Pentru parinti cu copii mai mari :)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anto spune:

Bine v-am gasit!!! Ma alatur si eu voua cu fetita Denise de 12 ani .Numai bine la toate mamicile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micosi spune:

Baietelul meu are 6 ani, este la gradinita, ii place sa invete dar cam are probleme de comunicare - in sensul ca este cam timid si isi face mai greu prieteni. M-am gandit sa-l dau sa faca un sport care sa-l ajute sa dobandeasca incredere in el - sotul meu a propus arte martiale - aikido - Ce spune-ti, este un sport potrivit pt varsta lui Timiditatea de care v-am vorbit este numai in faza de inceput a unei relatii, dupa ce se obisnuieste cu persoana respectiva nu mai are probleme de nici un fel dar eu sufar pt orice mic esec si orice situatie neplacuta prin care trece. Astept cu nerabdare pareri de la parinti care au trecut prin astfel de situatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

venim si noi aici, Laura are 4 ani si 3 luni, merge la gradi de la 2 ani si 2 luni si e un dracusor de copil uneori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dall spune:

Ne alaturam restului.Baietelul meu are 7 ani si o luna.Este un copil foarte cuminte si ascultator,dar probleme are fiecare ,nu ar fi rau sa putem schimba experiente,sa cerem pareri...Asta este defapt unul din motivele pt care m-am inregistrat aici.

Cu drag
David si...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anatolia spune:

Ioana si Iulia,gemenute,11 ani in 22 noiembrie(facem bairam),si-au editat invitatii la ziua lor si le-au impartit...tuturor!

anatolia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

Daca tot postam sa ne prezentam: Valentin 6 ani si 3 zile, sunt la gradi, super agitat si transpirat tot timpul. Daca ce-mi spui nu e super interesant ma plictisesc repede (ceea ce o supara cel mai tare pe mami). Sper sa crestem impreuna. Bye!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaels spune:

quote:
Originally posted by DADI

Vlad al meu are 9 ani! Tare as vrea sa va intreb cum va descurcati voi in clasa a III-a, daca va place sa cititi, si multe altele!


Baietelul nostru are 7 ani si 9 luni si este in clasa a II-a acum.
Pentru noi, clasa a I-a si inceputul clasei a II-a au fost un cosmar in ceea ce priveste temele. Certuri, rugaminti, santaj, nervi, lacrimi multe si dintr-o parte si din alta...fara rezultat. Ajunsesem si eu si el sa avem oroare de momentul lectiilor si, credeti-ma, nici o clipa nu mi-am inchipuit ca ar putea fi atat de greu. In clasa a I-a si prima luna din clasa a II-a am stat eu cu el, insa am fost nevoita sa ma intorc la serviciu si a trebuit sa gasim o solutie. Stiind cat de greu ma intelegeam eu cu el la teme, m-am ingrozit numai la gandul ca prima bona pe care o voi gasi va fugi dupa maxim o luna-doua. M-am apucat de cautat si am gasit un fel de semi-internat particular unde baietelul meu sta dupa ore, pana la ora 18.00, si isi face acolo temele, sub supravegherea unei invatatoare. Nu va pot spune cat de mare mi-a fost bucuria cand am constatat ca baietelul meu isi face temele cu placere. Mamicile care trec sau au trecut prin asta, stiu ce zic. Parca mi-am recapatat copilul...nu stiu sa va spun exact ce simt, insa lucrurile s-au schimbat extraordinar de mult: nu ma mai vede in postura de mama ce rea care il pune la lectii si, cred, prietenia si apropierea dintre noi doi (ma refer la mine si baietelul meu) au revenit pe calea cea buna. Aveam senzatia ca ma vede aproape ca pe doamna invatatoare (pe care din pacate nu o iubea), nu ca pe mamica lui. Am suferit amandoi foarte mult din aceasta cauza. Doamne, ce bine ca a trecut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

Rares are patru ani si trei luni...multe de povestit....mi-e frica sa incep ca sunt vorba lunga...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielat spune:

Buna, ma inscriu si eu, avem 5 ani si 4 luni , mergem la gradinita si culmea in ultima vreme suntem si cuminti!

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Bine v-am gasit!

Mira sunt,am patru ani si 3 luni.
Nu stau locului defel.

zana

Mergi la inceput