Baton de slabit?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Si eu am incercat acum vreun an sa mananc cat mai multe batoane Fibrobar, in ideea de a slabi..era oricum si vara iar pofta de a manca orice altceva era extrem de scazuta. Au oarece efect daca sunt intr-adevar combinate cu multa apa (pe ideea ca acele tarate se umfla in stomac si dau senzatia de satietate).Dar eu nu am simtit cine stie ce efecte si oricum pe termen lung gustul lor nu il mai puteam suporta.
Cred ca mai bine de 170 de calorii cat are un baton mananc un fruct sau ceva cat mai degresat..e mai gustos si mai sanatos..si cred ca mai de efect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Intr-adevar au un gust de voma. Nu stiu cat de bun a fost, dar azi dimineata am avut 500g mai putin de cat ieri, si asta tinand cont ca aseara pe la 10 am mancat un baton de napolitana cu ciocolata care avea 100 calorii la 60 g, ultima masa fiind pe la 8 seara.
Cred ca pana la urma nu conteaza ce mananci, ci CAt mananci la o masa, adica sa nu simti senzatia de plin.
Am incercat si asta, in disperarea mea de a slabi. Cred o sa merg cu mancatul batonului numai dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

matilda , incearca ca prima masa a zilei sa fie consistenta , este cea mai sanatoasa !
Cat despre cele 500 gr in minus ...nu vreau sa fiu contra ,dar sigur nu sunt din cauza batonului .
Si cantareste-te o singura data pe saptamana ,in aceeasi zi ,dimineata .


"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

am sa incerc sa cumpar si eu sa vad cum sunt.Am luat odata de carrefour si nu mi-au placut foarte mult, am sa caut de la nestle, poate am mai mult noroc
Am sa incerc seara.
O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai eu am incercat aceste batoane si cam pe la jumatate(dintr-un baton)am avut o stare urata .
Pupici

anca
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Mie nu mi s-au parut f bune si nici sa aiba efecte miraculoase. Mai bine ai grija ce si cind maninci si multa miscare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

Am luat odata 2 batoate Fibrobar de ciocolata. Dupa prima inghititura, imi venea sa Le-am aruncat imediat si nu am mai luat de atunci.

Mergi la inceput