fidelitate

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu zic invers. Ce sa mai astepti? Daca acum e greu, dupa ce vine bebe va fi si mai greu.
Sper ca ai familie pe care sa poti conta. Daca te muti la ai tai ai timp sa te linistesti pina cind nasti. Inca nici n-ati dat de greu adevarat si deja te inseala.
Incearca sa rezolvi problema repede. Sigur vei plinge, dar daca gasesti solutia potrivita iti gasesti si linistea mai repede.
Sa ai un bebe sanatos, ai grija de tine ca voi sinteti mai importanti.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Ariella - in primul rand doresc sa-ti spun ca nu esti singura, fetele de pe forum sunt alaturi de tine si te vor sprijini, indiferent de decizia pe care o iei. Asa cum s-a scris si mai sus, incearca sa te linistesti si sa cumpanesti bine ce ai sa faci de acum inainte. bb din burtica are nevoie de o mamica sanatoasa si fericita.
Apoi, ia o hartie si un creion (cand scri iti este mai usor) si scrie toate cuvintele furioase pe care ai vrea sa le adresezi sotului tau. Scrie chiar si de 100 de ori pana te linistesti. Mai bine le scri decat sa le spui deoarece in omentl in care vei avea o discutie cu el trebuie sa te pastrezi calma si sa nu arunci jigniri - cuvintele urate din pacate NU se uita si chiar daca va impacati si ramaneti impreuna... aceste cuvinte pot reveni intre voi... Revarsati furia pe hartie si apoi, calma scrie exact ce ai dori sa discuti cu el..
O alta sugestie: pune in balanta tot, nu horati GATA divortez pana nu stii exact ce s-a intamplat, pana nu ai un tablou clar al situatiei si poti sa faci o evaluare rationala a ceea ce ai si ce ai putea pierde...
Multa sanatate iti doresc,
Lorelai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Cu plinsul nu rezolvi nimc ca nu face bine la bb. Acum depinde si de situatie depinde si de tine. Oricum ar fi trebuie sa ai o discutie cu el dar la modul calm fara reprosuri si imputari. Foarte multi barbati au o mentalitate timpita de genul " Eu am voie ca sint barbat si oricum tot la ea ma intorc si tot pe ea o iubesc" . In primul rind trebuie sa te lamuresti ce e in capul lui. Daca a gresit doar o data si regreta cu adevarat nu e un capat de tara cel mai mult conteaza la urma urmei cum se poarta cu tine. Tatal meu a fost genul crai dar la noi in familie mereu a fost liniste si nu i-am auzit niciodata aruncindusi cuvinte urite. Oricum si tata avea grija sa fie o atmosfera placuta fara lipsit de acasa sau alte timpenii.
Daca ar fi vorba de sotul meu nu cred ca as putea sa traiesc asa. O data se poate sa-l iert dar nu si a doua oara.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

vorbeste cu el..faptul ca-si transmite sms-uri nu inseamna ca si s-a culcat cu ea..fir-ar ei de barbati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariella spune:

Multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine!!!!
L-am confruntat pe sotul meu. A recunoscut tot, spunand ca au fost doar la stadiul de mesaje, relatia nu a evoluat. Mi-a spus ca vrea sa fim iar cum am fost, sa reluam ce am avut, sa fim o familie, sa crestem copilul impreuna. A rupt legatura cu tipa X, ba chiar si ea m-a sunat. Ne-am intalnit intr-o zi, mi-a spus ca-si cere scuze ca a raspuns mesajelor lui, ca a considerat totul o gluma pe care acum o regreta. Are prieten, anul asta s-a si logodit, nu vrea sa-l piarda. O termina definitiv cu sotul meu.
Ce pot sa cred? Este oare adevarat? Voi ce spuneti? Cum as putea sa-l testez? Oricum, mesajele sau apelurile de pe mobil le poate sterge inainte de a veni acasa. Dati-mi o idee, cum il pot oare verifica daca-mi spune adevarul????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

e un BOU!
scuza-ma dar nu ma pot abtine.eu tocmai am aflat ca sunt insarcinata.
efectiv nu pot sa-ti spun decat fi tare!pt ingerasul tau....

alina
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BOCANILA spune:

Este un inceput rau pentru el.Daca inceput cu de astea greu se opreste.
Ai grija de tine si bb.Sunt atatea metode in care poti afla daca te inseala.Sunt prea naivi sa nu se dea de gol.


poze cu familia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Nu-ti otravi mintea inutil....daca l-ai iertat, atunci mergi cu el inainte...degeaba ii controlezi orice pas...incearca sa ai din nou incredere in el...si daca merita sau nu, timpul iti va arata.

Ai grija de tine si traieste-ti momentul....e timp destul sa suferi daca Doamne -Fereste se intampla ceva rau. Dar daca acum ti-e bine, simte binele si atat, nu te mai chinui anticipand ceva ce poate nici nu se va intampla.



Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput