magazinul punctelor

magazinul punctelor | Autor: Tino

Link direct la acest mesaj

mey, se mai deschide vreodata magazinul asta al punctelor?
ca de cand se tot lucreaza la el ...
de fapt, termenul de: "curand" la noi in Romania este fff relativ
voi ce ziceti?


numai bine tuturor!


mamitza lui Papitza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

sunt curioasa si eu cat mai intarzie....eu una abia astept,poate ne spun mai multe moderatorii.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Anuntul acela e, cel putin, de cand m-am inscris eu pe forum In curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Magazinul punctelor a fost gandit pentru al integra cu buburuza.com. Din pacate www.buburuza.com nu mai este al nostru. Mai mult, buburuza.com a luat-o de la inceput si are nevoie de timp (si eventual de ajutorul vostru) sa-si gaseasca un balans bun si un business model corespunzator. Mingea de a folosi punctele desprecopii.com pentru discounturi la buburuza este la ei.

Revenind la puncte, ma gandesc sa va ofer alte surprize in magazin. Mai mult, ma gandesc sa adaugam si alte metode ingenioase de a acumula puncte. Daca metodele le cunosc deja, astept propuneri cu privire la posibilitati de folosire a punctelor. Iata insa cateva principii importante:

- niciodata punctele nu se pot transforma direct in bani sau produse fara o contributie propie
- nu uitati ca punctele pot fi obtinute prin diverse metode "mai putin ortodoxe" si nu vreau ca sa generam o goana dupa puncte.

Am insa o idee pentru puncte: in viitor le veti putea folosi sa cumparati lozuri la loteria desprecopii care o sa ofere premii (nu pot sa promit cat de consistente caci vom avea nevoie si de sponsori pentru acest lucru). In acest fel veti avea sansa sa castigati ceva fara sa scoateti bani din buzunar! Las la alegerea dumneavoastra strategia de participare: cumpar lozuri la fiecare extragere sau acumulez puncte multe sa cumpar multe lozuri odata!

Aceasta idee cu loteria desprecopii.com mi-a venit chiar in acest moment si o sa o pun in practica pana la sfarsitul anului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza-shop spune:

Eeeeei, pai daca tot ne-a ridicat ADMIN mingea la fileu, trebuie sa ne gandim la o modalitate practica de a "privilegia" cumva membrii comunitatii desprecopii.com care viziteaza magazinul www.buburuza.com

Din pacate, precedenta incercare de a "valoriza" si valorifica punctele de pe forum a avut drept consecinta imediata o "inundatie" masiva a forumului cu subiecte si raspunsuri cam... subtirele ca si continut, numai asa, din dorinta de a acumula puncte. Si asta nu e bine nici pentru forum si nici pentru magazin.

Asa ca trebuie sa declar "sus si tare" ca Buburuza va recompensa nu cantitatea ci calitatea, nu vechimea unui membru ci contributia sa, subiectele interesante, munca voluntara, atitudinea pozitiva si dialogul civilizat... si toate acele "caramizi" minunate din care s-a construit in timp Comunitatea Desprecopii.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Sunt de acord cu Buburuza-shop cu o singura observatie: hei-rupul sau diversele declaratii trebuie concretizate intr-un plan clar de actiune, un fel de regulament ca oamenii sa stie ce ar avea de facut si la ce se pot astepta.

Deci asteptam si partea concreta a afirmatiei sau macar o idee cand aceasta se va infaptui.

Exemplu de ceva concret (si pentru cine stie conceptu SMART in paranteza dimensiunile SMART):

BuburuzaShop premiaza lunar (T) cel mai interesant subiect (S) ales pe metode subiective de catre buburuza shop (M) cu un bon de reducere de x% (S,R) pentru comenzile de peste X lei (S,R).

Mergi la inceput