Unul sau doua televizoare?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Si eu am 3 dar nu ne deranjeaza la nimic nu pot sa zic ca ne-a despartit nici ca ne-a unit mai mult sau mai putin.Sunt numai acolo in camera deobicei stam si ne uitam impreuna la unul dar daca e meci sau un serial in acelasi timp e bine ca nu trebuie sa facem compromisuri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

noi avem televizoare in toate camerele + unul in bucatarie.... dar avem un singur pat.
EU n-am acceptat sa mai luam vreo canapea sau ceva, ca sa nu existe posibilitatea "tehnica" sa dormim separat.
Si ne batem pe cine sa stea in pat sa se uite la televizor.... asa ca tot ne batem pe ceva.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danavasile spune:

noi avem 2 , unul in bucatarie pus strategic pentru orele pe care le petrec eu acolo gatind , iar celalat in dormitor
rar se intampla ca fiecare sa stea la tv-ul lui evident eu cel din buc si el cel din dormitor
pina sa il luam pe cel din bucatarie am avut discutii apropo de campionatele de fotbal care ajunsesera sa ma exaspereze! si uite asa a venit al meu cu un tv in brate sa nu mai avem discutii
cat despre existenta tv-ului in dormitor ...chiar nu vad nici o problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Depinde de cuplu. Daca celalat poate adormi cu televizorul deschis sau nu. Prezenta lui in dormitor poate prelungi ora de vizionare foarte usor.

Da acu daca tot aveti doua incercati cum e cu tv in dormitor. Daca tu te uiti la tv cand el se uita la tv, nu petereceti mai putin timp impreuna, nu?


The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Nu ma pot abtine sa ma bag si eu in discutie!
Complet invers decat toata lumea
Cand ne-am casatorit si mutat impreuna am avut ca tot omul televizor. Dupa aproape 3 ani am deci sa ... renuntam la el. Asta pentru ca recunoasteti si voi: oricat ai zice ca te uiti, dar stii sa te desprinzi, si nu-ti petreci mult timp la el etc etc, de fapt de multe ori il decshizi "pentru 5 minute" si ramai ca hipnotizat 2 ore in fata lui.
Asa ca acum un an am renuntat la el. Si trebuie sa va spun ca nu regretam deloc si ca sunt o gramada de beneficii! (e adevarat ca nu avem copii care sa se uite la desene animate). Dar, in loc de "hai sa ne uitam in seara asta la Lost" (suntem mari fani) mergem la prieteni sa vedem Lost (ocazie excelenta de socializare), sau mergem la cinema; iesim mai mult la restaurante sau in vizite, si altele...
Deci in loc de 2 televizoare, celor care au pofta sa incerce, eu le recomand 0 televizoare! Incepi sa ai de fapt mai mult timp cu adevarat liber, si il poti folosi mult mai creativ. Asta in conditiile in care emisiunile TV din Romania sunt de multe ori slabe (eufemistic...)
A mai incercat cineva asa ceva?
Pisuc mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

2 ....
unul in dormitor unul in living.
de cele mai multe ori ne uitam amandoi cam la aceesi chestie,dar nu-l pot obliga sa se iute la euforia cand sunt emisiuni despre machiaj si moda si nici el pe mine la formula 1.
dar ne uitam amandoi la meciuri!
si nu as da pentru nimic in lume tv-ul din dormitor,am si acolo dvd,ca tare bine ne uitam din varful patului.avem astfel unele zile can ne punem in pat la ora 20....
cand exista comunicare se poate rezolva orice.dar parca mai bine comunici cand sti ca ai deja o alternativa decat daca nu ai!

alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Daca veti discuta impreuna, veti ajunge la o intelegere.Daca unul doreste sa se uite la ceva iar celalalt la altceva...sunt bune si doua televizoare!parerea mea.

Redati-mi viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ken spune:

Ideea ta esre buna in cazul in care ....familia e familie.In cazul meu acum tv dine loc de arbitru....cind nepriceputul o ia pe aratura este cel mai bun camuflaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Candva, am avut doua televizoare. Dar in aceeasi camera, in sufragerie. Unul mare si unul mic. Nu m-a deranjat nimic din acest aranjament. Daca preferintele difereau, unul din noi se ducea la cel mic (care avea un fotoliu comod in fata).
Erau utile si cand voiam sa vad doua lucruri deodata...

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Io as pune ambele tembelizoare in aceeasi cam, unul langa celalalt (sau unul peste celalalt, depinde de preferinte ), casti din tv la urechi fiecare din noi, am sta tolanitzi in pat si in felul asta nu ne-ar deranja televizorul celalalt. Si am imbina utilul cu placutul.






"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput