Pentru parinti cu copii mai mari :)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Buna,
Robert e numele meu,am 7 ani si 4 luni,si de 2 luni sunt scolar.
Imi este greu cu schimbarile dar fac fata si vreau sa fiu cel mai bun din clasa darrrrrrr..........deja sunt lider de clasa!!!!!!.....ma rog...
Pe mama n-o scap o clipa din ochi,zapacind-o cu ale mele dar cand o vad ca intra aici o las in pace......pentru ca sper sa am si un fratior sau surioara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Ne inscriem si noi la adolescenti - Ioana Otilia - 13 ani si 2 luni.
Nu ar fi rau sa deschidem un subiect separat... Mi-ar placea sa mai aud si alte pareri, impresii. Noi aici suntem cam singuri la varsta asta, asa ca mi-ar placea sa aud cum isi mai petrec timpul adolescentii din tara sau de prin alte tari si ce le mai coace mintea.
Numai bine,
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

ne inscriem si noi;
Maia 5 ani si multeeee de spus...

ange,mamica de 2 ori

http://community.webshots.com/user/maiaioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelavaduva spune:

Mihai al meu face in ianuarie 2004, 5 ani. Am si o fetita de 9 luni, si sunt destule probleme cu amandoi.

la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_tm spune:

Ceau voua!
Am intrat si eu in discutie. Am o fetita de 5 ani si 1 luna pe nume Oana. Este un copil cu foarte multa personalitate pe care il domini destul de greu. Iti trebuie argumente puternice sa o lamuresti. Nu este un copil problema, este destul de cuminte doar ca nu ii prea place sa piarda. Problema este ca nu concepe sa piarda la un joc, etc. Degeaba i-am explicat ca nu totdeauna cistigi, poti la fel de bine sa pierzi nu cred ca este convinsa. Merge la grdi de 2 ani si jumatate, nu este foarte entuziasmata, daca are de ales prfera sa ramiina acasa, dar dimineata nu comenteaza. La gradi din cite ne povesteste si-a facut un grup de prietene cu care se joaca si am impresia ca e 'liderul' lor.
Acum avem si un bebe de 7 luni pe care la acceptat foarte usor, spre surpriderea noastra.
Va pup mama Alina si Oana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina spune:

un subiect super
doi baieti mari felix 14.10.93
Marian 14.08.97
si unul mic 7 luni, abia astept sa discutam , sunt atatea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel_jp spune:

Salut fetelor chiar eram ingrijorata ,eu am o fetita de 13 ani si de...acum au inceput problemele,credeam ca nu am cu cine discuta despre copiii mai maricei.Lory fetita mea sufera mari transformari de personalitate,este balanta incapatanata iar eu o geamana mai indulgenta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muttix spune:

quote:
Originally posted by Julie

Raspund si aici: baiatul meu, Matei, are 6 ani si e scolar.
Asteptam membri in noul "club" pentru copii si parinti..."vechi"
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muttix spune:

ceau fetele,
ca si voi am si eu copii, un baiat andreas de 14 ani si o fetita larisa de 7 ani, care nu stiu din ce motive se inteleg super. uneori sunt geloasa pe ei, dar ma bucur ca se inteleg asa de bine. sa vedem si cat dureaza asta. ma bucur ca exista asa un subiect. indiferent cine l-a propus, felicitari .
mutti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

Rares al meu are 4 ani si cinci luni.Este un copil afectuos, zvapaiat,energic,caruia ii merge mintea teribil ,e sensibil si ma bucur din suflat ca ii daruiesc de ziua lui un fratior sau o surioara!
M-am laudat cu el ca vorbeste romaneste ,insa va marturisesc ca ma chinui tare cu el sa vorbeasca casa romaneste...a luat-o razna de vreo doua luni..insa imediat cum comuta pe engleza, si eu si Adi sarim :romaneste,acasa,Rares!...e greu ,dar nu ne lasam...

Mergi la inceput