok. Eu tot aman FIV -ul cam de aproape 1 an si jumatate, asa ca intre timp am studiat pe unde sa ma duc. Din cate am inteles si Dasha a facut tot acolo FIV -ul.
E primul FIV si nu am alta sansa. Duminica incep dipherelin-ul iar ieri am inceput deja Microgynon-ul.

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Cami, sa stii ca ma gindesc la tine non-stop, sper sa nu sughiti pe masa din cauza mea .
Sa de Domnul sa fie cu noroc si sa vii cu vesti cu ochishori peste 2 saptamini si sa treci pe lista la .

Avalon, te rog mult sa-i transmiti lui Cami gindurile mele. Merci mult!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Dana P - o mica precizare . FIV + ICSI costa 2800 € la Timisoara .
Ma pregatesc de decolare, fetelor . Sunt tare preocupata....Doamne ajuta-ne pe toate.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Aniast72 pana acum mi le-a facut sotul dar incepand din seara asta le fac singura. Sa speram a o sa-mi iasa

toate FIV-oasele!

Andrada

Mergi la inceput