Pentru parinti cu copii mai mari :)

Pentru parinti cu copii mai mari :) | Autor: Veve

Link direct la acest mesaj

Pentru ca sunt destui parinti cu copilasi trecuti de "bebelushie",incercam sa le facem un loc de intalnire care sa nu se rataceasca in multitudinea de subiecte destinate bebeilor mici.Sa vedem ce iese si ce-or sa hotarasca adminii mai departe!

Irina & Veve cea cumintzica foc!
Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." (Shakespeare)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Raspund si aici: baiatul meu, Matei, are 6 ani si e scolar.
Asteptam membri in noul "club" pentru copii si parinti..."vechi"
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florys spune:

James are cinci ani si patru luni si .... cite nu sint de vorbit pe aici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Florentina

"Sanatate ca-i mai buna decit toate!
Albumul:
"http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=48&cid=473

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama-Silvia spune:

Razvan al meu are 7 ani si 6 luni si tot as mai avea ceva de invatat despre copiii la aceasta varsta.
Sanatate la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Ioana are 5 ani. Si am mari probleme cu ea cand avem musafiri sau suntem in vizita. In rest ne intelegem bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missiday spune:

Raducu are 7 ani si e taare pasionat de calculator.Multumim,Andrada si Veve pentru ajutor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Alice a mea are 11 ani si cam incepe pubertatea,acum e acum cu problemele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreia spune:

Dennis al meu are 5 ani si asa e,sunt multe de vorbit si multe sfaturi de care o mamica ar avea nevoie cu un copil la varsta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia-daniela spune:

Eu am descoperit acest forum pe la inceputul lunii mai...am dat multe sfaturi pe unde am putut, dar am observat cä majoritatea temelor sint legate de bb...
De vreo säptäminä, mä tot intrebam, de ce nu sint si teme pt copii mai mari, cum sint ai mei de exemplu...
Eu am un bäiat de 14 ani si 2 luni, pe care il cheamä Alexandru, si o fetitä de 12 ani si 4 zile, pe care o cheamä Anne-Marie.
Pe mine mä bätea gindul sä pun eu o temä, pt pärinti cu copii pubertari, ca sä mai schimbäm päreri, cä aceastä perioadä mä imbätrineste si mai räu....sint asa de intorsi pe dos, nu le convine nimic si te aduc de multe ori la exasperare....
Azi am gäsit intimplätor aceastä temä si m-am anuntat imediat...si nu väd de ce ne-ar discrimina Adminii....e vorba doar de copii, nu???
care sint intr-o perioadä fff dificilä si mai presus de toate, fff periculoasä, care poate avea repercursiuni grave asupra viitorului lor, dar si al nostru....asa cä, de ce sä nu avem si noi sansa, sä ne sfätuim reciproc, fiindcä multe dintre noi nu au experienta necesarä si nu au nici pe cine sä intrebe....
Cred cä Adminii nu mai pot sä dea inapoi, in urma acestor argumente!!! Dar asta nu inseamnä, dragele mele mämici incepätoare, cä vä päräsim....sintem aläturi de voi....indiferent ce intrebäri vä främintä creierasul....
Cami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Andrei are 5 ani si 2 luni si merge la gradinita, grupa mare.
Deja nu ma mai inteleg cu el, a devenit cam obraznicut si neascultator (educatoarele spun ca are personalitate dar eu nu prea agreez scuza asta)...asa ca orice sfat de la parintii care au trecut prin perioade de genul asta ar fi binevenit.

(5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Maria-nascuta pe 14 aug 1998-este o leoaica desavarsita.Este o fetita cu f. multa personalitate si ,ca si ceilalti copii de varsta ei a cam inceput sa ma supere.Eii,nu sunt suparari asa mari si le pun pe seama varstei.Cu timpul sigur se va schimba.

O sa povestesc mai multe despre nazdravaniile ei..dar altadata..acum ma cheama juniorul

Pupici la bebeloi si la mamici:-)

Ortansa-deX mamica
I don't paint my dreams,I paint my reality.


Mergi la inceput