Unul sau doua televizoare?!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

parerea mea este ca 1 televizor este de ajuns, in dormitor nu doresc televizor deloc, doar pat, 2 noptiere, 2 covorase, 2 lampi slabe si ceas desteptator.de mai mult nu am nevoie in dormitor si televizor este exclus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

eu am si o planta in dormitor. De teve mi-ar fi frica. Mi s-ar parea ca se uita urit la mine noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Noi avem 3 camere si tot atitea televizoare. Cind vrem ne uitam, cind nu, nu. Nu ne certam pe telecomanda, dar nici nu stam in camere separate. Pur si simplu stam in aceeasi camera. Iar in dormitor chiar nu ma deranjeaza. Il punem pe timer si adormim oricum inainte sa se opreasca el. Doar se stie ca la televizor adormi cel mai usor... Oricum in dormitor mai avem si alte lucruri, nu multe, dar fara legatura cu somnul sau cu . Pentru ca pur si simplu poate vrei sa citesti ceva in pat. Si atunci ce fac, ma duc in living, adorm acolo citind si apoi iar ma trambalez in pat?

Normal, fiecare cu ideile si obiceiurile lui. Noua ne plac obiceiurile noastre si ne-am potrivit perfect inca de la inceput.


Editez ca am uitat sa spun ca aici avem 84 de canale TV la cel mai basic posibil pachet. La orice ora din zi sau din noapte tot ai ce vedea. Dar si in Ro aveam DVD-uri, CD-uri, filmulete de familie, etc, care sa inlocuiasca minunatele programe TV care erau (si mai sint, asa am inteles).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Si noi avem trei si sunt momente cand merg toate trei pe desene sau toate trei pe formula 1
Oricum nu prea avem timp de televizor. Avem multe activitati dupa serviciu asa ca acasa ajungem undeva in jurul orei 6 ... vedem niste stiri si cam atat.

Argumentul pentru a nu depozita cel de-al doilea televizor este ca in timp si foarte repede, se uzeaza moral si chiar fizic. Acum electronicele au materiale in ele care este bine sa fie folosite pentru ca altfel se uzeaza stand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

si noi avem 3 televizoare, dar foarte rar ne uitam la programe diferite.Avem in sufragerie, in2 dormitoare.Cel din dormitor e digi-tv, iar in sufragerie astra.Nu prea ne certam de la tv sau programe, iar cand e vorba de, nu ne intereseaza nimic mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Mikyy draga cred ca ai auzit atatea pareri incat pana acum cred ca ai facut tot ce intentionai: ti-ai instalat si un televizor pentru tine pe undeva in casa. Parerea mea, ca nu ma pot abtine, este ca televizoarele separate nici nu imbunatatesc dar nici nu strica o relatie. Sunt momente cand ti-ai dori un pic de spatiu si sunt altele in care va uitati suflet in suflet la acelasi program. Eu cred ca sotul tau are nevoie de mai multa atentie din partea ta si din aceasta cauza este refractar la ideea celor 2 televizoare. Incearca sa impaci si capra si varza. Pe de alta parte, incerca, daca mai rau incinge spiritele, renunta, si cu asta basta. Indiferent ce facem noi toti prin casele noastre nu te ajuta pe tine, pt. ca noi toti suntem atat de diferiti. Eu personal am 2 tv (unu la dispozitia mea unul la dispozitia lui), sunt ok in aceasta situatie pt. ca nu sunt mare fun al televiziunii, in mare parte prefer sa citesc. Dar cand sunt foarte obosita si nu am chef nici de citit, ma uit putin pe discovery, animal planet sau caut o comedie, dupa care adorm instant. In schimb, sotului meu nu pot sa-i scot televizorul din obisnuinta sub nici o forma: face parte din stilul lui de viata. In fiecare seara petrece peste 3-4 ore la televizor. Iar la ce se uita el, de obicei refuz sa particip Eu sunt adepta limitelor: am bunuri pentru ca imi face placere sa le am si ca sa fiu in control asupra lor. Cand am pierdut controlul, prefer sa nu le mai am. Pe scurt, pe mine tv-ul in dormitor nu m-a afectat.

Bafta la tratative!

Nu exista circumstante, oricat de rele ar fi, din care un om intelept sa nu poata scoate ceva bun; nici circumstante, oricat de bune ar fi, pe care cel neintelept sa nu le foloseasca spre paguba lui. Francois, Duce de Rochefoucald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Noi avem 3 televizoare si tot ...ne batem pe telecomanda celui din dormitor.


Anca si Andrei

Pozele Noastre
Buburuzul Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by acina

Noi avem 3 televizoare si tot ...ne batem pe telecomanda celui din dormitor.


Anca si Andrei




Asta pentru ca, in fiecare loc, trebuie sa existe macar doua televizoare...


poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adilushu1 spune:

2 (unul in bucatarie) + 1 tuner tv la computer care nu are sonor :).
Imi doresc inca un TV - nu mai am loc sa vad un meci de desenele animate ale fi-mii si de discovery sau la ce se mai uita sotia mea...dar in nici un caz in dormitor - imi repar tunerul tv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Noi avem doua, unul in sufragerie , unul in dormitor, cel din dormitor functioneaza destul de rar, iar cel din sufragerie numai seara cand vine sotul si se uita ca eu rar mai apuc sa ma mai uit la tv.Desi nu avem aceleasi gusturi compromisuri facem amandoi atunci cand vreau sa ma mai uit si eu la cate ceva.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput