Durerea unei pierderi de sarcina (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Bobo9, crezi ca ai eliminat / tratat toate cauzele posibile, inainte de a ramane din nou gravi? de ex, eu am tendinta de hiperprolactinemie si doctorita mea endocrinolog mi-a spus din start ca daca prolactina creste prea mult in sarcina e posibil sa nu pot pastra copilul.

Vezi ce ii raspunsese mai devreme cineva Laurei Ioana (la capitotul 8 ala cestui topic): dupa mai mult de 2 - 3 sarcini pierdute, e cazul sa mergi la dr extrem de seriosi si dedicati, care sa incerce sa previna raul, nu sa isi dea cu presupusul dupa ce se intampla.


Lariana,sarcina ta cat era de avansata? am vazut in semnatura ta ceva gen 4+, erau saptamani? doctorita mea imi spunea chiar azi ca daca sarcina se elimina singura nu e nevoie de cureta, si eu m-am bucurat in sinea mea ca mi-era o frica de moarte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Lariana, Stancutza, bobo imi pare foarte rau!!!
Va doresc sa aveti multa putere sa treceti peste,si sa nu va pierdeti speranta ca intr-o zi o sa aveti un

Mariana iti doresc sa ai o sarcina usoara in continuare!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Dragele mele, imi pare rau ca nu am mai scris nimic de cateva zile, dar au venit socrii in vizita, iar in timpul liber ne-am plimbat cu ei, le-am aratat imprejurimile, asa ca nu am mai avut timp de nimic. La mine s-a terminat per ovulatiei, asa ca acum astept sa vad daca am prestat cu folos. Oricum, mai e mult pana pe 15 noi, atunci cd ar trebui sa vina CM.

VA pup pe toate si promit ca diseara sa scriu mai multe.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Michelle81 am citit postarea ta si am plans amarnic. E trist ca se intampla asa ceva femeilor care isi doresc cu disperare copii.
Lariana, Stancutza, Bobo, Laura capul sus. Dumnezeu are grija de noi. Trebuie sa fiti tari ptr a reusi.
Fetelor, regret ca nu pot sa intru mai des sa va incurajez insa mi-e frica sa nu carecumva sa ma afecteze atat de tare povestile voastre si asta sa se transmita si la puiutul meu, dar sa stiti ca sunt alaturi de voi. Acum cateva zile ma bucuram sa vad atat de multe gravidute noi dar vad ca problemele au inceput sa apara iar. Nu va lasati doborate de aceste esecuri. Trebuie sa luptati mai departe pentru a va implini visul. Se poate. Va garanteaza asta o proaspata mamica care in urma cu un an era convinsa ca nu se poate, dar mai exista si minuni. Una dintre ele e in bratele mele in momentul in care va scriu. Asa ca fiti optimiste si credeti in minuni.
Va pup cu drag si sunt alaturi de voi.

Mamica lui Rares
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Doamne, Michelle, am inceput sa plang citind mesajul tau. Este groaznic ce ti s-a intamplat, sper din tot sufletul sa iti poti reveni si sa o poti lua de la capat, intr-o zi...


Mari, ce bucurie!!!!!!!! Ma gandesc ca ne dorim atat de mult un copil, incat chiar cred ca este o adevarata minune sa primesti 3 deodata! Sa iti ajute Dumnezeu sa ai o sarcina usoara, fara nici o problema! Incearca sa nu iti faci griji, gandeste pozitiv si o sa vezi ca totul va fi bine! M-au emotionat pozele, stiu ca ma repet, dar chiar e o adevarata minune!

Laura, sper sa se curate, mi-e greu sa cred ca nu a fost sarcina, ai facut mai multe teste, nu?? Plus ca medicul a vazut ceva la ecografie. Neaparat sa faci investigatii si analize inainte de o noua sarcina. Ca sa fii tu linistita.


Flavia, iti inteleg perfect temerile, dar nu te lasa prada gandurilor negre. Cat mai ai pana mergi la eco?

Bobo 9, Stancuta, Lariana, sunt alaturi de voi si sper sa aveti puterea de a merge mai departe. Toate suntem unite aici de acelasi necaz si toate incercam sa fim optimiste si increzatoare. Asa trebuie sa fiti si voi, si sunt sigura ca Dumnezeu ne va rasplati pe toate.

Mirela, imediat trec zilele si vine perioada fertila. Luna asta sper sa fie cu noroc.

Fetelor, eu astazi am fost la mall si am cumparat haine de gravidute pentru sora mea (aici oferta e mult mai mare decat in ro)...Sunt foarte fericita pentru ea, doar ca m-am gandit asa, pret de cateva secunde, cand o sa cumpar si pentru mine? Eu sper cat de curand!

Acum ma culc si eu, va pup pe toate


Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Bobo, saraca de tine Dar ti-ai facut ceva analize? Asa dupa ureke nu au cum sa isi dea cu parerea doctorii, ptc motive pot fi o mie!

Stancutza imi pare rau! Sper sa-ti rezolvi problemele de sanatate si dupa aia ai sa vezi ca va merge bine.

Ofofof, Lariana, chiar nu ma asteptam! Imi pare tare rau La ce dr ai fost ? La Tutunaru? Au zis care ar fi motivele sau ti-au dat analize de facut? Nu cadea in depresie, capul sus si mergi mai departe! Ai vazut ca l-ai visat pe Bogdan, eu cred ca voia sa te incurajeze

Andreea astept sa ne dai vesti bune si poate in curand vei cumpara haine de gravidute pt tine


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laura ce faci iubita?
Cum te simti?

anca
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Anca ma doare burta (nu foarte tare si nu tot timpul), dar de curs, curge putin si mi-e o ciuda!!! Dimineata la 8,30 tre' sa fiu la spital si atunci vedem ce facem: daca ma cureteaza sau nu! Deci sunt tot in ceatza!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dar e bine ca elimini,nu?
Poate nu e nevoie de chiuretaj
Eu am pierdut o sarcina si s-a eliminat singura.
Pupici

anca
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Lariana, ce trist! Nu am cuvinte... Imi pare nespus de rau desi, din pacate, stiu ca asta nu te ajuta cu nimic. Mi-as fi dorit atat de mult sa fie bine cu bebe tau! Doamne, nu-i drept! Oare s-a intamplat din cauza ca ai ramas gravi atat de repede dupa cezariana? Si eu care trageam sperante ca daca mi se va intmpla si mie (din greseala) sa raman mai repede voi fi bine daca si tu esti bine...
bobo9, imi pare rau pentru cei 5 ingerasi ai tai care acum trebuiau sa-ti inveseleasca zilele in loc sa-i plangi... Cum am mai spus, e nedrept ca femeile care-si doresc cu adevarat copii nu-i primesc in schimb cele care nu-i doresc si ii fac doar ca sa-i abandoneze apoi sau chiar sa-i vanda ii au! Nu-i drept!!!
Laura, Doamne ajuta sa nu fie nevoie de chiuretaj!
Stancutza, e crunt... Imi pare sincer rau...
Nu stiu. dar parca ne urmareste un blestem, cum un pic prindem sperante ca va fi bine, gata, vine un rau care sa ne dea in cap. Noi chiar nu avem dreptul sa fim fericite, sa traim si noi bucuria de a ne tine puiutii in brate??!!
Mirela, Andreea16, va tin pumnii ca luna asta sa fie cu ochisori. Doamne ajuta! Dupa atatea nenorociri cate citesc aici, ar prinde bine si o veste buna. E prea multa durere pentru noi!

Mergi la inceput