FIV in Ungaria 4

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

andicu daca mai ai nevoie sa spui eu pe 9 voi fi acolo..iti cumpar eu ..vedem noi cum ti le trimit..
Pis ma bucur !!!!tin pumnii!!
va pupacesc pe toatee!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...



"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Pussi facem noi FIV pe frigurile astea dar bebicii nostri au sa se nasca pe caldurica , in august anul viitor...

Despre naveta exclus, asa ca ne vom muta la Timisoara pentru vreo 3 saptamani , cam pe 21-22 noiembrie plecam spre Timisoara, probabil vom sta la pensiunea Crinuta&Andicu...astazi facem planurile...Cred ca in prima saptamana am sa stau singurica la Szeged ( are barbate-miu niste probleme de rezolvat in saptamana aceea ) dupa care venim definitiv la Timisoara...
Daca cumva stiti si niste hoteluri-pensiuni in Szeged, mai aproape de clinica, mi-ar prinde tare bine...ca eu nu stiu nici o boaba maghiara...si ei nu stiu nici o boaba engleza...

Acum ma duc sa-mi fac "temele"cu facutul injectiilor singurica ...mi-e groaza...

Pussi tu cand mai ai programare...dar tu Liana ??

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Liana mi-ai luat-o inainte ...am vazut ca pe 9 vei fi la Szeged...

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Pis eu pe 9 asa cum ai vazut iar pussi pe 10

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...



"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pis, bine-ai venit printre "Szegediste" si ma bucur foarte mult ca ai luat calea Ungariei! n-o sa-ti para rau in final! sa-ti ajute Dumnezeu si sa reusesti din prima! acuma pot sa-ti spun ca stiam ceva de la Crinuta, dar nu era inca sigur. Vezi ca la Szeged - Cap.1 e postata adresa si e si pe harta pensiunea la care au stat fetele care acum sunt mamici. Este foarte aproape de clinica, la cateva sute de metri si am inteles ca arata f bine! vad c anu merg deschise linkurile acum, dar daca te uiti pe harta clinicii, este bulina verde !

Pussi,Liana,Pis, Crinuta si Steliana, abia astept sa ma bucur si eu pt voi!

Eu nu gasesc Progesteron fiole nicaieri si nu stiu ce-o sa fac maine! eu deja o sa am de facut luni si miercuri pana ajungeti voi la Szeged si nu stiu daca n-o sa fie prea tarziu! probabil ca o sa inlocuiesc cu altceva!
VA pe toate!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Andicu, medicii de la noi prescriu pt sustinerea sarcinii gravibinon (estradiol+progesteron injectabil). Se gaseste fara nicio problema. In cel mai rau caz foloseste utrogestan intravaginal 2 ovule de 3 sau 4 ori pe zi pana faci rost de progesteron injectabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Daca faci gravibinon, atentie la dozaj, mie mi-a dat o injectie la 3 zile pentru sustinerea sarcinii. Nu poti s-o contactezi pe doctorita ta din Constanta? Sunt convinsa ca te va sfatui corect, cunoscand situatia ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Merci, Avalon! eu deja iau 2x3/zi Utrogestan, dar maine o sa o sun si pe doctorita mea si probabil ca o sa stie ce sa-mi dea in loc. Stiam ca Gravibinonul se prescrie mai des cate 1/saptamana...oricum, maine vorbesc si cu dr Zadori la Szeged si o sa-i intreb pe amandoi.

Imi vine si mie randul... /Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Pis ma bucur ca te-ai hotarat sa scrii pe aici. Le-am spus deja celor a caror este pensiunea ca s-ar putea sa suni, in functie de cand vei face FIV-ul.
Steliana si eu sper ca data viitoare va fi ultima data deoarece vom reusi. Am sa-ti spun ce analize voi face. Cand sun sa ma programez am sa-l intreb pe dr. ce analize sa repet (cred ca vor fi cam toate, din ceea ce mi-au scris fetele de aici). Unde faci laparoscopia si cu cine? Iti tin pumnii sa fie bine.
pe toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Crinuta multumesc... de maine trebuie sa incep sa-mi aranjez lucrurile la birou...si ... imi mai dai site-ul cu "facutul" injectiilor singura...eu am un stres teribil cu chestia asta.......recunosc nici nu am intrebat doctorul...dar el mi-a spus clar ca in Z2 sa fiu la el...si eu am spus lasa ca-l intreb atunci...


Pis

Mergi la inceput